logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

KWW KPGK 2024Materiał sfinansowany ze środków KWW Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo

reklama

Baner Powiat Police 2020 500x250

WolneSlowa GIF

Publiczne Przedszkole dla Przecławia

przedszkole200x150W maju ruszyła społeczna inicjatywa mieszkańców Przecławia i Warzymic dla budowy publicznego przedszkola w jednej z naszych miejscowości.

 

 

Grono kilku rodziców założyło specjalną stronę internetową www.przeclaw.net.pl za pomocą której zebrali ok 100 opini emailem na temat pilnej potrzeby powstania publicznego (a nie prywatnego) przedszkola. Na naszych osiedlach przybywa nowych mieszkańców - a Gmina niewiele uczyniła w kierunku edukacji małych obywateli. Obecnie rodzice są zmuszeni zawozić dziecko do Kołbaskowa, albo przemeldowywać się do Gminy Szczecin, dla bogatszych pozostaje zawsze wynajęcie opiekunki lub zapisanie dziecka do prywatnego przedszkola.

Oliwy do ognia dolała informacja o wystawieniu na przetarg ostatniej działki przy Zespole Szkół w Przecławiu - tam gdzie planowano już publiczną inwestycję. Pomimo dwukrotnego odrzucenia tej uchwały, na trzeciej kolejnej sesji tym razem radni przyjęli propozycję Wójta sprzedaży działki firmie pod budowę prywatnego przedszkola.

Jeden z inicjatorów tej akcji p. Grzegorz Smolicz - przedstawił na ostatnich sesjach opinie mieszkańców na ten temat. Zrozumienie i poparcie dla tej akcji od początku wyrażały Panie Radne : Wierzbicka, Trzebińska, Sobkowicz oraz była wice-wójt Schwarz - za każdym razem głosowały przeciwko sprzedaży tej działki. Pozostali Radni (Panowie z Warzymic i Przecławia) argumentowali, że np : działka jest za mała pod publiczne przedszkole, gmina ma inne pilniejsze inwestycje albo że w budżecie brakuje na to pieniędzy itp.

Poniżej przedstawiamy nadesłane przez Was opinie które wpłynęły na adres email organizatorów akcji. Pozostaje nam liczyć po wysłuchaniu wielu głosów młodych rodziców radni zapalą "zielone światło" dla tej inwestycji :

ZDECYDOWANIE POPIERAM AKCJĘ!!!
Mój synek również będzie musiał uczęszczać do prywatnego żłobka i jak tak dalej pójdzie to i prywatnego przedszkola, których koszt jest bardzo wysoki, nie wspominając o osobach które posiadają dwoje dzieci.... Z poważaniem, Anna S

Jestem zdecydowaną zwolenniczką budowy ogólnodostępnego finansowo (czyli pułap opłat rzędu 250-300 zł miesięcznie) przedszkola w Przecławiu. Jestem mamą dwójki małych dzieci i gdyby nie pomoc rodziny, byłabym zmuszona siedzieć z nimi w domu, gdyż prywatne przedszkole to wydatek na który mnie nie stać, nie dla dwójki dzieci. Po prostu nie opłacałoby mi się wracać do pracy. Mam nadzieję, że opinia osób podzielających moje zdanie pozwoli coś zmienić w tej kwestii - otworzyć oczy na ten problem osobom, których on nie dotyczy, a które są władne do podjęcia konkretnych działań zmierzających ku wsparciu rodziców małych dzieci w codziennej nad nimi opiece. W końcu to przyszli podatnicy - tak zupełnie pragmatycznie na to patrząc. Pozdrawiam Katarzyna C

