medentes przeclaw

aniszkiewicz

baner nana 2019 09

Pomóż Marcinowi jednym procentem

1 proc dla marcinaByć może 1% podatku dochodowego to niewielka kwota. Ale przemnożona przez kilkuset ofiarodawców urasta do konkretnej sumy, a ta - może zmienić jakość życia chorego dziecka. Od ponad roku Marcin Lisiecki z Przecławia zmaga się z groźną cukrzycą typu 1. To choroba metaboliczna, której głównym objawem jest wysokie stężenie cukru we krwi, a leczenie polega na intensywnej insulinoterapii.

 

 

 

Przez pierwszy okres syn musiał przyjmować 4-5 zastrzyków dziennie - mówi mama Sylwia. W styczniu 2014 otrzymaliśmy pompę insulinową, która podaje mu insulinę przez całą dobę. Leczenie insuliną jest bardzo skomplikowane i niestety niesie za sobą ryzyko wystąpienia ciężkiej hipoglikemii. Nie można ustalić stałych dawek ponieważ wrażliwość na insulinę jest uzależniona od wielu czynników, takich jak stres, wysiłek fizyczny oraz rodzaj przyjmowanego pokarmu.

Marcin jest uczniem 5 klasy szkoły podstawowej w Przecławiu. Wesoły chłopak o bardzo dobrym sercu i dużej wrażliwości na otaczający go świat. Uwielbia swojego pupila chomika. Jego pasją jest układanie kostki rubika. Potafi ją ułożyć w 30 sekund. Lubi piłkę, basen oraz gry komputerowe. Jest ministrantem w tutejszym kościele. Patrząc na niego nikt by nie powiedział że zmaga się z taką poważną chorobą która ustala zasady i trzeba jej podporządkować całe życie.

Każdy produkt z osobna musi być zważony i przeliczony na węglowodany. Na tej podstawie wyliczana jest dawka na każdy posiłek. Pomimo tak precyzyjnych czynności czasami nie udaję się uniknąć zbyt dużych spadków cukru które mogą doprowadzić do utraty przytomności. Marcin zawsze ma przy sobie zastrzyk, który w takim wypadku trzeba mu zrobić aby zapobiec uszkodzeniu mózgu.

Dzięki 1% z zeszłego roku oraz pomocy Pani Małgorzaty Klebańskiej udało się uzbierać na urządzenie do stałego monitoringu glikemii, dzięki któremu można szybciej reagować na podwyższony jak i obniżony poziom cukru we krwi, bez konieczności nakłuwania palców, które już i tak są w opłakanym stanie.

JAK PRZEKAZAĆ 1% ?
Wypełniając zeznanie PIT, podatnik musi obliczyć podatek należny wobec Urzędu Skarbowego.
W rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
• Wpisać numer KRS: 0000270809
• Obliczyć kwotę 1%
W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE (bardzo ważne!)
• Wpisać nazwisko oraz numer członkowski nadany przez Fundację - Lisiecki, 2995.

Pin It

Polecamy :

ufo 2018

NOWOŚĆ W POLSCE!
T.U. EUROINS
S U P E R   C E N Y   O C
NADAWANIE PACZEK GLS
P U N K T   K S E R O
!!! Z A P R A S Z A M Y !!!

więcej

  

 

lawendowa nowe logo

Przecław 26a (koło kościoła)
Zamów bezposrednio Online
www.pizzeria-izba.pl
lub telefonicznie
91 852 46 08
91 887 74 30

więcej

 

 

BeauDerm

GABINET KOSMETOLOGII
ESTETYCZNEJ BEAUDERM
W PAŁACU RAJKOWO
zaprasza na zabiegi
tel: + 48 574 089 987
www.facebook.com/beaudermpl

więcej

 

 

rodzinna

Piekarnia-Cukiernia "RODZINNA"
Przecław 83a /koło poczty/
Już o godziny 6:00 rano
świeże pieczywa, ciasta, torty
kawa i świeżo robione kanapki