medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Orkan Grzegorz powala drzewa.

polamane drzewo bedargowoTo była pracowita doba dla strażaków i służb ratunkowych. Nad Polskę nadciągnęła niszczycielska siła. Orkan, który nazwano Grzegorz, zaatakował prawie całą Polskę. Wiatr w górach i nad morzem wiał z prędkością powyżej 100 km/h. Pozostawił po sobie połamane drzewa, zerwane dachy i linie energetyczne.

 

 

Połamane drzewa, poprzewracane barierki i płoty, gałęzie i konary na drogach i chodnikach - to obraz jaki można było zobaczyć w sobotni poranek po nocnej wichurze. Piątkowy i sobotni wiatr wiał na naszym terenie ze średnią prędkością 40 km/h, z porywami do 85 km/h. Padały tez obfite deszcze a w niedzielny wieczór grad.

Strażacy na terenie gminy Kołbaskowo interweniowali wiele razy. I z pewnością pracować będę jeszcze przez najbliższą dobę - bo jak zapowiadają synoptycy - wiać będzie jeszcze w poniedziałek. Na posesji w Będargowie, obok kościoła przewróciło się drzewo uszkadzając część placu wypoczynkowego. Tutaj w sobotni poranek interweniowali strażacy z OSP w Kołbaskowie. Usuwano także powalone drzewa na drodze dojazdowej do stacji Orlen znajdującej się przy autostradzie A6.

Strażacy i WOPR poszukiwali na Odrze wędkarza, który udał się na łowienie ryb w okolicach Moczył. Przez wiele godzin rodzina nie mogła z nim nawiązać kontaktu telefonicznego. Całe zdarzenie zakończyło się ostatecznie szczęśliwie - wędkarz wrócił do domu z... rozładowana komórką.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty meteorologiczne i hydrologiczne dla wielu województw. Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed wiatrem obowiązują także dla naszego województwa. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, z porywami do 85 km/h, z północnego zachodu. Alarm jest ważny do poniedziałku do godz. 7.00

polamane drzewo bedargowo 2

Pin It