Mam synka w wieku 3 lat i uważam, że na Przecławiu, kolejne prywatne przedszkole nie jest potrzebne. Rodzice, których stać na prywatne przedszkole i pracują w Szczecinie mają ogromny wybór prywatnych przedszkoli i punktów przedszkolnych w Szczecinie. Dla rodziców, których stać na prywatne przedszkole (mają dobre samochody), nie muszą się spieszyć rano do pracy - atrakcyjną ofertą jest przedszkole Montessori w Kurowie. Dobre publiczne przedszkole z zapleczem żywieniowym to przede wszystkim inwestycja w zdrowie naszych dzieci (punkty przedszkolne w większości korzystają z catteringu, co w przypadku dzieci przedszkolnych, uważam że się nie najlepiej sprawdza). Dobre publiczne przedszkole to budowanie lokalnych więzi i troski o miejsce, które jest nie tylko sypialnią, ale może stać się miejscem tętniącym życiem, gdzie mieszkańcy będą spędzać czas i chętniej będą brać udział w lokalnych inicjatywach. Powyższa inicjatywa jest dowodem troski o "własne podwórko" - nie powinniśmy liczyć na Szczecin, mamy własną gminę i własne władze - budujmy lokalny patriotyzm. Aleksandra K

Witam  Jestem mamą prawie 2 miesięcznej Ani i jestem zainteresowana powstaniem publicznego przedszkola w Przecławiu. W pełni popieram ten pomysł  Małgorzata M

Jestem za budową publicznego przedszkola na terenie Przecławia. Małgorzata K.

Witam, popieram idee budowy przedszkola. Jeżeli gmina tak chętnie wydaje pozwolenia na budowę co raz to nowych osiedli mieszkaniowych, niech też zadba o coś mniej komercyjnego, co jednak w znaczący sposób polepszy komfort życia ich mieszkańców. Tomasz K  pozdrawiam i życzę powodzenia,

Witam, uważam, ze przedszkole jest bardzo potrzebne. Tym bardziej, że w tej chwili mamy do dyspozycji tylko 2 prywatne punkty opieki na Przecławiu. Biorąc pod uwagę dynamikę rozwoju naszej okolicy, publiczny obiekt jest BARDZO POTRZEBNY. Karolina S

Witam. Jestem ZA budową publicznego przedszkola w Przecławiu. Monika H

Dzień dobry  jestem za budową publicznego przedszkola w Przecławiu, ogólnie dostępnego, za ok. 250-300 zł miesięcznie, z zapleczem żywieniowym.
Kinga L , mieszkanka Przecławia

Witam  W odpowiedzi na społeczną inicjatywę budowy publicznego przedszkola w Przecławiu, jak najbardziej ją popieramy. Jesteśmy mieszkańcami Przecławia od 2001 r. i nasze dzieci musiały korzystać z przedszkoli publicznych w Szczecinie, co wiązało się z wieloma niedogodnościami (czas i pieniądze na dojazdy; zawiezienie dziecka do przedszkola np. na Pomorzanach środkami komunikacji publicznej trwa ok. 40 min. w jedną stronę). Przecław ma pocztę, sklepy, przychodnię, szkołę - ale uważamy, że obecnie przedszkole publiczne jest potrzebą priorytetową (choć nasze dzieci już z niego nie będą korzystać, bo są w wieku szkolnym). Zatem przyłączmy się do tej akcji ze swoim głosem poparcia. Z poważaniem Renata i Tadeusz W

Jestem jak najbardziej za budowaniem przedszkola. Mam małe dziecko , które w przyszłości chciałabym oddać do przedszkola by móc wrócić do pracy. Wiem , że w naszej gminie nie wszystko dzieje się dobrze i nie chodzi tu tylko o brak przedszkola ale i brak mieszkań dla ludzi takich jak ja i moja rodzina, których nie stać na zakup własnego mieszkania. Krystyna K

Jestem jak najbardziej ZA stworzeniem przedszkola publicznego. Czas najwyzszy aby ktos w koncu o tym pomyślał! Jest to nie do pomyślenia aby na tylu mieszkańców ( tyle dzieci) bylo tak malo miejsc w przedszkolu publicznym. Tym bardziej ze rejon nasz sie rozwija i mieszkancow przybywa.
Mam nadzieje, ze dojdzie do skutku stworzenie takiego przedszkola!! Joanna K z Przecławia

Jestem za budowa przedszkola publicznego w Przeclawiu, mam 11 miesieczna coreczke i zalezaloby mi aby za 2 lata miala mozliwosc uczeszczania do takiego przedszkola. Beata D

