medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Jaśniej w Warzymicach. Jaśniej w Siadle.

jasniej-w-warzymicachMieszkańcy Warzymic na zeszłorocznym zebraniu wiejskim postanowili przeznaczyć cały tegoroczny fundusz sołecki na poprawę oświetlenia wsi przy drodze w kierunku Będargowa. Obecnie we wsi pali się już ponad 50 lamp, teraz będzie ich 60. Oświetlenia na początku przyszłego roku doczekają się mieszkańcy Siadła Górnego. Tutaj lamp jest jak na lekarstwo. A przybędzie ich dokładnie 76. Wszystkie w ekologicznych i energooszczędnych oprawach.

 

 

Średni koszt jednej lampy wychodzi około 5 tys zł - mówi Zbigniew Szczuplak, sołtys Warzymic. Wolą mieszkańców na zebraniu sołectwa było przeznaczenie kwoty 31 tys złotych na poprawę oświetlenia na końcu naszej miejscowości. I ten fakt mnie jako sołtysa bardzo cieszy, bo lampy już się palą od wczoraj i jest bardzo jasno. Prace na zlecenie gminy Kołbaskowo wykonała firma Eneos Szczecin.

 

Znacznie większa inwestycja czeka mieszkańców Siadła Górnego. Od 12 grudnia rozpocznie się montaż słupów oświetlenia ulicznego, które pociągnięte zostanie od drogi krajowej 13 w okolicach Smętowic przez całe Siadło Górne. We wsi zabłyśnie w sumie 76 energooszczędnych lamp. W wyniku rozstrzygniętego przetargu prace wykona firma "Elektroman KM" ze Szczecina. Koszt prac wyceniono na 450 tys zł.

Pin It