23 items tagged "spółdzielnia"

Wyników 1 - 20 z 23

Idzie walne. Idą podwyżki.

Category: nasze sprawy

walne sm przeclawCzerwiec to tradycyjny miesiąc walnych zgromadzeń członków spółdzielni mieszkaniowych. Odbywają się one najczęściej przy bardzo niskiej frekwencji i trwają do późnego wieczora. Zdecydowana większość mieszkańców nie interesuje się tym co dzieje się w ich spółdzielni i na co przeznaczane są pieniądze z czynszu. A to błąd - bo przykładowo w tym miesiącu zarząd największej spółdzielni mieszkaniowej w Przecławiu poinformował o sporej podwyżce. Podwyżce czynszu oczywiście.

Jaką wodę pijemy?

Category: nasze sprawy

brudna woda przeclawWątpliwości co do jakości wody w Przecławiu pojawiają się od wielu lat. Na adres portalu mieszkańcy regularnie wysyłają zdjęcia brudnych szklanek czy wanien napełnionych wodą, która leci z kranów najczęściej po przerwie w dostawie wody. ZWiK Kołbaskowo twierdzi, że jakość dostarczanej do Przecławia wody z ujęcia w Ustowie jest najwyższej jakości i przerzuca winę na spółdzielnie. A spółdzielnia przerzuca odpowiedzialność na... ZWiK.

 

Na Zielonym Polu. Lustracja, kłopoty personalne i ubytek 9000m3 wody

Category: nasze sprawy

walne zielone pole 2018Czerwcową serię walnych zgromadzeń spółdzielców rozpoczęła jako pierwsza spółdzielnia "Przecław - Zielone Pole". Obchodząca w tym roku swoje 25 lecie istnienia spółdzielnia miała swoje wzloty i upadki. Przez cały rok 2017 zarząd często pracował w niepełnym składzie oraz dochodziło do kilku zmian osobowych. Ostatecznie władze otrzymały absolutorium od swoich mieszkańców, jednak głównym tematem zebrania pozostały sprawy osobowe oraz wytykanie sobie licznych błędów z przeszłości.

 

Chcą się spotykać z mieszkańcami.

Category: nasze sprawy

rada nadzorcza zielone pole 001W połowie grudnia odbyło się nadzwyczajne walne zebranie w spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". W tej największej spółdzielni mieszkaniowej na naszym terenie doszło niespodziewanie do całkowitej wymiany członków rady nadzorczej. Nowi przedstawiciele mieszkańców mają pomysł na osiedle i sposób zarządzania nim. Chcieliby także regularnie spotykać się ze swoimi wyborcami, aby poznać ich opinie i oczekiwania. Spotkania mają odbywać się w każdy czwartek w dogodnych godzinach popołudniowych.

Spółdzielcy odwołali radę nadzorczą i powołali nową.

Category: nasze sprawy

walne zielone pole To było bardzo liczne zebranie mieszkańców ze spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Na sali obrad pojawiło się ponad 100 osób. To wynik inicjatywy grupy kilkunastu osób, którzy chcą ważnych zmian w składzie osobowym spółdzielni. Na czerwcowym walnym mieszkańcy nie przyjęli rocznego sprawozdania rady nadzorczej. Teraz chcą odwołania ich składu. Oba głosowania były tajne.


Będzie znów gorąco na "Zielonym Polu" ?

Category: wybory

walne w spoldzielni 2017Za kilkanaście dni odbędzie się walne zebranie członków spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". To efekt inicjatywy mieszkańców, którzy zbierali podpisy pod pismem o jego zwołanie. W porządku obrad zaplanowano m.in. odwołanie członków rady nadzorczej i tajne głosowanie nad nowymi kandydaturami. Zebranie odbędzie się w sobotę 16 grudnia o godzinie 17.00 w hotelu "Dworski" w Przecławiu.  

Idź na walne zgromadzenie spółdzielców.

Category: nasze sprawy

walne smZ aktywnością członków przecławskich spółdzielni mieszkaniowych w ostatnich latach było bardzo różnie. Jeszcze kilka lat temu na niektóre z zebrań przychodziło tak mało osób, że ciężko było obsadzić miejsca w komisjach. Jedynie w 2013 roku było inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze. Jak wygląda obecna sytuacja finansowa twojej spółdzielni? Przyjdź na walne zgromadzenie i się przekonaj!

Prezesi SM "Przecław - Zielone Pole" odwołani

Category: nasze sprawy

zielone pole zebranieW ostatnim dniu lutego rada nadzorcza odwołała prezesów największej przecławskiej spółdzielni mieszkaniowej. Z funkcją prezesa rozstał się Krzysztof Jura. Odwołano także jego zastępcę Arkadiusza Hejznera. Panowie rozpoczęli pracę na początku 2014 roku i zdecydowaną większością uzyskiwali kolejne absolutoria od swoich spółdzielców. Oficjalne powody odwołania nie są znane.

Spółdzielcy zrezygnowali z ochrony

Category: nasze sprawy

walne sm przeclawJak co roku pod koniec czerwca w spółdzielniach mieszkaniowych odbywają się Walne Zgromadzenia Członków. Prawo spółdzielcze mówi o konieczności zatwierdzenia, bądź nie, w terminie do 30 czerwca, sprawozdania finansowego, oraz sprawozdań z działalności rad nadzorczych i zarządów. Każdy z nich musi także otrzymać absolutorium za poprzedni rok - w przeciwnym wypadku będzie musiał zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

Wystarczyło umyć i proszę jaki efekt !