Oddaję przychylny głos w sprawie budowy przedszkola w Przecławiu. Przemysław D

WITAM!  Oczywiste jest dla mnie i było, kiedy kupowaliśmy z żoną mieszkanie w Przecławiu, że powinno powstać tu przedszkole publiczne. Byłem pewny, że wreszcie się go doczekamy, a teraz żona ma problem z powrotem do pracy. Przecież ustawowo to gmina powinna zabezpieczyć takie rzeczy, ale jak widać naszym decydentom zależy jedynie na kasie!!! Spotkałem już tutaj w Przecławiu małżeństwa z dziećmi, które wyprowadziły się właśnie z powodu braku publicznej opieki dla małych dzieci. Kiedyś to nie był taki problem, kiedy przedszkola w Szczecinie przyjmowały wszystkie dzieci, no ale teraz niestety trudno tam o miejsce dla dzieci spoza Szczecina. Może władze gminy wolą, żeby mieszkali tu sami emeryci i renciści ?  Marcin S

Witam! Jestem zainteresowana tym, aby w Przecławiu powstało publiczne przedszkole, przydałby się również żłobek.  Mieszkań jest coraz więcej, również dzieci. Ja sama mam teraz problem z powrotem do pracy po urlopie wychowawczym. Władze nie patrzą perspektywicznie i nie przeliczają pieniążków, które by zostały gdyby kobiety wróciły do pracy i nie korzystały z pomocy społecznej. Jestem za. Sewilla S

Jestem jak najbardziej za budową przedszkola w Przecławiu-TAK Marzena W

Jestem ZA budową przedszkola publicznego w Przecławiu. Przecław iokolice szczególnie upodobały sobie młode małżeństwa z małymi dziećmi. Jest tu spokojnie i przyjemnie. Publiczne Przedszkole byłoby na pewno dużym ułatwieniem dla młodych rodziców(logistycznym i finansowym). Dużym plusem byłoby też to, że uczęszczające tam dzieci czułyby się raźniej w towarzystwie swoich sąsiadów i kolegów z podwórka co na pewno podniosłoby ich poczucie bezpieczeństwa i zadowolenia a tym samym związałyby się sentymentalnie z Przecławiem. Podobno wszyskto zaczyna się od przedszkola:). Aleksandra D

Witam W Warzymicach mieszkamy od pół roku i będzie to dla nas koszmar,kiedy będę musiała wrócić do pracy,gdyż nie wyobrażam sobie płacić za przedszkole 900 zł. Jestem za publicznym przedszkolem.Moja córka teraz ma 1,5 roku, a czas leci,więc utworzenie tego przedszkola jest konieczne!Mieszkańców przybywa i będzie coraz więcej. Iwona J

Jestem całkowicie za, ponieważ sam za jakiś czas będę musiał znależć miejsce dla swojego malca w jakimś przedszkolu. Pozdrawiam Tomasz Ż

Witam  Jestem mieszkanką Warzymic i mam 2 -letniego synka, jestem oczywiście jak najbardziej za budową przedszkola w Przecławiu Iza K Warzymice

Popieram inicjatywę Dariusz R

Witam, popieram inicjatywe wybudowania w Przeclawiu przedszkola publicznego. Jestem mama dwulatka i problem przedszkola juz mnie dopadl. Co bedzie za rok?????????????? Az nie chce o tym myslec.  A nie kazdego stac na prywatne przedszkole czy nianke! Jestem za. Z poważaniem Agnieszka J.

Dzien Dobry jestem za wybudowaniem publicznego przedszkla na Przecławiu i dopisuje sie do listy. Małgorzata K. Warzymice

Witam serdecznie.  Chciałam wesprzeć akcję dotyczącą powstania Publicznego Przedszkola w Przecławiu z zapłeczem żywieniowym. Jestem zdecydowanie ZA!!! Mnie osobiście ten problem także dotyczy, gdyż mam dzieci w wieku przedszkolnym. Borykałam sie z tym tematem i musiałam wysłać dzieci do przedszkola publicznego w Kołbaskowie oddalonego około 10 km od Warzymic, ponieważ najnormalniej w świecie nie stać mnie na opłacenie przedszkola prywatnego dla dwójki dzieci. Osobiście jestem bardzo zadowolona z tego przedszkola, ale nie posiadając samochodu nie byłabym w stanie dowieść dzieci do przedszkola i dojechać do pracy. Więc dlaczego nie mogłoby być takiego przedszkola w naszej okolicy??? Moje dzieci napewno z tego nie skorzystają, ale postanowiłam oddać swój głos by pomóc innym rodzicom. Pozdrawiam Marta O

