ancora warzymice

Szukaj w portalu

Wiadomości ze Szczecina

Ponad 30 tys. zł na koncie orkiestry w Przecławiu

Wolontariusze WOSPTo był fantastyczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W przecławskiej podstawówce odbyła się publiczna kwesta, licytacja oraz występy dzieci i młodzieży. W ciągu 5 godzin imprezy udało się zebrać zawrotną i rekordową kwotę jak na naszą małą społeczność. Późnym wieczorem gminny sztab WOŚP Kołbaskowo zameldował zebranie aż 32.473,13 zł. To absolutny rekord !

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra już 25 lat. Dorobek fundacji jest gigantyczny. Nie ma w kraju szpitala czy placówki medycznej w której nie stoi sprzęt z logo-seruszkiem WOŚP. Orkiestra także rozgrzewa serca wszystkich jej uczestników, którzy chętnie wrzucają pieniądze do puszek i uczestniczą w aukcjach.

Pomimo zimy i niskich temperatur w tym roku w Przecławiu było bardzo gorąco. Podczas finału WOŚP odbyły się występy artystyczne dzieci ze szkół, przedszkoli i świetlic gminnych. Na sali gimnastycznej i pomieszczeniach dookoła można było napić się gorącej kawy, spróbować domowych wypieków, gorącego żurku i uczestniczyć w aukcjach. W tym roku po raz dziesiąty poprowadził je nauczyciel gimnazjum Wojciech Hancewicz.

Poszły wszystkie koszulki orkiestry i piłki z autografami Pogoni oraz wszystkie trzy serduszka w okolicach 500 zł za każde - mówi W. Hancewicz. Mieliśmy koszulkę Aliny Wojtas, naszej reprezentantki Polski w piłce ręcznej. Nie zabrakło chętnych do nabycia prac wykonanych ręcznie przez naszych mieszkańców.

Na tegoroczną orkiestrę uszyłam anioła - mówi Wioletta Woszczyna z "Viollinowo". Trzy lata temu była to owieczka, rok temu też był anioł. Co roku padają większe kwoty co mnie bardzo cieszy. Owieczkę wylicytowano wtedy za 200 zł a dzisiejszego anioła podbito na 275 zł. Szyję od kilka lat, wiele osób zna moje prace. Chciałam coś dać od siebie.

Tegoroczny wynik orkiestry okazał się rekordowy. W sumie zebrano 31.764,13 zł oraz 161,16 euro co daje w przeliczeniu 32.473,13 zł. Przypomnijmy w 2011 roku było to niewiele ponad 10 tys zł, w 2012 - 17 tys zł. W latach 2012-15 za każdym razem przekroczono granicę 20 tys zł. Rekordowy był zeszły 2015 rok, kiedy to na koncie gminnego sztabu uzbierano 28.000 zł.

Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc i współpracę - mówi Agnieszka Kowalska, szefowa tegorocznego gminnego sztabu WOŚP. Pracować z taką ekipą to sama przyjemność. Mieliśmy 40 kwestujących, byli to uczniowie z Kołbaskowa, Będargowa oraz gimnazjum i szkoły podstawowej w Przecławiu. Pieniądze do puszek były zbierane na stacjach benzynowych przy autostradzie w Kołbaskowie, w galerii Auchan i Decathlonie w Ustowie. Pomagała także straż pożarna z Kołbaskowa, Straż Gminna oraz Policja z Mierzyna za co bardzo dziękuję.

W tym roku padł rekord zebranych środków. Gminny sztab ustawił bardzo wysoko poprzeczkę dla kolejnej ekipy, która zagra w 2018 roku. Bo wiadomo, że WOŚP grać ma do końca świata i o jeden dzień dłużej. I to po mimo nieprzychylnych wiatrów ze strony "dobrej zmiany".

Siema !

 

Pin It