ancora warzymice

glaz kamieniarstwo

baner nana 2019 09

2 grudnia zaczynamy adwent

roratyDzisiejsza niedziela rozpoczyna adwent w Kościele katolickim. Jest to okres oczekiwania na przyjście Chrystusa. W przecławskiej parafii odbędą się w najbliższym czasie reklekcje adwentowe. Od poniedziałku 3 grudnia rozpoczynają się także roraty, czyli msze ku czci Maryi Panny.

 

 

 

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, tj. 16 grudnia, i potrwają do środy 19 grudnia. Poprowadzi je o. Józef Kaźmierczak, franciszkanin z Dobrej Szczecińskiej. Prosimy uwzględnić termin rekolekcji w swoich planach, by skorzystać z tej formy wspólnotowego przygotowania się do świętowania tajemnicy Bożego Narodzenia - zaprasza Ks. Prob. Roman Misiak

Symbolami adwentu są cztery świece zapalane w kolejne niedzielne nabożeństwa oraz ulubione, zwłaszcza przez dzieci, lampiony ze świecami wewnątrz. Rzpoczynają one wieczorną mszę, kiedy w kościele panuje jeszcze półmrok. Jak co roku księża apelują o pomoc dorosłych i asystę w przypadku żywego światła, które niosą dzieci do kościoła. Praktyczniejsze może się okazać włożenie do lampiona latarki na baterię lub zakup lampiona led.

Okres przedświąteczny to także czas intensywniejszej pomocy potrzebującym. Caritas działający przy przecławskiej parafii od dzisiejszej niedzieli po Mszach św. rozprowadza świece wigilijne, kartki świąteczne i mikołaje. Kończy się akcja "Torby Młosierdzia", darczyńców którzy nie przekazali jej osobiście proszeni są o przyniesienie ich do zakrystii do 9 grudnia. 7 i 8 grudnia odbędzie się w sklepach ogólnopolska zbiórka żywności dla potrzebujących. W naszej okolicy żywność będzie zbierana w "Biedronce", "Lidlu" i w sklepie "Na wyspie"

Pin It

Polecamy :

ufo 2018

NOWOŚĆ W POLSCE!
T.U. EUROINS
S U P E R   C E N Y   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T   K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 

BeauDerm

GABINET KOSMETOLOGII
ESTETYCZNEJ BEAUDERM
W PAŁACU RAJKOWO
zaprasza na zabiegi
tel: + 48 574 089 987
www.facebook.com/beaudermpl

więcej

 

 

rodzinna

Piekarnia-Cukiernia "RODZINNA"
Przecław 83a /koło poczty/
Już o godziny 6:00 rano
świeże pieczywa, ciasta, torty
kawa i świeżo robione kanapki

 

 

dotyk piekna

NOWY GABINET W PRZECŁAWIU
Zabiegi na ciało
Zabiegi na dłonie i stopy
Rabat 20% na pierwszą wizytę
tel: 511 328 327
www.facebook.com/DotykPieknaKM

więcej