Witam, Jestem za budową PUBLICZNEGO przedszkola w Przecławiu, ogólnie dostępnego, z zapleczem żywieniowym. Gorąco popieram taką akcję i uważam, ze bardzo potrzebna jest budowa PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA dla dzieci w Przecławiu i Warzymicach. Danuta P

Poieramy inicjatywę budowy publicznego przedszkola dla Przecławia i okolic. Sylwia R

OCZYWIŚCIE, ŻE JESTEM ZA WYBUDOWANIEM PRZEDSZKOLA PUBLICZNEGO!!! MAJKA

Jako rodzice trójki dzieci chcemy mocno poprzeć akcję. Dwójka starszych dzieci uczęszczała do przedszkola  publicznego w Szczecinie - ze względu na koszty. Gdyby takie przedszkole było na miejscu, chętnie byśmy z niego skorzystali, bo to zaoszczędziłoby sporo czasu, jaki trzeba przeznaczyć na dojazdy. Monika i Grzegorz M

Jestem za budową przedszkola publicznego. co tu duzo komentowac, dzieci jest coraz wiecej a przedszkoli publicznych coraz mniej . mnie nie stac na przedszkole prywatne . prosimy pomyslec o naszych najmlodszych pociechach :))))  Urszula P Warzymice

Jestem zdecydowanie za budową PUBLICZNEGO przedszkola na terenie Przecławia. Mając w perspektywie posiadanie dzieci, uważam to za warunek, który gmina powinna spełnić wobec swoich mieszkańców. Maciej S Warzymice, ul.Tęczowe Ogrody

Witam Budowa publicznego przedszkola w przecławiu to super pomysł !! Za kilka miesięcy zostanę tatą i takie przedszkole tu na osiedlu jest jak najbardziej potrzebne, zresztą to jest młode osiedle i dużo młodych ludzi tu mieszka a tym samym małych dzieci. Pozdrawiam Rafał Z.

Witam Bardzo bym chciała aby w Przecławiu powstało publiczne przedszkole, jestem teraz w 8 miesiącu ciąży i bardzo by mi to pomogło, zaoszczedziła bym czas i pieniądze, mając takie przedszkole u siebie na osiedlu. pozdrawiam  Sylwia S Przecław

Zgłaszam swój głos w sprawie publicznego przedszkola w naszej miejscowości.   Jestem mieszkańcem Przecławia, i oburzające jest dla mnie to, że władze samorzadowe nie widzą potrzeb młodych rodziców! Tutaj płyną moje podatki, i żądam PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA. Mariusz S Przecław

Jestem jak najbardziej za inicjatywą powstania przedszkola publicznego. Serdecznie pozdrawiam  Beata B 

Witam,  Inicjatywa jak najbardziej słuszna i potrzebna. Przy tak szybko rozwjającym się budownictwie w naszym rejonie, brak przedszkola publicznego jest dużym problemem.  Popieram! Magdalena N Tęczowe Ogrody

Witam, Jestem jak najbardziej za jako przyszły ojciec. Mieszkam na Tęczowych Ogrodach.  Dariusz P

Popieram budowę Publicznego Przedszkola - wprawdzie już z pozycji Babci, która cieszy się z narodzin wnuczka. Mam nadzieję, że zdrowie mi pozwoli jeszcze popracować zawodowo i napewno nie będę mogła opiekować się dzieckiem. Moje dzieci też uczęszczały do przedszkola publicznego i rozwijały się świetnie fizycznie i psychicznie. Popieram inicjatywę społeczną i jednocześnie ubolewam, że Gmina sprzedaje swoje tereny. Współczesne Matki powinny mieć możliwość realizować się zawodowo, bo są wykształcone. Z wyrazami szacunku -Zofia M mieszkanka Przecławia.

Witam! Jestem jak najbardziej za powstaniem przedszkola publicznego w Przecławiu. Pozdrawiam Agnieszka D

JESTEM ZA. Wszystko tak jak w tekscie na stronie - POPIERAM 100 %. Agata O.

Jestem za budową przedszkola publicznego.Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej prośby!!! Agnieszka S.

