ancora warzymice

Dziś Patrycja ze Smolęcina kończy 16 lat

urodziny-patrycjiA los już ją tak okrutnie doświadczył. W 2006, kiedy miała niespełna 9 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór nerwu wzrokowego. Od tej pory przeszła liczne operacje. Zwykle w dniu urodzin dziecku śpiewamy sto lat i życzymy szczęścia, zdrowia i pomyślności. Patrycja do zdrowia potrzebuje regularnej i kosztownej rehabilitacji. Sumy znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

 


Dwa lata temu Patrycja była w stanie wegetatywnym, nie ruszała samodzielnie ręką, nogą, nie mówiła, nie potrafiła przełykać, była karmiona była sondą bezpośrednio do żołądka. Rodzina Patrycji się nie poddała. Dzięki intensywnej i bardzo kosztownej rehabilitacji w tej chwili chodzi z pomocą drugiej osoby, samodzielnie siada, mówi, je. Ma jeszcze zaburzenia pamięci krótkotrwałej i pewien niedowład w kończynach, ale dzielnie ćwiczy i robi postępy.

Wszystko to dzięki Państwa pomocy, Waszemu finansowemu wparciu - mówi Pani Monika Wątróbka, mama Patrycji. Z dużych fundacji, do których nieustannie składam wnioski o dofinansowanie rehabilitacji odpowiedziała pozytywnie tylko Fundacja TVN i zadeklarowała w tym roku dofinansowanie turnusu kwotą 2.500 zł. Tyle tylko, że obecnie 4 tygodniowy turnus w Krakowie w Votum kosztuje ponad 17.000 zł plus dojazd. To bardzo dobry ośrodek, który jako jedyny podjął się rehabilitacji Patrycji w najtrudniejszym, początkowym stanie. I właśnie częściowo na ten turnus brakuje nam pieniędzy. Dokładnie 1000 zł na wyjazd i po 70 zł za godzinę rehabilitacji. Niby niedużo, ale boję się brać kolejne kredyty, bo w końcu zabraknie na ich spłatę.

Najbliższe pieniądze, te z jednego procenta, wpłyną na konto fundacji w połowie października. Niestety, tak wolno, rozliczane są przez urzędy skarbowe. Nie wiadoma jest także wysokość spodziewanej sumy. Do tego czasu rodzina musi jakoś wytrwać.

Dlatego bardzo Was proszę nawet o najmniejsze wsparcie Razem na pewno uzbiera się tyle, że dotrwamy do tego 15 października. Może potraktujcie to jako prezent urodzinowy dla Patrycji - dodaje na koniec M. Wątróbka.


Wpłaty można dokonać na subkonto Patrycji w
Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
Stawnica 33
77-400 Złotów
89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

Koniecznie z dopiskiem
Na rehabilitację Patrycji Wątróbki - symbol 161/W

 


Pin It

Polecamy :

ufo 2018

NOWOŚĆ W POLSCE!
T.U. EUROINS
S U P E R   C E N Y   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T   K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 firany warzymice

Nowy salon w Warzymicach
ul. Dębowa 7
Tel 505 526 266
www.salon-firan-design.pl

więcej

 

BeauDerm

GABINET KOSMETOLOGII
ESTETYCZNEJ BEAUDERM
W PAŁACU RAJKOWO
zaprasza na zabiegi
tel: + 48 574 089 987
www.facebook.com/beaudermpl

więcej

 

 

rodzinna

Piekarnia-Cukiernia "RODZINNA"
Przecław 83a /koło poczty/
Już o godziny 6:00 rano
świeże pieczywa, ciasta, torty
kawa i świeżo robione kanapki