Get Adobe Flash player

ancora warzymice

Logowanie

Szukaj w portalu

Tak minął rok szkolny w przecławskiej podstawówce.

podsumowanie podstawowkaPrzecławska szkoła podstawowa kształci nasze dzieci już od ponad dwudziestu lat. Oprócz klas 0-6 w placówce funkcjonuje także duży punkt przedszkolny. Wzorem poprzednich lat poprosiliśmy dyrekcję szkoły o podsumowanie dziesięciu miesięcy pracy. Oto najważniejsze wydarzenia w roku szkolnym 2015/2016 które opracowała pani wicedyrektor Małgorzata Surdy. Do najważniejszych z nich należały niewątpliwie uroczyste obchody XX-lecia szkoły oraz wizyta Pary Prezydenckiej, ale w szkolnych murach działo się także wiele, wiele więcej...

 

Punkt Przedszkolny
1.    Festyn Rodzinny.
2.    Występy artystyczne grup podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
3.    Organizacja i udział w IV Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej.
4.    Współpraca z Gminną Biblioteką Publiczną z Przecławia w ramach akcji „Z książką do przedszkolaka”.
5.    Udział w projekcie „Mamo, tato wolę wodę”.
6.    Spotkanie z pracownikami Straży Gminnej i Pogotowia Ratunkowego.
7.    Współpraca z niemieckimi placówkami edukacyjnymi w Passow: Dzień Dziecka, Mikołajki.
8.    Przedstawienie z udziałem rodziców i nauczycieli „Zamieszanie w krainie bajek”
9.    Udział w przedstawieniach organizowanych przez Teatr Lalek „Pleciuga”.
10.    Wyjazdy rekreacyjno-zawodoznawcze do 12 Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie (Dzień Otwarty Koszar) oraz sklepu  C.H. Auchan.
11.    Udział w akcji dla bezdomnych zwierząt „Paczka dla zwierzaczka”.
12.    Zabawy taneczne podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca.
13.    Imprezy grupowe z okazji: Światowego Dzień Życzliwości i Pozdrowień, Dnia Pluszowego Misia, Dnia Mamy i Taty, Dnia Babci i Dziadka; Zabawa Karnawałowa i Mikołajkowa, Pasowanie na przedszkolaka, Jasełka, Zajączek, Pierwszy Dzień Wiosny, obchodziliśmy, Pożegnanie Przedszkolaka.
14.    Udział w Przedszkolnej Olimpiadzie.
15.    Konkurs czytelniczy „Moja Książka”
16.    Udział w Gminnych Konkursach „Palma Wielkanocna”.
17.    Wycieczka do Planetarium i Ogrodu Dendrologiczne go w Glinnej.


Szkoła Podstawowa – kl. 0-6

1.    Wycieczki i imprezy intergracyjno-kulturalne.
•    Dzień Otwarty Szkoły,
•    Impreza sportowo-rekreacyjna  z okazji Dnia Dziecka,
•    Szkolne obchody Międzynarodowego Dnia Tańca,
•    Szkolne Jasełka i Kolędowanie,
•    cykliczne wyjazdy na przedstawienia do teatru „Pleciuga”, do kina Helios i na koncerty do Filharmonii w Szczecinie, Muzeum Narodowego,
•    Warsztaty krajoznawcze oraz turystyka piesza w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego,
•    Wielodniowe wyjazdy na Zielone Szkoły do Międzyzdrojów, Morynia, Lubina, Runowa,
•    Jednodniowe wyjazdy edukacyjno-rekreacyjne do Smętowic, Bobolina, Eberswalde, Nadleśnictwa w Kliniskach, Ogrodu Dendrologicznego w Kliniskach, do Oceanarium w Stralsundzie, do Ueckerminde, do ZOO w Eberswalde, do Bałtyckiego Parku Dinozaurów;  wyjazd do Castoramy na zajęcia „Majsterkowo”, warsztaty kulinarne w cukierni i piekarni w Szczecinie, zwiedzanie Oceanarium i Starego Miasta w Stralsundzie; wyprawa przyrodnicza do Parku Krajobrazowego w Dłusku, zwiedzanie Centrum Dialogu Przełomy, Wyjazd do Instytutu Nauk o Ziemi na US w Szczecinie; wycieczka do Książnicy Pomorskiej
•    Wiosenna Parada z okazji pierwszego dnia wiosny,
•    Bal Karnawałowy oraz dyskoteki organizowane przez Samorząd Uczniowski.
•    Spotkanie z ornitologiem
•    Przegląd Recytatorski kl. 0-3

