ancora warzymice

Zakaz odpalania fajerwerków

zakaz-odpalania-fajerwerkówWojewoda Zachodniopomorski wprowadził w całym regionie zakaz używania wyrobów pirotechnicznych. Ale bądźmy spokojni - strzelać będzie można przez 2 dni najważniejsze dni - 31 grudnia i 1 stycznia. Rozporządzenie obowiązuje od 13 grudnia br. do 3 stycznia 2011 r. Główną przyczyną ustanowienia czasowego zakazu jest ich uciążliwość oraz niebezpieczeństwo wynikające z ich niewłaściwego zastosowania. Za naruszenie zakazu grozi kara grzywny do 500 zł.

Apeluję do mieszkańców aby wyłącznie w Sylwestra i Nowy Rok używali fajerwerków - mówi kierownik rewiru dzielnicowych Emil Szwajdych - odpalać je mogą wyłącznie dorosłe osoby z zachowaniem ostrożności. Przestrzegamy także handlowców o zakazie sprzedaży wyrobów pirotrechnicznych małoletnim - będziemy kontrolować punkty sprzedaży oraz zwracać także uwagę na pochodznie materiałów, zgodność z normami oraz atestami.

Sprzedawcy którzy uzyskali zezwolenie wiedzą iż sprzedaż fajerwerków osobom niepełnoletnim jest zabroniona. Okazuje się jednak, że wiedza nie zawsze idzie w parze z praktyką - zdarzają się przypadki sprzedaży środków pirotechnicznych osobom które nie ukończyły 18-tego roku życia.

Przypomniamy: Sprzedaż środków pirotechnicznych osobom niepełnoletnim jest przestępstwem, za które grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.{Powyższy przepis reguluje art. 37 ustawy z dnia 22 czerwca 2001 r. o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym. (Dz. U. z dnia 29 czerwca 2001 r.)}

Rozporządzenie wojewody wydawane jest co roku, już po raz czwarty, w celu zapewnienia spokoju i bezpieczeństwa publicznego oraz ochrony życia i zdrowia mieszkańców województwa - tłumaczą przedstawiciele wojewody. 

Pin It

Polecamy :

ufo 2018

NOWOŚĆ W POLSCE!
T.U. EUROINS
S U P E R   C E N Y   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T   K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 

BeauDerm

GABINET KOSMETOLOGII
ESTETYCZNEJ BEAUDERM
W PAŁACU RAJKOWO
zaprasza na zabiegi
tel: + 48 574 089 987
www.facebook.com/beaudermpl

więcej

 

 

rodzinna

Piekarnia-Cukiernia "RODZINNA"
Przecław 83a /koło poczty/
Już o godziny 6:00 rano
świeże pieczywa, ciasta, torty
kawa i świeżo robione kanapki

 

 

dotyk piekna

NOWY GABINET W PRZECŁAWIU
Zabiegi na ciało
Zabiegi na dłonie i stopy
Rabat 20% na pierwszą wizytę
tel: 511 328 327
www.facebook.com/DotykPieknaKM

więcej

 

sixxDodatkowy język angielski
w przedszkolach oraz szkołach
w Przecławiu i Kołbaskowie
Zapisy na nowy rok szkolny
Tel 690 423 006
email biuro@six.edu.pl
www.sixcj.pl

więcej