Get Adobe Flash player

58 items tagged "sport"

Wyników 1 - 20 z 58

Zaproszenie na "Kobiece Bieganie"

Category: sport i zdrowie

kobiece bieganieZaczęły biegać we dwie. Tydzień później zaprosiły koleżanki. Potem zrobiły wydarzenie na fejsbuku pod nazwą "Kobiece Bieganie". I tak już w  ostatnią sobotę pobiegło ich kilkanaście. Pomimo śniegu i przymrozku. Teraz zapraszają kolejne chętne Panie do wspólnego potruchtania "Szwarcówką" w kierunku Smętowic. Startują co tydzień w sobotę o 9:00. Bez względu na pogodę.

Już wkrótce III Football Factory Cup

Category: sport i zdrowie

ff cup 2017W niedzielę 3 września na stadionie przy ul. Kasztanowej w Przecławiu odbędzie się dziecięcy turniej piłki nożnej.  W pierwszym takim turnieju wzięło udział siedem drużyn, w drugim osiemnaście, a tym razem do Przecławia ma przyjechać aż 24. Młodzi piłkarze w wieku 6, 7, 8 i 9 lat zagrają o Puchar Wójta Gminy Kołbaskowo oraz Prezesa Luxmedica. Początek imprezy o godzinie 9.30

Zostań mistrzem kalisteniki !

Category: sport i zdrowie

kalistenika przeclawOd kilku miesięcy na placu zabaw w Przecławiu stoją urządzenia do kalisteniki. Można na nich wykonywać przeróżne ćwiczenia w oparciu o masę swojego ciała. Już za kilka dni rozpoczyna się wakacyjna seria treningów pokazowych przystosowanych dla całych rodzin. Poćwiczyć na drążkach będzie mógł każdy mieszkaniec pod okiem fachowca z Fundacji "Anioły Sportu". Wszystkie treningi i porady będą bezpłatne.  

Zarzuty bez pokrycia. Orliki są otwarte.

Category: sport i zdrowie

orlik bedargowoTo wstyd, kiedy mieszkańcy Gminy Kołbaskowo zmuszeni są wyjeżdżać do Szczecina, aby korzystać z tamtejszego Orlika, mając na terenie swojej gminy takie boisko” - tak twierdzi szefowa jednego z nowych stowarzyszeń gminnych Edyta Majewska-Gargula. W ślad za tym wysyła do wójta Gminy wniosek by obiekt w Będargowie był „bardziej otwarty” dla mieszkańców wsi. Problem w tym, że obiekt jest otwarty. I to siedem dni w tygodniu.

Trawa syntetyczna zamiast naturalnej

Category: sport i zdrowie

remont boiskW Przecławiu szykuje się kolejna duża inwestycja. Za kilka dni zamknięty zostanie zespół boisk przy tutejszej szkole podstawowej. Generalnego remontu doczeka się główne boisko piłkarskie, bieżnia, boisko do koszykówki oraz piłki ręcznej. W urzędzie gminy w Kołbaskowie właśnie podpisano umowę z wykonawcą.

Babski turniej i męskie granie.

Category: sport i zdrowie

babski turniej i meskie granieZa nami kolejny sportowy weekend w gminie Kołbaskowo. Z okazji zbliżającego się święta kobiet w piątkowe popołudnie w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie odbył się Babski Turniej Piłki Siatkowej. A w sobotni poranek w Szkole Podstawowej w Przecławiu w halową piłkę nożną zagrali panowie. Było to trzeci turniej ku czci Żołnierzy Wyklętych. Obie imprezy odbywają się cyklicznie.

Ruszyły dodatkowe zapisy na bieg patriotyczny w Przecławiu

Category: sport i zdrowie

bieg zapisy dodatkoweW niedzielę 26 lutego, dokładnie w południe w Przecławiu odbędzie się "Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych - TROPEM WILCZYM". Organizatorzy - Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo oraz Fundacja Polskich Wartości otrzymali tylko 120 pakietów startowych, które rozeszły się ekspresowo pod koniec grudnia. Teraz podjęto decyzję o dodatkowych zapisach. Na biegaczy czeka jeszcze dodatkowych 100 miejsc, są bezpłatnie, a zapisy właśnie się rozpoczęły.

