medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Dożynki 2013: Sensacyjna wygrana Kamieńca !

dozynki-2013-W sobotę 31 sierpnia odbyły się Gminne Dożynki. W tym dniu odbyła się całodniowa impreza plenerowa w Kołbaskowie. Na krótko przed godziną 12:00 w kościele parafialnym zaprezentowano pięć dożynkowych wieńców. I kiedy już się wszystkim wydawało że jak co roku, tradycyjnie, wygra wieniec z Moczył. Niespodziewanie jury najwyżej oceniło dożynkowe dzieło mieszkańców... Kamieńca.

 

 

Dziękujmy Bogu! Zbiory były dobre - powiedział na uroczystej mszy dożynkowej Proboszcz Ks. Krzysztof Tracz. Niestety ceny w skupach są niskie. Tak nasi rządzący niestety czynią, że czym większe zbiory tym cena niższa, żeby przez przypadek za dużo pieniędzy nie trafiło do kieszeni ludzi pracy.

Tradycyjnie kołbaskowskie dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą święta. Następnie orszak z wieńcami w akompaniamencie orkiestry przeszedł na pobliski plac przy remizie strażackiej. W tym roku dożynkowy pochód poprowadziła ponad 50 osobowa Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy OSP w Płotach.

Zaraz po przywitaniu gości przez Panią Wójt i Przewodniczącego Rady Gminy - ogłoszono wyniki w najważniejszym konkursie - o najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Niespodziewanie zwycięstwo odniosło sołectwo Kamieniec. Drugie miejsce przypadło mieszkańcom Moczył, trzecie - Kołbaskowa.

Dożynki to czas abyśmy podziękowali rolnikom - powiedziała Wójt Małgorzata Schwarz. Dziękujmy za to że mamy ci położyć na stół i miejmy nadzieję że tego chleba nam nie zabraknie. Rolę starosty tegorocznego święta planów pełnili Magdalena Piekarz i Paweł Niedzielski - młodzi rolnicy, właściciele dużych gospodarstw rolnych, aktywni przedsiębiorcy mający na swoim koncie wiele sukcesów gospodarczych.

Impreza miała charakter rodzinny, każdy mógł znaleźć coś dla siebie, dla najmłodszych były dmuchane zjeżdżalnie oraz malowanie twarzy, starsi mogli pograć lub postrzelać z łuku. Na licznych stoiskach można było skosztować lokalnych przysmaków bądź nabyć prace będące rękodziełem mieszkańców. Odbyły się liczne konkursy - m.in wybrano najlepszą dojarkę i najlepszego dojarza gminy, mistrza i mistrzynię rodeo. Był też konkurs na najciekawsze przebranie się za wiejską babę i wiejskiego chłopa. Na scenie wystąpili Antek i Jagna z programem dla dzieci.

Wieczorem zagrała do tańca grupa "Lord Sound Of Queen" a na zakończenie odbył się pokaz fajerwerków. I właściwie impreza udałaby się na sto procent, gdyby nie kilkukrotne, obfite i przelotne wieczorne deszcze, które przerywały występy sceniczne. Na szczęście nieliczni mieszkańcy pokazali, że można się bawić do końca, bez względu na pogodę.

Wyniki konkursów :
Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy - Sołectwo Kamieniec
Najsmaczniejszy wypiek z ciasta drożdżowego - Janina Kawecka
Najsmaczniejszy chleb dożynkowy - Sołectwo Kołbaskowo
Najsmaczniejsza nalewka dożynkowa - "Pigwówka" Teresy Zemełko
Mała Miss Gminy - Maja Redlarska
Mały Mister Gminy - Oskar Ciesielczyk

 

 

Pin It