Get Adobe Flash player

medentes przeclaw

Złap bociana - wygraj platynowy karnet !

wypatrz bocianaWiosna coraz bliżej, a w warzymickim gnieździe bociana brak. Już trzeci rok na naszym portalu, dzięki uprzejmości firmy LanTech, transmitujemy wszystko to co się wydarzy w gnieździe. W zeszłym roku pierwszy bocian przyleciał bardzo późno, a para nie doczekała się niestety młodych. Jak będzie w tym roku? Zapraszamy do obserwacji. Dla tej osoby, która jako pierwsza wypatrzy w naszej kamerze boćka mamy bardzo atrakcyjną nagrodę.

 

 

Prawdziwa wiosna podobno przychodzi wtedy, kiedy przylatują bociany. To one w całej Polsce zwiastują koniec zimy. Zwyczajowo najpierw przylatuje samiec. Porządkuje gniazdo, zbiera patyki i czeka na swoją wybrankę. W Warzymicach od ponad 20 lat każdy bociek ma swoje imię i bogatą historię opisaną przez śp. Panią Marię. Imię nadawane jest z kalendarza i powiązane z dniem w którym dokładnie przyleciał. Czy są to te same bociany? Trudno stwierdzić. Mogło się wydarzyć że przez kilka lat do Warzymic przylatywała ta sama para - ale pewności nie ma.

Przylot na lęgowisko i zajęcie gniazda to chyba najbardziej wyczekiwany i komentowany przez ludzi moment w życiu bocianiej pary. Większość sąsiadów gniazd rokrocznie wyczekuje pojawienia się „swojego boćka”. Wędrujące ptaki lecą bardzo wysoko. Przelatujące bociany obserwowano na wysokości ponad 1000 m, a więc poza zasięgiem naszego wzroku i na ogół nie uświadamiamy sobie, że właśnie nad nami szybują podniebni wędrowcy. Zaskoczenie i radość bywają więc duże, gdy taki wypatrywany podróżnik zjawia się nagle na gnieździe. Pierwsze, nieliczne jeszcze bociany przylatują zazwyczaj na przełomie drugiej i trzeciej dekady marca (choć niekiedy pojawiają się już na początku tego miesiąca), a ostatnie gniazda bywają zasiedlane w połowie maja.

No i tutaj mamy konkurs z bardzo atrakcyjną nagrodą ufundowaną przez właściciela myjni samochodowej Viking z Przecławia. W tym roku także dołączamy się do lokalnej akcji wypatrywania pierwszego boćka w Warzymicach - mówi Marek Zalewski z firmy "Viking". Dla tej osoby, która jako pierwsza wypatrzy bociana w naszym gnieździe mamy platynowy karnet na naszą myjnię. Nasi fachowcy profesjonalnie i kompleksowo zadbają o auto zwycięzcy. Będzie to nie tylko mycie zewnętrzne czy odkurzanie auta. Fundujemy także mycie wewnętrzne szyb, czyszczenie i konserwację plastików wewnętrznych i zewnętrznych, nabłyszczanie opon i hydro wosk. Wyprana będzie także podsufitka, fotele i boczki, wypierzemy także podłogę oraz bagażnik. Na koniec będzie także mycie silnika oraz polerowanie lakieru z woskowaniem. Wszystkie prace są wykonane bardzo dokładnie i ręcznie. Całość prac zajmie około 8 godzin. To jest nasz najwyższy i najdroższy pakiet jakie możemy zafundować naszym klientom. Życzę szczęścia i zapraszam do zabawy.

myjnia viking przeclawviking baner

Wszystkich internautów prosimy o zapoznanie się z krótkim regulaminem poniżej:
1. Organizatorem konkursu jest Portal przeclaw24.pl, którego właścicielem jest Grzegorz Smolicz
2. Sponsorem nagrody jest myjnia Viking z Przecławia, której właścicielem jest Marek Zalewski.
3. Konkurs wygrywa ten internauta, który pierwszy wypatrzy bociana w kamerze zainstalowanej w Warzymicach i prześle dowód w postaci "print screen" na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (obraz w formacie .jpeg, .png lub .tiff)
4. Gniazdo można obserwować pod adresem: http://www.przeclaw24.pl/wiadomosci/kamera-na-bocianim-gniezdzie-w-warzymicach-sezon-2017.html
5. Obraz przesłany musi zawierać postać bociana oraz czytelną datę, godzinę, minutę i sekundę, która pokazana jest w dolnej części paska.
6. Wygrywa ten internauta, który prześle obraz z najwcześniejszym terminem przylotu.
7. Nagrodą jest karnet platynowy na myjnię "Viking" w Przecławiu. Szczegóły pakietu dostępne są pod linkiem : http://www.myjniaviking.pl/cennik.html
8. Nagroda nie podlega zwrotowi, reklamacji bądź wymianie na gotówkę.
9. Karnet należy wykorzystać do 31 maja 2017.
10. Wszystkie spraw sporne rozstrzyga organizator, od jego decyzji nie ma możliwości odwołania.
11. Zwycięzca wyraża zgodę na podanie swojego imienia i nazwiska do publicznej wiadomości.

Polecamy :

ufo 2018

KREDYTY - 10 BANKÓW
N A J T A Ń S Z E   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T  K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

nana 2018

 Żłobek dla dzieci
od 6 miesiąca do 4 lat.
Serdecznnie zapraszamy !

więcej

 

lawendowa izba kwiecien 2016

Przecław 26a (koło kościoła)
Zapraszamy na pyszną pizzę.
W lokalu i w dostawie.

więcej

 

 

myjnia viking

Nowy właściciel !
Wysoka jakość i
atrakcyjne ceny.
Przecław 1 A
(obok stacji Bobryk)

więcej

 

 

dermatolog janowska

Leczenie chorób dermatologicznych
i alergologicznych
zarówno dzieci,
jak i osób dorosłych.

 

fryzjer warzymice

Warzymice 53, oś. Kresy 1
ZA CZERWONĄ TOREBKĄ
Jesteśmy dla Was już od 19 lat!

Atrakcje dla dzieci

  • Atrakcje na weekend (23 – 25.02.2018)

    Wydarzenia podlinkowane są do kalendarza, znajdziecie tam szczegóły i kontakt do organizatora. Warto sprawdzać strony organizatorów wydarzeń, aby upewnić się czy są jeszcze bilety (wejściówki) na daną atrakcję lub sprawdzić, czy impreza nie została odwołana. Kalendarz uzupełniany jest na bieżąco, także warto do niego zaglądać codziennie.

    Piątek (23.02.)

    godz. [...]

  • „POCZYTAJ MI MAMO, POCZYTAJ MI TATO”

    „(…) Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja bowiem wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia. (…) – przekonuje Irena Koźmińska, działaczka społeczna, inicjatorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”. [...]