logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

reklama
Baner Powiat Police 2020 500x250

WolneSlowa GIF

Maraton koncertów za nami!

maraton koncertowyTo były bardzo intensywne dni, zarówno dla nauczycieli jak i dzieci przygotowujących się do dwóch styczniowych koncertów kolęd. Pierwszy z nich odbył się w piątkowy wieczór i był dedykowany babciom i dziadkom. Drugi, pod nazwą "Niech Zabrzmi Kolęda", odbył się wczoraj w Filharmonii Szczecińskiej.

 

 

 

Koncert na 200 flażoletów, jak co roku odbywał się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i zaplanowany został na sobotę 19 stycznia. Niestety, ze względu na ogłoszoną w tym dniu żałobę narodową odbył się dzień wcześniej w kościele pw. Jana Ewangelisty. To było 9 Szczecińskie Spotkanie Flażolecistów Województwa Zachodniopomorskiego. I za każdym razem koncert kolędowania na tym prostym instrumencie przeistacza się w recital kolęd dla babci i dziadka. W koncercie wzięli udział uczniowie przecławskiej szkoły podstawowej oraz ich rówieśnicy ze szczecińskich placówek.

Drugi koncert odbył się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Zainteresowanie wydarzeniem przerosło oczekiwania i możliwości organizatorów. Sala kameralna wypełniła się po brzegi, a dla niektórych chętnych zabrakło wejściówek. Gościem specjalnym koncertu był najsłynniejszy oboista w kraju Tytus Wojnowicz.

Na scenie wystąpili flażoleciści ze SP w Przecławiu, SP nr 51 i nr 1 w Szczecinie, uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej oraz studenci Akademii Sztuki. Muzykujące dzieci, studenci i wszystkie inne osoby zaangażowane w to przedsięwzięcie spisali się na medal - mówi Alicja Delecka-Bury. Dziękuję p. Iwonie Wierzbickiej za opiekę merytoryczną, dziękujemy p. Tytusowi Wojnowiczowi za uświetnienie koncertu. Wielką radość sprawiła nam obecność p. Anny i Adama Filipskich - animatorów muzyków, którzy w niewielkim Cekcynie szerzą kulturę muzyczną i wychowują kolejne pokolenia melomanów prowadząc orkiestrę mandolinową Campanella. Oni także są wzorem nauczycieli muzyki dla naszych studentów edukacji muzycznej.

Od kilku lat marzyłam o koncercie w Filharmonii - mówi nauczyciel muzyki Iwona Wierzbicka. Dzięki projektowi Power w Akademii Sztuki, Nauczyciel muzyki- animatorem kultury, gdzie studenci musieli poznać całą drogę tworzenia takiego koncertu - od programu, aranżacje, próby, zaproszenia, wejściówki, afisz, notatkę do prasy, po koncert. Moje marzenie się spełniło. Warto mieć marzenia!

 

Fot: W. Berliński/G.Smolicz

Pin It

Informacja dotycząca wymogów rozporządzenia o ochronie danych „RODO”

Informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Klikając przycisk ZROZUMIAŁEM wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu. Czytaj więcej…

Zrozumiałem