2.    Spotkania okolicznościowe

•    Obchody jubileuszu XX-lecia Szkoły Podstawowej w Przecławiu,
•    Uroczyste rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego,
•    Pasowanie na ucznia klasy pierwszej,
•    Spotkanie z policjantem, przedstawicielam Straży Gminnej, spotkania z ciekawymi ludźmi – Janem Matura, autorem książki Bitwa o Szczecin”, spotkanie z  „Szalonym naukowcem”
•    Pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (przedstawiciele WOPR)
•    Udział kl. 6 w warsztatach z fizyki w XIII LO,
•    imprezy klasowe z okazji Dnia Kobiet, Dnia Chłopaka, Dnia Mamy i Ojca, Dnia Babci i Dziadka,
•    udział klas 1-3 i 4-6 w Szkolnych Dniach Teatru,
•    Współpraca z niemieckimi placówkami edukacyjnymi w Passow,
•    Szkolne obchodny „Mikołajek” i „Walentynek”,
•    Bal „Szóstoklasisty”,
•    Udział w lekcjach bibliotecznych i zajęciach artystycznych organizowanych w Gminnej Bibliotece w Przecławiu.


3.    Udział w projektach oraz akcjach społecznych i charytatywnych

•    Wizyta w szkole pary prezydenckiej – Agaty Kornhauser-Dudy i Andrzeja Dudy, w ramach akcji charytatywnej „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Podczas wizyty, grupa wokalna „Niepokorni” i Flażoleciści wystąpiła z koncertem,
•    Spotkanie polsko-niemickie dot. współpracy naszej szkoły i szkoły podstawowej w Gartz,
•    realizacja programów profilaktycznych „Spójrz inaczej”, „Trzymaj formę”, „Alfred radzi”, „Odlot”, „Jesteśmy bezpieczni”,
•     Udział w V Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!
•    realizacja programów „Owoce i warzywa w szkole”, „Mleko w szkole”
•    całoroczna realizacja w klasach I-III programu „Zdrowe odżywianie”,
•    organizacja i udział w Gminnych Finale Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy,
•    Akcja „Opatrunek na Ratunek”, zbiórka humanitarna dla misyjnych szpitali w Afryce.
•    Udział w akcji „Dzień ziemi” oraz kampanii edukacyjnej towarzyszącej projektowi budowy EcoGeneratora-instalacji odzysku energii z odpadów.
•    udział w akcji charytatywnej „Dla Maksylmiliana” i „Dla Pani Beaty Sawy”.
•    realizacja akcji PCK „Gorączka złota”,
•    udział uczniów kl. 4-6 w programie „Trzymaj formę”
•    udział w akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”,
•    udział w akcji charytatywnej „Nakrętka dla Iskierki”,
•    Udział w Światowym Dniu Życzliwości i Pozdrowień
•    Akcja „Hau-Miau”,  opieka nad zwierzętami w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt,
•    udział grupy szkolnych kolędników w akacji „Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci”.
•    Realizacja w kl. 4 egzaminu na kartę rowerową.
•    Projekt  „Count and keep calm”  został nagrodzony przez Kapitułę Konkursu „Studencki Projekt Społeczny 2016, organizowanego przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy.  
•    Akcja czytelnicza „Zabierz książkę na wakacje”