Ruszyły zapisy na bieg patriotyczny

Category: sport i zdrowie

tropem wilczym medalW Międzyzdrojach, Stargardzie, Gryficach, Koszalinie i Przecławiu odbędą się okolicznościowe biegi ku czci pamięci Żołnierzy Wyklętych. To nieduże imprezy sportowe o charakterze patriotycznym, które odbywają się od czterech lat na trasie 1963m. Określony dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego - Józefa Franczaka pseudonim Lalek. W 2017 roku w całym kraju takich biegów odbędzie się ponad sto - w województwie zachodniopomorskim zaledwie pięć. Jeden z nich będzie miał miejsce w Przecławiu.

Długi weekend niepodległości. Patriotycznie i na sportowo.

Category: sport i zdrowie

11 listopada98 lat temu, 11 listopada po 123 latach zaborów Polska odzyskała niepodległość. W tym dniu Józef Piłsudski przybył do Warszawy a Rada Regencyjna przekazała mu zwierzchnictwo nad wojskiem. Rocznicę niepodległości w międzywojennej Polsce obchodzono uroczyście do 1945 roku, nawet podczas okupacji. Niestety po wojnie święto zniknęło z kalendarza na rzecz ustanowionego 22 lipca Narodowego Święta Odrodzenia Polski. Dopiero w 1989 roku 11 listopada wpisany został do kalendarza świąt narodowych.

Gminny Ośrodek Kultury inaczej

Category: nasze okolice dawniej i dziś

dom kultury26 września odbyła się XXIII sesja rady gminy. Oprócz standardowych uchwał dotyczących budżetu gminy, dzierżaw czy ustanowienia służebności - podjęto uchwałę dotyczącą budowy Gminnego Ośrodka Kultury w Przecławiu. A właściwie sposobu sfinansowania jego budowy. Obiekt początkowo miał powstać ze środków gminnych i dofinansowania zewnętrznego. Jednak ze względu na ich brak w najbliższych latach - placówka ma być wybudowana na zasadach partnerstwa publiczno - prywatnego.

Aerobik, basen, taniec, piłka nożna - jest w czym wybierać.

Category: sport i zdrowie

zajecia sportoweZ początkiem nowego roku szkolnego pojawiają się propozycje zajęć pozalekcyjnych organizowanych na terenie naszej gminy. Dzieci można zapisać na piłkę nożną, zajęcia taneczne czy aikido. Niektóre z nich są dofinansowane z budżetu gminy co sprawia, że rodzice pokrywają tylko częściowo opłaty. W tym roku nowością jest basen z dowozem do Gryfina. I to całkowicie za darmo.

 

Rocznica wstąpienia do UE na sportowo.

Category: sport i zdrowie

turniej unijnyOd 1 maja 2004 roku Polska jest członkiem Unii Europejskiej. Dziś mija właśnie dwunasta rocznica tego wydarzenia. Z tej okazji w Przecławiu odbył się wczoraj towarzyski turniej siatkarski oraz pokazowy mecz piłki nożnej. Zagrali dorośli - zarówno panie jak i panowie. Zagrały także dzieci. Najmłodszy piłkarz miał 6 lat !

Zaproszenie na festyn sportowy

Category: co, gdzie, kiedy ?