Jestem na TAK. Katarzyna B Warzymice

Jestem za budową publicznego przedszkola w Przecławiu. Beata Ż

Dzień dobry!  Oczywiście jestem ZA wybudowaniem Publicznego przedszkola w Przecławiu. Jestem ojcem  dwójki dzieci(4,5 roku i 1,5 roku)  starsze dizecko ze względu na brak miejsc  w przedszkolach swój czas musi spędzać w domu(oczywiście w prywatnych przedszkolach są miejsca ale ze względu na wysokie czesne nie może do niego uczęszczać). Przedszkole publiczne w Przecławiu jest naprawdę potrzebne może już nie nam ale przyszłym rodzicom. Sylwek R.

Witam, przychylam się do petycji w sprawie otwarcia lub budowy publicznego przedszkola w Przecławiu. Aktualnie wożę moje dziecko do Kołbaskowa, co staje się w pewnych sytuacjach uciążliwe ze względu na odległość i czas jaki muszę temu poswięcić. przedszkole na miejscu rozwiązałoby ten problem. Przecław i okoliczne osiedla zamieszkiwane są przez tak dużą ilość młodych rodzin z malymi dziećmi, że trudno sobie wyobrazić, żeby te dzieci "upchać" w Kołbaskowie, tym bardziej że mając meldunek w Przecławiu rodziny te nie mają szans na dostanie się do przedszkoli w Szczecinie. Nie wszystkich stać na opłaty w przedszkolach prywatnych. Z poważaniem,  Katarzyna S

Jesteśmy  jak najbardziej za budową publicznego przedszkola w Przecławiu. Tak wiele mówi się o szybkim powrocie mam do pracy po urodzeniu dziecka. Niewiele natomiast robi się w tej kwesti. Dzięki temu,że mama wróci do pracy, część jej podatku idzie na konto gminy. Jest to chyba  korzyść dla dwóch stron. Małgorzata W. Krzysztof W.

 
Witam!  Popieram Państwa inicjatywę. W zeszłym roku staraliśmy się o żłobek dla synka. Miejsca w żłobku nie otrzymaliśmy, mimo że jako jeden z pierwszym złożyłem swoje podanie. Już w momencie składania podania przedstawicielka żłobka pozwoliła sobie na komentarz "Warzymice?! O na pewno Pan nie dostanie miejsca"?. Ale jakbym synka zameldował u teściowej pod adresem szczecińskim to miejsce bym dostał. I tak o to na kolejnej płaszczyźnie "zmuszania"? jesteśmy to stosowania kombinacji w celu otrzymania tego co powinno nam państwo zagwarantować odgórnie. Pozdrawiam Rafał M


Witam, Codziennie rano obserwuję młodych rodziców upychających swoje rozespane pociechy w samochodach, aby zawieź je do przedszkola, niani, babci. Szkoda mi tych maluchów, szkoda ich rodziców. Całym sercem popieram inicjatywę wybudowania w Przecławiu przedszkola publicznego. Budowa kolejnego prywatnego przedszkola zasadniczo nie wpłynie na zmianę sytuacji. Opłaty w placówkach prywatnych są bardzo wygórowane i większości rodziców nie stać na ich uiszczanie. Małgorzata T


jestem za budową publicznego przedszkola Przecławiu Katarzyna P z Przecławia

Szanowni Państwo, Inicjatywę popieram w 100%. Przecław i Warzymice są na tyle duże, że śmiało mogłoby powstać tu przedszkole. Np. w pustym budynku obok szkoły podstawowej.

Wożenie dziecka do Kołbaskowa, jeżeli do pracy trzeba jechać do centrum Szczecina, nie ma ekonomicznego i zdroworozsądkowego uzasadnienia. To dodatkowe 20 km samochodem dziennie czyli rocznie 4400 km (5 dni w tygodniu przez 11 miesięcy) co kosztuje jakieś 1600 zł i zabiera ponad 3 dni z życia w roku (licząc dojazd 5 minut w jedną stronę co jest prawie niemożliwe). Nie wszyscy przecież mają samochód. Gdyby ktoś mógł przeliczyć ile matek, lub ojców zrezygnowało z pracy, żeby wychowywać dzieci tylko dlatego, że brakuje w pobliży przedszkola. To są spore straty dla tych gospodarstw domowych i całej społeczności. Nie każdego stać na Zielone Przedszkole 750 zł co miesiąc + wpisowe. Jak ma się jedno dziecko to można jeszcze zapłacić, ale co zrobić przy dwójce pociech? Jest tam jednak na tyle mało miejsc, że problemu nie rozwiązuje. Jestem za przedszkolem w Przecławiu.  Ojciec 3-letniego Oliviera Marek S Przecław


