18 items tagged "szczecin"

Wyników 1 - 18 z 18

Chcą zmienić ulicę Cukrową - głosowanie trwa.

Category: nasze sprawy

cukrowa do remontuOd kilku dni trwa głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim na rok 2018. Mieszkańcy tego miasta mogą oddać głos na jeden z 113 projektów. Jeden z nich dotyczy terenów w pobliżu przecławskich i warzymickich osiedlu. Chodzi o ulicę Cukrową, która od lat prosi się o generalny remont. W ciągu ostatnich lat udało się jedynie wyremontować przejazd kolejowy.

Słabe zainteresowanie Szczecińską Kartą Rodzinną.

Category: w wolnym czasie

Szczecinska Karta Rodzinna Kołbaskowo wraz z sąsiednimi gminami przystąpiło w tym roku do programu Szczecińskiej Karty Rodzinnej. Od 1 października w urzędzie gminy, a dokładniej w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, można złożyć dokumenty o wydanie specjalnych kart rabatowych. Programem są objęte rodziny, w których jest minimum dwójka dzieci. Dzięki kartom SKR można zakupić tańsze bilety miesięczne na komunikację miejską czy opłacić wejście na basen. Tańsze są też bilety do teatrów, opery czy filharmonii. Mimo tego, że karta wydawana jest bezpłatnie, okazuje się że w Kołbaskowie wystąpiło o nią tylko 50 rodzin.

Gmina Kołbaskowo Biega - także na królewskim dystansie.

Category: sport i zdrowie

pierwszy maratonW sobotę odbył się w Szczecinie pierwszy maraton. Ulicami Szczecina z lewobrzeża na prawobrzeże i z powrotem pobiegło prawie tysiąc biegaczy. Nie zabrakło wśród nich mieszkańców gminy Kołbaskowo. Wśród nich najszybszy na mecie był Łukasz Staniszczak z Warzymic z czasem 3h 24min. Gratulujemy !

Szczecińska Karta Rodziny w Policach, Dobrej i Kołbaskowie

Category: wydarzenia i kronika

porozumienie 14 maja w Urzędzie Miejskim w Szczecinie włodarze gminy Police, Dobrej oraz Kołbaskowa podpisali porozumienie w sprawie korzystania ze Szczecińskiej Karty Rodziny. Porozumienie podpisali Piotr Krzystek Prezydent Szczecina, Władysław Diakun Burmistrz Polic, Teresa Dera Wójt Gminy Dobra oraz Janusz Kwidzyński Sekretarz Gminy Kołbaskowo.

Kołbaskowo przystąpi do programu Szczecińskiej Karty Rodzinnej

Category: w wolnym czasie

Szczecinska-Karta-Rodzinna-Na najbliższej Sesji Rady Gminy zostanie prawdopodobnie przyjęty projekt uchwały w sprawie przystąpienia do programu "Szczecin Przyjazny Rodzinie". Efektem tego będzie podpisanie przez wójta gminy stosownego porozumienia z gminą Szczecin dotyczącego wprowadzenia u nas "Szczecińskiej Karty Rodzinnej". Każda rodzina z gminy Kołbaskowo, która posiada minimum dwójkę dzieci, po złożeniu wniosku otrzyma specjalną kartę, która umożliwi skorzystanie z dodatkowych rabatów w ponad 100 punktach w Szczecinie i okolicach.

Propozycja na weekend - PYROMAGIC 2013

Category: co, gdzie, kiedy ?

pyromagic-2013Przed nami kolejna impreza ciekawa impreza na Wałach Chrobrego w Szczecinie. Zaraz po zakończeniu Finału Tall Ship Racers rozpoczęły się przygotowania do 6 Festiwalu Sztucznych Ogni PYROMAGIC 2013. 9 i 10 sierpnia zobaczymy w sumie trzy pokazy konkursowe oraz pokaz finałowy organizatora imprezy. Dodatkowymi atrakcjami będą międzynarodowe zawody strażackie, jarmark rozmaitości oraz koncerty.

Zaproszenie na koncert do Szczecina

Category: co, gdzie, kiedy ?

flazolety-w-szczecinie 19 stycznia, z inicjatywy nauczycielek z SP 51, SP 1 w Szczecinie i SP w Przecławiu, przy wsparciu Zgromadzenia Chrystusowców, odbędzie się trzecie spotkanie flażolecistów. Do tego projektu dołączyły zespoły z kilku szczecińskich szkół: SP3, SP16, SP42 SP45 oraz z Państwowej Szkoły Podstawowej na Głębokim. Po raz pierwszy w tym koncercie wystąpią uczniowie z Polsko - Amerykańskiej Szkoły Prywatnej w Szczecinie, z SP nr 2 w Goleniowie, z Zespołu Szkół w Suchaniu.

Pomóżmy SP47 wygrać remont sali gimnastycznej.

Category: w wolnym czasie

sp47Szkoła Podstawowa im K. Makuszyńskiego w Szczecinie jako jedyna w naszym województwie zakwalifikowała się do finału konkursu "Moc Polskich Świąt". A jeśli wygra finał - to w nagrodę firma budowlana "Celma" wyremontuje kompleksowo ich salę gimnastyczną, która jest obecnie w opłakanym stanie. Dziś, pierwszy raz w historii portalu przeclaw24, zajmiemy się problemem nie dotyczącym naszej gminy.

