medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Pomogliśmy bezdomnym zwierzętom.

pomoglismy-zwierzetomNa początku wakacji odbyła się dwudniowa zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt. Akcja, którą po raz czwarty zorganizowało Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo, spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Tym razem udało się zgromadzić ponad 300 kg karmy, która trafiła do Międzygminnego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

 

 

Oprócz członków Stowarzyszenia KPGK do akcji licznie włączyły się dzieci, które wytrwale kwestowali w osiedlowej Biedronce. Byli to m.in. Filip Drzewiecki, Olga Tatko, Amelka Kwiatkowska, Dominika Środa, Zuzanna Śliwa i Marta Purtak. Zwierzęta bezdomne są bezbronne i ciężko im zdobyć pożywienie. Nic nie mają do jedzenia i warto im pomagać - mówi 6 letni Filip, najmłodszy uczestnik zbiórki, który dopytuje się czy akcja będzie też trwać częściej i dłużej. Podczas zbiórki odbyła się także akcja informacyjna pod nazwą "Jedenaste : Nie Porzucaj !" - mająca na celu uświadomienie właścicielom czworonogów, że wakacje to nie jest powód do wyrzucania zwierzaka z domu.

 

W imieniu naszych podopiecznych bardzo serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo za zorganizowanie zbiórki karmy dla naszych zwierzaków - mówi Katarzyna Hermanowicz, kierownik schroniska w Dobrej. Zaobserwowaliśmy zdecydowanie wyższą ilość psów dostarczanych do naszego Schroniska. Dlaczego tak się dzieje ? Czy w wakacje ludzie przestają kochać swoje zwierzęta ? To pytanie powinno się zadać wszystkim tym, którzy zgubili swoje psy i ich nie szukają. Przecież na wszystkich portalach internetowych wszystkich czterech gmin są ogłoszenia o istnieniu Schroniska w Dobrej, jest nasza strona internetowa i jesteśmy również na facebooku. Ponadto wszystkie służby gminne również wiedzą i udzielają informacji o możliwościach odnalezienia swoich podopiecznych w naszej placówce. Dlaczego więc, wakacje to czas na porzucanie swoich „domowników”. Jest to bardzo smutne i przygnębiające. Dlatego bardzo się cieszymy, gdy pojawiają się takie Stowarzyszenia, które chcą pomóc a los bezdomnych zwierząt nie jest im obojętny. Dziękujemy.

 

Na dzień dzisiejszy w Dobrej przebywa 48 psów i aż 35 kociąt. Skąd tyle kociąt? To wynik braku sterylizacji kotów domowych, a także wolno żyjących, który doprowadza do corocznego przepełnienia wszystkich schronisk. Przypominamy, iż każdy ma prawo i powinien dostarczyć do Schroniska ślepe mioty, w celu poddania ich humanitarnej eutanazji. Usługa ta jest nieodpłatna a mioty przyjmowane są przez całą dobę. Na pewno między innymi w taki sposób przyczynimy się do ograniczenia populacji niechcianych zwierząt. Inną formą ograniczenia populacji jest sterylizacja i kastracja wolno żyjących kotów. Informacji na temat sterylizacji wolno żyjących kotów udzielają gminy.

 

Schronisko, do którego trafiają także zwierzęta z naszej gminy, aktywnie prowadzi akcje adopcyjne. Każdy zwierzak niecierpliwie czeka na moment opuszczenia krat, pogłaskania i pokochania przez przyszłego nowego właściciela. Dodatkowo każdy adoptowany pies ma możliwość uczestniczenia w miesięcznym, nieodpłatnym szkoleniu na posłuszeństwo.

 

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania schroniska które jest czynne codziennie, także w soboty i niedzielę, w godzinach 8.00-16.00. Informacje pod tel 508 222 247 oraz na stronie www.schronisko.dobraszczecinska.pl

 

Pin It