TURNIEJ UE 2Wójt Gminy Kołbaskowo Małgorzata Schwarz oraz Poseł Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki zapraszają na festyn sportowy. Impreza odbędzie się na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Przecławiu w sobotę 30 kwietnia. Start o godzinie 10:00

 

V Babski Turniej - tym razem bardzo charytatywny

Category: sport i zdrowie

V babski turniej11 marca w Kołbaskowie odbył się kolejny Babski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy. Impreza organizowana jest zawsze w pobliżu Dnia Kobiet i ma formę sportowo – integracyjną. W tym roku turniej siatkówki wygrały przecławianki, ale nie o puchar i zwycięstwo tym razem chodziło. Panie wsparły finansowo chorą koleżankę, nauczycielkę tutejszej szkoły.  

Aerobik powraca !

Category: sport i zdrowie

aerobik powracaMamy dobrą wiadomość dla wszystkich mieszkańców, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Po ponad miesięcznej przerwie powracają zajęcia, które odbywały się w Przecławiu, Moczyłach, Kołbaskowie, Będargowie, Siadle Górnym oraz Barnisławiu. Mieszkanki, bo głównie to one biorą w nich udział, będą mogły wziąć udział w aerobiku i w gimnastyce kręgosłupa. Powracają także zajęcia z samoobrony.

 

Rolki moją pasją

Category: przedstawiamy się

wioletta zaczkowska rolkarkaJeździ od ponad 12 lat. Jak mówi o sobie - jest amatorem oraz samoukiem i nie może się porównywać do zawodników mających trenerów i plany treningowe.  Ale czasami ta pasja i miłość do szybkiej jazdy na rolkach pozwala jej stanąć na podium. Tak jak to bywa od 3 lat w każdym sezonie walcząc dzielnie staje na różnym stopniu podium pokonując własne słabości. Przedstawiamy mieszkankę Przecławia, Wiolettę Zaczkowską mistrzynię w swojej kategorii wiekowej w maratonach na rolkach!

Motocross Rosówek 2015 - fotorelacja i wyniki

Category: sport i zdrowie

motocross 2015W niedzielę 24 maja odbyła się IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Na starcie pojawiło się w sumie 160 zawodników z całej Polski w wieku od 10 do 60 lat. Na przebudowanym torze im. Zbigniewa Rutkowskiego zobaczyliśmy wyścigi w klasach MX OPEN, MX2 a także MX QUAD OPEN, MX2C, MX1C, MX65, MX85, MX2 JUNIOR, MX KOBIET oraz MX MASTERS.

I Runda Mistrzostw Polski - fotorelacja i wyniki

Category: sport i zdrowie

I-Runda-Rosowek1 maja na torze w Rosówku odbyła się I runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Do rywalizacji stanęli zawodnicy klas: MX Open, MX2 oraz MX Quad oraz zawodnicy z licencją C. Oprócz uczestników z Polski nie zabrakło także zawodników z Niemiec, którzy chętnie ścigają się w Polsce.

 

Nasi mieszkańcy pobiegli w Dębnie

Category: wydarzenia i kronika

maraton-debnoDziś, w stolicy polskiego maratonu, rozegrano po raz 41 bieg na dystansie 42km i 195m. W zawodach wzięła rekordowa liczba uczestników. Byli biegacze z Polski, Anglii, Białorusi, Czech, Holandii, Kenii, Etiopii, Niemiec, Rosji i Ukrainy. Pobiegli także mieszkańcy Przecławia i Warzymic.

Gminne Centrum Kultury w 2015 ?

Category: nasze okolice dawniej i dziś

gminne-centrum-kulturyO konieczności budowy takiego obiektu w Przecławiu mówiło się od lat. Obecnie mieszkańcy mają do dyspozycji jedynie niedużą dzierżawioną świetlicę obok byłego Mex-Marketu. Brakuje placówki z prawdziwego zdarzenia, która stworzy możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego. Poprowadzi zajęcia artystyczne, hobbystyczne, koncerty, spektakle czy wystawy. Taka placówka powstanie niebawem w Przecławiu. Gmina nabyła już 1,5ha gruntu pod jego budowę oraz ma opracowaną koncepcję. Pytanie czy Gminne Centrum Kultury otworzy swoje podwoje w przyszłym roku ?