ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Zagrali i uzbierali dla Patrycji 1700 zł

sen-nocy-letniej-W poniedziałek 25 czerwca gimnazjaliści z Przecławia wystawili sztukę Williama Szekspira pt. "Sen Nocy Letniej". Przygotowania i próby zajęły młodym aktorom prawie pół roku. Swój kunszt aktorski przedstawili licznej publiczności zebranej w Zespole Szkół w Przecławiu, a wpływy z biletów przeznaczyli na rehabilitację chorej koleżanki.


 


Było tak dużo chętnych uczniów, którzy chcieli mieć swój udział w tym spektaklu - mówi Kamelia Skubisz - że niektóre role musieliśmy podzielić na kilku aktorów tak, aby wszyscy mogli wziąć udział w sztuce. Przygotowania trwały pół roku, młodzież poświęcała swoje popołudnia i wieczory na liczne próby i opracowanie dekoracji. Sztuka  powstała dzięki m.in. wsparciu finansowemu Rady Rodziców przy Zespole Szkół - otrzymaną kwotę przeznaczono na zakup materiałów do dekoracji.

To była bardzo trudna i wymagająca sztuka, okrojona i dostosowana do możliwości technicznego jej wystawienia na korytarzu szkolnym. Młodzi aktorzy występowali w strojach wypożyczonych z profesjonalnego teatru. W trakcie przerwy otwarta była kawiarenka z domowymi wypiekami. Wpływy ze sprzedaży ciast i napojów przeznaczono także na rehabilitację Patrycji Wątróbki.

Młodym i zdolnym aktorom gratulujemy pomysłu i realizacji !
Pin It