Category: nasze sprawy

mycie elewacji w przeclawiuSpółdzielnia Mieszkaniowa "Przecław" właśnie umyła pierwszy blok ze swoich zasobów. Wybór padł na budynek o numerze 53, gdzie elewacja trzyma się na tyle dobrze, że użycie myjki ciśnieniowej nie spowoduje ubytków w elewacji. Na widok czystych ścian trzeba było poczekać dwa słoneczne dni, aż całość wyschnie. I okazuje się, że efekt jest spektakularny.

Walne zebrania w przecławskich spółdzielniach.

Category: co, gdzie, kiedy ?

walne-w-sm-zielone-polePod koniec czerwca SM "Natura", SM "Przecław" oraz SM "Przecław - Zielone Pole" zaplanowały walne zgromadzenia. Przez wiele lat takie spotkania nie cieszyły się zainteresowaniem członków spółdzielni. W zeszłym roku było już inaczej. Spółdzielcy przekonali się o sile swoich głosów i wybrali nowe władze.

Plac za Biedronką wraca do gminy

Category: nasze okolice dawniej i dziś

PlacZabawBiedronkaHistoria placu zabaw na tyłach Biedronki jest długa i pełna niedomówień. Teren należy do gminy, ale przez lata użytkowała go Spółdzielnia Mieszkaniowa Przecław. Sterty śmieci, uszkodzone sprzęty i ogólny bałagan, to był obrazek, jaki w ostatnim czasie jawił się mieszkańcom osiedla. Między właścicielem a użytkownikiem terenu trwała wymiana korespondencji, która ostatecznie doprowadziła do tego, że plac wraca do gminy.

Lodowisko jest dla wszystkich...

Category: nasze okolice dawniej i dziś

lodowisko-przeclaw-Od kilku dni w Przecławiu mamy lodowisko. Na kawałek placu w okolicy skalniaka, wylano trochę wody, chwyciły mrozy i dzieci mają frajdę. Na pomysł wpadli włodarze SM "Przecław" - Tomasz Kufel i Konrad Zygar. Nie obeszło się jednak bez zgrzytu ze strony drugiej spółdzielni. Bo przecież lodowisko powstało częściowo na terenie "SM Przecław Zielone-Pole".

Tutaj walne zebranie. Tam zwykłe zebranie.

Category: nasze sprawy

walne-sm-przeclawMamy ciąg dalszy zmian w obu przecławskich spółdzielniach. Starsza i mniejsza - SM "Przecław" 21 listopada zwołuje Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Druga młodsza i większa - SM "Przecław - Zielone Pole" zaprasza 28 listopada członków spółdzielni na ... zebranie informacyjne. A to zasadnicza różnica.

Zostań prezesem spółdzielni !

Category: nasze sprawy

prezes-zielone-pole-Ogłoszony został właśnie konkurs na stanowisko prezesa spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Stosowna informacja ukazała się na stronie internetowej przecławskiej spółdzielni. To jedna z kolejnych zmian, które następują po burzliwych czerwcowych obradach walnego zgromadzenia.

To będzie wielki i głośny rozwód

Category: nasze sprawy

rozwod-w-spoldzielni-Wszystko zaczęło się 1 czerwca 1995 roku. Na początku była dziwna umowa. Jedna zarządzała drugą. Druga płaciła pierwszej. Przetrwały jako jeden organizm przez 18 lat. Za miesiąc, 1 listopada, dwie największe przecławskie spółdzielnie rozwodzą się.

Miało być połączenie, jest ostry podział

Category: nasze sprawy

zielone-pole-Minęły dwa miesiące od Walnych Zgromadzeń SM Przecław i SM Zielone Pole. Na spotkaniach zgłoszono wnioski o podjęcie działań zmierzających do połączenia obu spółdzielni. Zostały one przez nowe władze przyjęte do realizacji. Tymczasem coraz głośniej mówi się o narastającym konflikcie między Zarządami.

Nowe porządki w starej spółdzielni

Category: nasze sprawy

nowe-porzadki-w-spoldzielniOd prawie miesiąca Spółdzielnia Mieszkaniowa "Przecław" na nową Radę Nadzorczą i Zarząd. Po burzliwych obradach, które miały miejsce pod koniec czerwca na walnym zebraniu, wybrano pięciu nowych członków Rady Nadzorczej. W zarządzie spółdzielni nie ma już Andrzeja Durdy, Kordiana Grafa i Mirosława Krupińskiego. Pojawili się nowi, oddelegowani z Rady Nadzorczej - Tomasz Kufel i Konrad Zygar.

A. Durda zrezygnował w S.M. "Przecław"

Category: co, gdzie, kiedy ?

zebranie-sm-przeclawDzień po zebraniu w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław - Zielone Pole" odbyło się walne zebranie w Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław". Należą do niej mieszkańcy Przecławia od numeru 48 do 56. Tutaj obrady były mniej burzliwe. Od trzech lat spółdzielnia ma "nową" radę nadzorczą, która negatywnie zaopiniowała pracę Zarządu. Po głosowaniu nad absolutorium Wiceprezes Andrzej Durda złożył rezygnację.

Burzliwe zebranie w SM "Przecław - Zielone Pole"

Category: wydarzenia i kronika

walne-w-sm-zielone-poleSiedem godzin obradowali dziś członkowie Spółdzielni "Przecław - Zielone Pole". Zarząd spółdzielni nie otrzymał absolutorium za 2012 rok oraz odwołano ze składu zarządu prezesa Kordiana Grafa i Leszka Kwiatkowskiego. Stanowisko zachował jedynie wiceprezes Andrzej Durda. Od dziś spółdzielnia ma także nową Radę Nadzorczą.