Linia 70 do Kamieńca i Rosówka

Category: nasze okolice dawniej i dziś

linia-70-do-moczyl-3 grudnia 2012 r. zostanie wydłużona trasa linii 70. Tym razem autobus dojedzie do Kamieńca oraz Rosówka. Siedemdziesiątką miała kursować do Kamieńca już na początku września, jednak na przeszkodzie stanęła zła nawierzchnia drogi w okolicy Kamionki. Remont feralnego odcinka drogi powiatowej został już zakończony.

Wielkie otwarcie Decathlonu w Ustowie

Category: co, gdzie, kiedy ?

otwarcie-decathlonaWieczorem 25 października uroczyście otwarto sklep sportowy sieci Decathlon. Market zbudowany został przy Centrum Handlowym Auchan Kołbaskowo. Sportowe zakupy będzie można zrobić od piątku 26 października.

Siedemdziesiątką na razie do Moczył

Category: nasze okolice dawniej i dziś

linia-70-do-moczyl-Z dniem 3 września 2012 r. wydłużona zostaje trasa linii 70 z Dworca Głównego przez Kolumba - Tamę Pomorzańską - Szczawiową - Elektrownię Pomorzany - Ustowską - Ustowo - Kurów - Siadło Dolne - Siadło Górne - Kołbaskowo do Moczył. We wcześniejszych planach była organizacja połączenia aż do Kamieńca. Na przeszkodzie stanęła jednak zła nawierzchnia drogi powiatowej między Kamionką a Kamieńcem.

93 rocznica Odzyskania Niepodległości

Category: co, gdzie, kiedy ?

jozef-pilsudskiDzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po 123 latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość. Nadeszła upragniona wolność. Dnia 10 listopada 1918 r. do kraju powrócił Józef Piłsudski, od lipca 1917 r. internowany przez Niemców w Magdeburgu.

Cmentarz na Bronowickiej - otwarcie wiosną 2012

Category: nasze okolice dawniej i dziś
cmentarz-bronowickaTuż przy granicy Gminy Kołbaskowo i Szczecin, pomiędzy Rajkowem, Ostoją i ul. Bronowcką w Szczecinie powstaje ogromny ponad 60 hektarowy cmentarz komunalny. Inwestycja, która przez wiele lat borykała się z różnymi trudnościami, obecnie jest na etapie ukończenia. Czynności odbiorowe rozpoczną się na przełomie listopada i grudnia 2011. Wykonawcą prac jest firma "Erbud" SA Oddział Szczecin

Wkrótce dzień Wszystkich Świętych

Category: co, gdzie, kiedy ?

cmentarz-bedargowo-We wtorek 1 listopada wielu z nas, jak co roku, wybierze się w podróż, aby odwiedzić groby najbliższych, zapalić znicze i pomodlić się. W gminie Kołbaskowo mamy dwa nieduże cmentarze komunalne - w Kołbaskowie i w Będargowie (fot.). Jednak wielu mieszkańców naszych osiedli z pewnością wybierze się na szczecińskie, znacznie większe nekropolie. Zamieszczamy poniżej kilka przydatnych informacji i linków.

Kolejne 3 punkty na koncie Victorii

Category: sport i zdrowie

hutnik-victoria1 czerwca na stadionie Hutnika odbył się zaległy mecz 25 kolejki o mistrzostwo IV ligi. Na stadionie w Szczecinie przy Nehringa Victoria Przecław zmierzyła się z Hutnikiem Szczecin. Walka o cenne punkty rozpoczęła się już od 1 gwizdka. Już na samym początku spotkania posypały się bramki.

Relacja z kolędowania w Szczecinie i Przecławiu

Category: w wolnym czasie

flazolety-w-szczecinie-Ostatni weekend (22-23 stycznia) był bardzo pracowity dla przecławskich flażolecistów, handchimesek i gitarzystów. Pierwszy koncert odbył się w sobotę w szczecińskim kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w ramach I Szczecińskiego Spotkania Flażolecistów. Drugi koncert odbył się w niedzielne popołudnie w naszym kościele parafialnym w Przecławiu.

 

Zaproszenie na koncert do Szczecina

Category: co, gdzie, kiedy ?

flazolety-w-szczecinie 22 stycznia, z inicjatywy trzech pań nauczycielek z SP 51, SP 1 w Szczecinie i ZS w Przecławiu, przy wsparciu Zgromadzenia Chrystusowców, odbędzie się pierwsze w Szczecinie spotkanie osób, które grają na flażolecie. Do tego projektu dołączyły zespoły flażolecistów z kilku szczecińskich szkół: NR 16, NR 21, NR 42 oraz grupa muzykujących dzieci z SP w Kamieniu Pomorskim.

40 rocznica wydarzeń grudniowych

Category: nasze okolice dawniej i dziś

grudzien70Dokładnie 40 lat temu robotnicy z wybrzeża i wielu innych miast w Polsce wyszli na ulice aby zawalczyć o lepszy byt i sprzeciwić się totalitarnemu systemowi. W Szczecinie "grudniowa rewolucja" rozpoczęła się w stoczni. Szybko dołączyli do niej inni robotnicy i zwykli szczecinianie. Na ulicach miasta stoczono krwawe walki z milicją. Poległo w nich 16 osób, setki zostały ranne. W tym roku obchodzimy jubileusz tamtych tragicznych wydarzeń, które utorowały drogę do demokratycznych przemian.