ancora warzymice

Szukaj w portalu

Śliwkowa będzie oświetlona.

oswietlenie sliwkowejO budowie chodnika przy osiedlach Tęczowe Ogrody i Różanym można by napisać długą historię. Najpierw miał zbudować go developer. Potem mieszkańcy warzymickich osiedli wraz z sołectwem zwracali się do powiatu, do którego należy droga. Ostatecznie wybudowano go na zlecenie gminy. Teraz nowy chodnik biegnący wzdłuż alei śliwkowej będzie miał oświetlenie.

 

 

Poirytowani mieszkańcy osiedli od kilku lat walczyli o poprawienie warunków bezpieczeństwa na drodze dojazdowej. Ta przez lata, zarządzana przez powiat policki, nie należała do bezpiecznych. Oprócz licznych ubytków na drodze, brakowało bezpiecznego pobocza. Dwa lata temu mieszkańcy skrzyknęli się na fejsbukowym profilu „Niebezpieczne Warzymice” i apelowali do wszelkich władz o konieczność poprawy sytuacji na tej drodze.

Jesienią 2013 doszło do ważnego spotkania na terenie osiedla Tęczowe Ogrody. Obecna na zebraniu wójt poinformowała mieszkańców o możliwości porozumienia się i odkupienia od sąsiedniego dewelopera fragmentu działki na którym taki chodnik mógłby powstać. Od tego czasu sprawy potoczyły się ekspresowo.

Prace ruszyły na wiosnę 2014. Oprócz budowy 700m chodnika, przycięto i przerzedzono liczne krzaki. Pojawiło się także dodatkowe przejście dla pieszych. Na kolejną inwestycję trzeba było znów poczekać. Na śliwkowej od kilku miesięcy są już ławki i kosze na śmieci.

W 2016 przyszła pora na oświetlenie. Na ostatniej sesji Rady Gminy Kołbaskowo dokonano zmian w budżecie. Na tą inwestycję zapisano 250 tys zł. Powstanie w sumie 23 lamp wzdłuż całego chodnika. Od drogi Do Rajkowa do okolic przejazdu kolejowego. Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Gminy prace nie należą do skomplikowanych. Projekt już jest a przetarg ogłoszony zostanie lada chwila. Najpóźniej w tegoroczne wakacje będzie można się udać na nocny spacer – nie tylko przy świetle księżyca.

 

Podobne artykuły i fotorelacje :   

http://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/854-450-metrow-do-nieba.html

http://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-sprawy/866-dluga-droga-do-chodnika.html

http://przeclaw24.pl/ogloszenia-i-forum/10-osiedle-roane/1923-gmina-buduje-chodnik-dokumentacja-fotograficzna.html

 

Pin It