ancora warzymice

baner nana 2019 09

Szukaj w portalu

Dożynki 2011. Moczyły znowu najlepsze !

Dozynki-2011Dziś odbyły się uroczystości dożynkowe w Kołbaskowie. Zaraz po mszy świętej przy dźwiękach orkiestry wojskowej korowód z wieńcami przeszedł na pobliski stadion. Tam odbyły się zabawy i konkursy, można było spróbować wojskowej grochówki i swojskiego jadła. Przygotowano także wiele atrakcji dla dzieci. Pomimo niepewnej pogody i przelotnych deszczów dopisała frekwencja i dobry humor.

 

 

Konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy wygrało ponownie sołectwo Moczyły. Mieszkańcy tej wsi mają już doświadczenie i ogromny sukces na swoim koncie. Rok temu ich wieniec zawędrował do ogólnopolskiego finału gdzie zajął II miejsce. Już trzymamy kciuki za powodzenie w konkursie na szczeblu wojewódzkim. Jury konkursowe doceniło także wieniec ze Smolęcina który zajął II miejsce oraz z sołectwa Kamieniec - III miejsce. Przecław i Warzymice w tym roku nie startowały w tym konkursie. Sołectwo Moczyły wygrało również konkurs na najsmaczniejszy chleb dożynkowy. Drugie miejsce przypadło ekipie z Barnisławia a trzecie z Warzymic.

W trakcie uroczystości dożynkowych na stadionie odbyło się mnóstwo konkursów, wybrano najsmaczniejsze jadło z kapusty (gratulacje dla Kamieńca), najsmaczniejszą nalewkę (brawa dla Pani Teresy z Moczył). Był konkurs rodeo, karaoke, kabaretowy oraz najszybszą dojarkę mleczną. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci - wybraliśmy Małą Miss i Mistera Gminy Kołbaskowo. Dzieci mogły bezpłatnie skorzystać ze zjeżdżalni, ścianki wspinaczkowej, ringu bokserskiego, kolejki, rodeo, malowania twarzy i innych zabaw. Pomimo niesprzyjającej pogody bawiono się do wieczora.Pin It