medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Ksawery szaleje

przewrocne drzewo warzymice Silny wiatr łamie drzewa i konary w całej gminie Kołbaskowo. W wielu miejscach doszło także do lokalnych podtopień - studnie nie poradziły sobie z obficie padającym deszczem przez wiele godzin. W Warzymicach powalone drzewo uszkodziło linię energetyczną i zatarasowało drogę. Przez kilka godzin kierowcy musieli korzystać z objazdu.

 

 

Orkan Ksawery, który zabił w Europie siedem osób, dotarł już nad nasz region. Na Ziemi Lubuskiej, Pomorzu Zachodnim, w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku wichura połamała już tysiące drzew, niektóre drogi są nieprzejezdne. W czwartkowe popołudnie strażacy i policja mieli na naszym terenie mnóstwo pracy. Na ulicach i chodnikach jest już mnóstwo połamanych konarów i gałęzi. Doszło też do kilku lokalnych podtopień.

Na drogach dojazdowych tworzą się ogromne kałuże a studzienki nie radzą sobie z dużą ilością wody. Dziś popołudniu spadające drzewo uszkodziło linię energetyczną w Warzymicach w okolicach hurtowni "Eurocash". Przez kilka godzin nieprzejezdna była droga powiatowa z osiedli warzymickich w stronę wsi. Na autostradzie A6 powalone drzewo zajęło jeden z dwóch pasów drogi.

Wiać będzie jeszcze przez całą noc. Orkan będzie kierował się przez centrum kraju aż do woj. lubelskiego. Uspokoić ma się dopiero w piątek ok. godz. 9 rano.

A6 polamane drzewo

poprzewracane pojemniki przeclaw

powalone drzewo osp

przewrocne drzewo warzymice

Pin It