medentes przeclaw

Zakaz odpalania fajerwerków

zakaz-odpalania-fajerwerkówWojewoda Zachodniopomorski wprowadził w całym regionie zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Ale bądźmy spokojni - strzelać będzie można przez 2 dni najważniejsze dni - 31 grudnia i 1 stycznia. Rozporządzenie obowiązuje od 13 grudnia br. do 3 stycznia 2011 r. Główną przyczyną ustanowienia czasowego zakazu jest ich uciążliwość oraz niebezpieczeństwo wynikające z ich niewłaściwego zastosowania. Za naruszenie zakazu grozi kara grzywny do 500 zł.

Apeluję do mieszkańców aby wyłącznie w Sylwestra i Nowy Rok używali fajerwerków - mówi kierownik rewiru dzielnicowych Emil Szwajdych - odpalać je mogą wyłącznie dorosłe osoby z zachowaniem ostrożności. Przestrzegamy także handlowców o zakazie sprzedaży wyrobów pirotrechnicznych małoletnim - będziemy kontrolować punkty sprzedaży oraz zwracać także uwagę na pochodznie materiałów, zgodność z normami oraz atestami.

Sprzedawcy którzy uzyskali zezwolenie wiedzą iż sprzedaż fajerwerków osobom niepełnoletnim jest zabroniona. Okazuje się jednak, że wiedza nie zawsze idzie w parze z praktyką - zdarzają się przypadki sprzedaży środków pirotechnicznych osobom które nie ukończyły 18-tego roku życia.

Przypomniamy: Sprzedaż środków pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.{Powyższy przepis reguluje art. 37 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. (Dz. U. z dnia 29 czerwca 2001 r.)}

Rozporządzenie wojewody wydawane jest co roku, już po raz czwarty, w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony życia i zdrowia mieszkańców województwa - tłumaczą przedstawiciele wojewody. 

Pin It

Polecamy :

ufo 2018

KREDYTY - 10 BANKÓW
N A J T A Ń S Z E   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T  K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 

 

firany warzymice

Nowy salon w Warzymicach
ul. Dębowa 7
Tel 505 526 266
www.salon-firan-design.pl

więcej