Witam Drodzy Państwo jak najbardziej jestem ja jak i mój mąż za powstaniem publicznego przedszkola w Przecławiu. Większości rodzin nie stać aby zapewnić prywatną opiekę swemu ukochanemu dziecku .  Aneta G

Witam! Jesteśmy za wybudowaniem publicznego przedszkola w Przecławiu!!!!! Bardzo się cieszymy, że ktoś poruszył ten problem i zdecydował się zrobić coś w kierunku aby naszym malym pociechom oraz nam było łatwiej. pozdrawiamy! Monika, Mariusz, Martynka W. (Osiedle Zielone Pole)

Witam! Niezmiernie cieszy mnie myśl że ktoś wkońcu zajął się tym problemem. Przedszkole publiczne jest w Przecławiu jsk najbardziej wskazane. Mieszka tu wielu małych mieszkańców którzy nie mają możliwości chodzenia do przdszkola bo, albo rodziców nie stać na płacenie za przedszkole prywatne, albo Szczecin odmawia przyjęcia naszych małych pociech. Ja również za rok chcaiłabym wrócić do pracy i niestety nie stać mnie na przedszkole prywatne, natomiast publicznego nie ma. O żłobku też nikt tu dawno nie słyszał. Cieszę się że być może moja mała córeczka będzie mogła chodzić do przedszkola publicznego. PRZEDSZKOLE TO BARDZO DOBRY POMYSŁ! Pozdrawiam Agata S


Witamy serdecznie, budowa publicznego przedszkola w Przecławiu to doskonały pomysł. Jesteśmy świeżo upieczonymi rodzicami i jesteśmy świadomi jak dużym problemem jest brak przedszkola w naszej miejscowości. Większość rodziców nie stać na koszt prywatnego przedszkola rozpatrując średnie płace w naszym kraju. w rezultacie jedno z rodziców musi poświęcić się zawodowo, gdyż wielokrotnie koszt niani lub prywatnego przedszkola jest na tym samym poziomie co wypłata. Oczywiście popieramy inicjatywę budowy przedszkola, Kamila i Paweł B


Witam, Odpowiadając na Państwa społeczną inicjatywę budowy publicznego przedszkola w Przecławiu, ja wraz z moim narzeczonym jak najbardziej popieramy Państwa pomysł budowy publicznego przedszkola. W chwili obecnej posiadamy dwoje dzieci (11 lat i 9 miesięcy). Ja po urlopie macierzyńskim i wychowawczym muszę powrócić do pracy, niestety nie mamy z kim zostawić naszego młodszego syna (opiekunka i prywatne przedszkola są bardzo drogie), dlatego też oddajemy dwa pełne głosy poparcia dla Państwa akcji. Pozdrawiamy i liczymy na mądre decyzje naszych Radnych Patrycja T i Piotr M Przecław


Witam! Przedszkole w Przecławiu to konieczność. Lokalne władze powinny chyba podążać prorodzinnym kursem tak mocno akcentowanym ostatnio odgórnie od sejmu począwszy. Utworzenie takiej placówki byłoby niewątpliwie krokiem w dobrym kierunku. Waldemar B
 

Starania jak najbardziej uzasadnione Przedszkole nie prywatne jak najbardziej TAK Barbara D


tak jesteśmy za budową publicznego przedszkola . ewa i darek g


Jestem za budową publicznego przedszkola w Przecławiu, ogólnie dostępnego, za ok. 250-300 zł miesięcznie, z zapleczem żywieniowym. Iwona K

