ancora warzymice

aniszkiewicz

baner nana 2019 09

Uwaga na nieuczciwych sprzedawców!

zaproszenieMimo zakrojonych na szeroką skalę działań edukacyjnych i prawnych, kolejne firmy wciąż organizują pokazy podczas których konsumenci namawiani są do zakupu drogich urządzeń medycznych, garnków czy kołder. Jeden z takich pokazów ma się odbyć w najbliższy piątek w hotelu "Dworski" w Przecławiu. Mieszkańcy okolicznych osiedli otrzymali w tym tygodniu zaproszenia telefoniczne i sms'owe na taki pokaz.

 

 

Najpierw był telefon z Poznania, dzwonili kilka razy, odebrałam - mówi p. Ania z Przecławia. Zapraszali na bezpłatny pokaz zdrowotnych urządzeń, które odmienią moje życie. Kusili promocją i upominkami dla każdego kto się pojawi. Jeśli zabiorę ze sobą męża - gwarantowany prezent będzie większy. Powiedziałam, że chyba się pojawię. Sms'em przesłali kod, pokaz ma się odbyć w piątek o godzinie 18:00 w "Dworskim".

W Polsce obserwujemy wysyp pokazów i spotkań, w których uczestnicy są poddawani manipulacjom - przestrzega Federacja Konsumentów. Na specjalnie wyreżyserowane pokazy zapraszani są osoby starsze pod pretekstem bezpłatnych upominków czy badań. W efekcie wychodzą z niebotycznie drogimi zestawami garnków, leczniczych kołder czy pseudopakietami medycznymi.

Sprawą zainteresowało się także Polskie Centrum Sprzedaży Bezpośredniej i wraz z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozpoczęło w styczniu specjalną akcję "Poznaj Swojego Kontrahenta" skierowaną do firm wynajmujących sale na tego typu pokazy. Takie spotkania mają miejsca najczęściej w wynajętych salach np. w hotelach, restauracjach, domach weselnych, ale także w sanatoriach a nawet szkołach czy szpitalach.

- Wynajmujący często nie zdają sobie sprawy, że nieraz biorą udział w oszustwie - mówi Konrad Szałkiewicz, Przewodniczący Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. PSSB wspólnie z UOKiK i Federacją Konsumentów chcą dać jasny sygnał, że wynajmowanie pomieszczeń firmom nierzetelnym to zachowanie nieetyczne, a tym samym edukować i przestrzec zainteresowane placówki czy instytucje przed takimi działaniami.

Próbowaliśmy kilkukrotnie zadzwonić do firmy, organizatora pokazu, by zapytać o szczegóły oferty. - Osoba, do której dzwonisz jest niedostępna — usłyszeliśmy komunikat.

 Dużo spraw na sprzedaż produktów na tego typu pokazach trafia do Rzecznika Praw Konsumenta, który radzi aby przede wszystkim, przy okazji tego typu spotkań, zachować ostrożność, nie kupować nic pod wpływem impulsu. Należy porównać ceny rynkowe podobnych artykułów i nie podpisywać nic ciemno. Naszą czujność powinno wzbudzić też to, kiedy organizator spotkania przedstawia nam umowę tylko do podpisu, nie dając nam możliwości zapoznania się z jej zawartością.

 

Pin It

Polecamy :

ufo 2018

NOWOŚĆ W POLSCE!
T.U. EUROINS
S U P E R   C E N Y   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T   K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 

BeauDerm

GABINET KOSMETOLOGII
ESTETYCZNEJ BEAUDERM
W PAŁACU RAJKOWO
zaprasza na zabiegi
tel: + 48 574 089 987
www.facebook.com/beaudermpl

więcej

 

 

rodzinna

Piekarnia-Cukiernia "RODZINNA"
Przecław 83a /koło poczty/
Już o godziny 6:00 rano
świeże pieczywa, ciasta, torty
kawa i świeżo robione kanapki

 

 

dotyk piekna

NOWY GABINET W PRZECŁAWIU
Zabiegi na ciało
Zabiegi na dłonie i stopy
Rabat 20% na pierwszą wizytę
tel: 511 328 327
www.facebook.com/DotykPieknaKM

więcej