logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

Victoria rozgromiła Tanovię!

Victoria-TanoviaW sobotę 23 lipca odbył się kolejny mecz sparingowy - tym razem Victoria podejmowała przygotowują się do A-klasowych rozgrywek Tanovię Tanowo. Zwyciężyli przecławianie 2:6 po bramkach Paweł Skrzypka (3), Wojciech Galanta (2), Viktora Sztadilowa (1). Bramki dla Tanowa zdobyli Damian Skibiński i Paweł Lipka.

Prowadzenie dlaVictorii uzyskał już w drugiej minucie spotkanie Paweł Skrzypek, który technicznym uderzeniem z rzutu wolnego pokonał bezradnie interweniującego Sebastiana Kowalskiego. Osiem minut później stan meczu wyrównał Damian Skibiński pokonując Grzegorza Kucharczyka. W 22 minucie prowadzenie dla gości uzyskał Viktor Sztadilow a pięć minut później na 3:1 podwyższył Paweł Skrzypek, który strzałem z 18 metrów po raz drugi pokonał Sebastiana Kowalskiego.

Szansę na strzelenie bramki kontaktowej miał Jarosław Gralewicz, jednak piłkarz Tanovii nie wykorzystał rzutu karnego podyktowanego po faulu Pawła Skrzypka na Marcinie Kurowskim. W 38 minucie spotkania kolejny rzut wolny egzekwował Skrzypek i bez najmniejszych problemów pokonał Sebastiana Kowalskiego podwyższając wynik spotkania na 4:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy już dwie minuty po gwizdku prowadzącego zawody Dominika Rokickiego strzelili piątą bramkę, której autorem był znany z występów w Chemiku Police, Wojciech Galant. Goście raz po raz stwarzali sobie dogodne sytuacje na podwyższenie wyniku, jednak nie potrafili zamienić ich na kolejne gole. W 78 minucie z kontrą wyszli gospodarze, którzy zdobyli drugiego gola a jego autorem był Paweł Lipka, który strzałem z 5 metrów pokonał interweniującego Grzegorza Kucharczyka. Wynik spotkania w 87 minucie meczu ustalił Wojciech Galant zdobywając swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

W poprzednich meczach sparingowych przecławianie wygrali z Darłovią Darłowo 2:1 oraz przegrali z Kotwicą Kołobrzeg 1:4 i Pomorzaninem Przybiernów 3:5.