Witam serdecznie, Zdecydowanie popieram inicjatywę budowy przedszkola publicznego dla Przecławia i Warzymic.Mieszkam  wraz z rodziną na Przecławiu od ponad 3 lat. Mój syn własnie w czerwcy będzie kończył rok przedszkolny w przedszkolu w Szczecinie, do którego bardzo ciężko było zapisać dziecko,szczególnie bo dziecko było z poza regionu. Do Kołbaskowa było nam nie po drodze i wpływałoby to na spóźnienia do pracy. Nasze osiedle się rozrasta i zarazem  podstawowe potrzeby mieszkańców , jak właśnie dostęp do przedszkla publicznego czy żłobka , tu na miejscu. z poważanie i z wyrazami poparcia Marta G  Przecław

Witam Jak najbardziej popieram pomysł powstania przedszkola publicznego na terenie Przecławia !!! Nie jest potrzebna chyba lepsza argumentacja niż liczba dzieci mieszkająca w naszej miejscowości i okolicach. Kinga C Przecław

Jestem za budową przedszkola publicznego.  Jolanta R Przecław

Witam! Sprzedaż dobrej działki prywatnej osobie na wątpliwą dla społeczeństwa inwestycję już wcale mnie nie dziwi w polskich warunkach. Jak widać nasza gmina nie odbiega w tym względzie od norm ogólnopolskich. Od jakiegoś czasu słyszeliśmy, że ma koło szkoły powstać publiczne przedszkole i wszyscy się z tego cieszyli. Przez myśl nawet mi nie przeszło, że zostanie to załatwione w ten sposób. Brawo Panie Wójcie! Myślę, że właśnie wbił Pan sobie gwóźdź do trumny przy najbliższych wyborach. Oczywiście jestem za budową przeczkola publicznego. Pozdrawiam Zbigniew R

Witam jestem za budową przedszkola, gdyż niebawem sama zostanę mamą i wiem, że w krótkiej przyszłości i  ja będę chciała z niego skorzystać. Super akcja  Monika K Tęczowe Ogrody Warzymice

Jestem mieszkanka Tęczowych Ogrodow w Warzymicach, jestem ZA budową przedszkola w Przeclawiu. Obecnie jestem w 8 miesiącu ciazy, wiec za jakis czas sama bede szukala przedszkola dla mojego dziecka, a placówka w Przeclawiu bardzo by mi odpowiadala. pozdrawiam! Kamila R

Witam! Jestem mamą 2 letniego Igora i mam wielki problem ze znalezieniem żłobka i przedszkola dla mojego syna. Jestem wręcz oburzona ze w Przecławiu i w Warzymicach nie ma publicznych przedszkoli i żłobków. Na prywatne niestety mnie nie stać,więc z pomocą rodziny i przyjaciół opiekujemy sie moim dzieckiem. Od następnego roku szkolnego próbuje zapisać dziecko do żlobka do Szczecina,ale ponieważ należę do Gminy Kołbaskowo nie mam szans na miejsce w żłobku w Szczecinie .Więc musiałam przemeldowac Igora do Szczecina do rodziców zeby był choć cień szanszy na miejsce w żłobku.Podejrzewam że z przedszkolem będzie podobnie. Dlatego jestem za utworzeniem żłobka i przedszkola w Przecławiu lub Warzymicach.
Z poważaniem Marta T

Witam. Jestem jak najbardziej za budową przedszkola.Mam żone w ciązy więc za pare latek będę szukał przedszkola. Popieram pomysł tej inicjatywy ŁUKASZ F Przecław

Witamy! Mamy dwójkę dzieci w wieku 0,5 i 2 latka. Myśląc nad powrotem żony do pracy doszliśmy do wniosku, że nie będzie nas stać w takim wypadku na przedszkola dla dzieci,bo w naszej okolicy są tylko prywatne, które kosztują prawdopodobnie więcej niż początkowa pensja nauczycieli (zawód żony). Póki więc nasze pociechy nie pójdą do szkoły, to będzie zmuszona siedzieć z nimi ich matka. Dlatego zwracamy się z prośbą o otwarcie w Przecławiu publicznego przedszkola, w przeciwnym razie studia małżonki pójdą na marne, gdyż od zakończenia nauki ma tylko trzy lata na podjęcie pracy. Z poważaniem Łukasz i Emilia


Witam, Cieszę się niezmiernie z powstania tej inicjatywy i dziękuję za zainteresowanie się tym tematem. Problem dostępu do przedszkoli jest dla mnie osobiście bardzo aktualny gdyż jestem mamą 3 letniego Igora i właśnie obejrzałam wszystkie okoliczne przedszkola. Żenująca strasznie jest postawa Wójta, aby w naszej sytuacji tj. tak dużej koncentracji ludności było tylko jedno publiczne przedszkole. Dlatego całym sercem popieram inicjatywę .pozdrawiam serdecznie Urszula L Przecław mama 3 letniego Igora i 9 letniej Oli.