4.    Konkursy, zawody, turnieje i festiwale
•    Tomasz Cieślik, zdobył tytułu laureata w Konkursie Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie,
•    Michał Jagodziński z kl. 4c został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Olimpus z języka angielskiego i matematyki.
•    Sukcesy w Międzynarodowym Konkursie „Kangur matematyczny”: Michał Jagodziński - wynik bardzo dobry. Wyróżnienia: Emilia Kielczyk, Aleksander Sylwestrzak, Malwina Kwarcińska, Julian Malicki, Aleksandra Rabikowska, Aleksandra Konstanty, Hanna Semeniuk, Bartosz Kiesewetter, Alicja Łukasik, Hanna Woźna, Joanna Polanowska, Tomasz Skubisz.
•    sukcesy w XLIV Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym: Drużyna w składzie: Ola Smarsz, Tomek Cieślik, Antoni Wałejko w konkurencji Rozpoznawanie roślin zajęła I miejsce, a w klasyfikacji ogólnej III miejsce.
•    Tomasz Cieślik, Aleksandra Smarsz, Antoni Wałejko, Bartosz Golińczak, Fabian Grodek, Tomasz Skubisz wzięli udział w XIV Gminno-Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym w Policach, zajmując II i V miejsce.
•    W III Międzyszkolnym Konkursie „MISTRZ PIÓRA” w Szczecinie, w klasyfikacji grupowej uczniowie zajęli II miejsce (Ewa Białek, Maja Kaczmarek, Hanna Semeniuk i Natan Wiśniewski) a w klasyfikacji indywidualnej Maja Kaczmarek otrzymała złoty medal.
•    W Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego – OLIMPUSEK, tytuł Laureatów zdobyli: Olaf Prusinowski, Aleksandra Konstanty i Alicja Piszczyńska.
•     Kajetan Grundmann zajął III miejsce w Gminnym Turnieju Warcabowym.
•    Drużyna w składzie Tomasz Skubisz, Antoni Wałejko, Bartosz Golińczak i Igor Mrozik,  zajęła II miejsce w 12 Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym.
•    W V finale Międzygminnego Konkursu Ortograficznego „W labiryncie ortografii”:  I miejsce – Michał Jagodziński z kl. IV, I miejsce – Tomasz Cieślik z kl. VI, II miejsce – Bartłomiej Kielczyk z kl. V, III miejsce – Tomasz Skubisz z kl. V.
•    udział uczniów klas IV-VI w Dniach Języków Obcych,
•    Udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Polskiej (II miejsce, Jan Frankowicz)
•    udział w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym dla uczniów klas szóstych „Mały Pitagoras” w Szczecinie,
•    Współorganizacja i udział w VI Szczecińskich Spotkaniach Flażolecistów,
•    Konkurs Recytatorski dla uczniów kl. 0-3
•    Konkurs plastyczno-przyrodniczy „Z energia zmieniaj świat”
•    Konkurs kl. 1-3 „Szkolny Mistrz Pięknego Czytania”,
•    Przegląd Piosenki Obcojęzycznej klas 1-3,
•    Konkurs plastyczny „Mój święty patron”.
•    Międzyszkolny konkurs plastyczny „Karol Wojtyła w oczach dzieci”.
•    udział w Gminnym Konkursie „Palma Wielkanocna”, Alicja Piszczyńska - II miejsce
•    Międzyklasowa rywalizacja w szkolnym konkursie „Klasa naj”, „Porządek w szatniach”,
•    Udział w Szkolnym Konkursie Warcabowym (klasy 1-4)
•    Udział w „Zabawie historycznej” o tematyce II wojny Światowej,
•    Konkursy czytelnicze: „Jestem autorem oładki książki”, „Konkurs na najlepszych czytelników”,
•    występ grupy flażoletów w Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie - koncert „Muzyczny wehikuł czasu” w ramach promowania Amatorskiego Ruchu Artystycznego oraz w Poznańskiej Bazylice Archikatedralnej z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski,
•    Koncert świąteczno-patriotyczny w wykonaniu grupy wokalnej „Niepokorni” i flażolecistów (kościół w Przecławiu).
•    Konkurs plastyczny „Mój zwierzak”.
•    Świetlicowy konkurs dla kl. 0-3 pt. „Narysuj to co słyszysz w muzyce”.
•    Potyczki ortograficzne dla klas II „Ortografia na wesoło”
•    Udział w Gminnym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej
•    Konkurs „Wiosenny mini-ogródek w doniczce”
•    Zajęcia pokazowe z wykorzystaniem klocków Lego Education dla uczniów klas I – III.
•    Udział w konkursie plastycznym „Najpiękniejszy wiosenny kwiat” (II miejsce Szymon Ślęczka, wyróżnienie Korczak Gabriel), oraz w konkursie „Moja okolica”


5.    Sukcesy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dąb”:
•    Zorganizowanie Mini Obozu Sportowego w Trzebieży
•    I miejsce drużyny w Gminnych Zawodach Tenisa Stołowego,
•    I miejsce w Gminnych Turnieju Piłki Siatkowej,
•    I miejsce w Gminnych Turnieju Piłki Koszykowej,
•    II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce koszykowej chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
•    w zawodach Szkolnej Ligi Biegów Przełajowych na szczeblu powiatu złote medale wywalczyli: Weronika Korczak (kl.4) i Eryk Ostrowski (kl.6), drugie miejsce zajęli Klaudia Właśniewska (kl.6),  Kryspin Ostrowski (kl.6) i Aleks Urbański (kl.4), a trzecie miejsce – Ola Smarsz (kl.6).
•    I miejsce w Gminno-Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Czwórboju LA dziewcząt (awans na zawody wojewódzkie),
•    W zawodach z cyklu Policka Szkolna Ligi Przełajowa, wysokie miejsca w klasyfikacji indywidualnej: Weronika Korczak (III), Fabian Urbański (IV), Aleks Urbański (IV), Klaudia Właśniewska (II), Agata Sewastianow (V) Szymon Susza (III), Adrian Budasz (IV). W klasyfikacji generalnej szkół - IV miejsce.
•    I miejsce w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej,
•    Reprezentacje dziewcząt i chłopców zdobyły II miejsce w Powiatowych Sztafetach Przełajowych,
•    I miejsce w gminnych eliminacjach Mini Mundialu  2016 r.
•    awans do turnieju finałowego Mini Mundial 2016 r.