medentes przeclaw

Szukaj w portalu

Zapraszamy na II Szczecińskie Spotkania Flażolecistów

flazolety-w-szczecinieW sobotę 14 stycznia o 10:30 zostanie zorganizowane drugie spotkanie młodych muzyków grających na flażoletach. Koncert "Hej kolęda, kolęda" pod patronatem Wójta Gminy Kołbaskowo odbędzie się w Szczecinie w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wszystkich, którzy w jednym miejscu chcą  usłyszeć przeszło stu pięćdziesięciu flażolecistów. Sobotnie, muzyczne spotkanie, to inicjatywa trzech koleżanek z czasów studenckich i chóralnych - Przecławianki - Iwony Wierzbickiej, Szczecinianek - Renaty Kaczkowskiej i Barbary Łoziuk, które wzorując się na poznańskich spotkaniach "Śladami trzech króli", organizowanych przez Pana Wojciecha Wietrzyńskiego, postanowiły zainicjować taką formę muzykowania w Szczecinie.

W tym roku do pełni szczęścia organizacyjnego brakuje dobrego terminu - po prostu ferie przeszkadzają niektórym muzykom w uczestniczeniu w tym wielkim koncercie. Podobnie, jak w zeszłym roku, koncert jest dedykowany Babciom i Dziadkom.
Cieszy fakt, że do grona muzykujących dołączyli uczniowie ze szkół nr 3 i 45 ze Szczecina oraz niektórzy drugoklasiści z przecławskiej szkoły przygotowani przez p. Iwonę Sawczuk. 

Flażolety-plakat


/Fotografie pochodzą z pierwszego spotkania flażolecistów które odbyło się w styczniu 2011 roku/

Pin It