Witam.  Trzy miesiące temu mi i mężowi urodziła się cudowna córeczka. Bardzo nam zależy na tym, aby mogła ona uczęszczać do przedszkola publicznego w Przecławiu, ogólnie dostępnego, za ok. 250-300 zł miesięcznie, z zapleczem żywieniowym. Z całego serca popieramy akcję zmierzającą do budowy takiego przedszkola. Mam nadzieję, że nasza córeczka miałaby już szansę do niego chodzić. Wykorzystujmy środki z UE!! Dorota i Paweł K


witam, dziękuję za tak potrzebną inicjatywę. W pełni popieram postulat budowy publicznego przedszkola w Przecławiu. pozdrawiam Przemysław K tata Malwiny (2 lata)


Jestem za powstaniem nowego przedszkola w Przecławiu. Janusz


Witam Jestem za budowa przedszkola tym bardziej ze komunikacja do Kolbaskowa jest smieszna. Jak tam zawiezc i przywiezc dziecko?  Pozdrawiam Krzysztof M
 

Witam.popieram całą akcje powstania nowego przedszkola w Przecławiu poniewarz jest tu bardzo wiele rodzin które borykają się z problemem wyboru przedszkola ,a nie jest on wcale taki wielki bo albo państwowe gdzieś na mieście lub prywatne co graniczy z dużymi wydatkami. Adam K

Witam serdecznie, jestem jak najbardziej za budową przedszkola publicznego w Przecławiu. Mam dwójkę dzieci, starsze uczęszcza do Przedszkola w Kołbaskowie i nie ukrywam, że jest to problem tam dojeżdżac.  Z poważaniem Magdalena J

Jestem jak najbardziej za tym, by powstało przedszkole publiczne. Uważam również, że bardzo potrzebny jest na terenie naszej gminy żłobek i w tej sprawie mogą Państwo liczyć na podpis mój oraz mojej rodziny (łącznie 4 osoby dorosłe zameldowane w Przecławiu) Rafał W Przecław

Popieram inicjatywę utowrzenia przedszkola publicznego w Przecławiu Andrzej K


Przecław to miejscowość gdzie przybywa rodzin młodych, które już teraz lub w najbliższej przyszłości będą potrzebować przedszkola. Czekamy na jego powstanie w Przecławiu z ogromną niecierpliwością. Joanna i Arkadiusz L


Witam, Jesteśmy jak najbardziej za akcją społeczną i w pełni popieramy budowę przedszkola. Patryk S Monika K-S


Witam,  Chciałabym oddać swój głos na budowę publicznego przedszkola w Przecławiu. Jestem matką 5-cio latka, która od dwóch lat boryka sie z pokryciem kosztów prywatnego przedszkola w Szczecinie, aby dziecko miało kontakt z rówieśnikami a ja możliwość pracy. Szkoda, że mój syn nie doczeka, mam nadzieję pozytwnego, zakończenia tej inicjatywy. Z poważaniem, Sylwia M


Witam  Niestety nie mam już dzieci w wieku przedszkolnym, ale oczywiście jestem za tym aby w naszych wsiach było publiczne przedszkole. Jesteśmy w tej chwili bardzo rozwijającymi się pod względem budowy mieszkań wielorodzinnych wsiami i przedszkole publiczne które było by dostępne dla każdej rodziny było by argumentem do tego aby młodzi mieszkańcy zostawiali swoje pociechy i podatki tu a nie w dużym molochu Szczecin. Jeśli moja opinia pomoże w czymś to jestem za. Agnieszka M oś.Różane  Warzymice

Pin It

Informacja dotycząca wymogów rozporządzenia o ochronie danych „RODO”

Informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Klikając przycisk ZROZUMIAŁEM wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem