45 items tagged "rosówek"

Wyników 1 - 20 z 45

Kołbaskowo i Gartz zbudują wspólną ścieżkę rowerową.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

nowa sciezka rowerowa rosowekNa mapie gminy Kołbaskowo pojawi się jeszcze jedna ścieżka dla cyklistów. W okolicach toru motocrossowego powstanie dodatkowa odnoga od istniejącej już ścieżki i pobiegnie w stronę byłego przejścia granicznego. A od tego miejsca, strona niemiecka zamierza wybudować ścieżkę po swoim terenie, która pobiegnie do Mescherin.

 

Radni dołożą z budżetu 140 tys zł do budowy ścieżki.

Category: sesje gminne i nie tylko

rosowek sciezkaTo nie była planowana sesja. Zaraz po rozpoczęciu samorządowych wakacji pojawiła się konieczność zwołania w trybie pilnym sesji rady gminy. Posiedzenie związanie było z zakończeniem drugiego przetargu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na trasie Rosówek - Granica Państwa. Oferty złożone przez wykonawców przekroczyły zaplanowane środki w tegorocznym budżecie.

Rosjanie i Polacy znów zdobyli Szczecin [ZDJĘCIA I WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

bitwa o szczecin 2018 Ponad setka rekonstruktorów wzięła udział w inscenizacji historycznej walk o Szczecin, które miały miejsce w okolicach Rosówka 73 lata temu. Przed i po imprezie można było obejrzeć wiele pojazdów i oryginalnych obiektów muzealnych. tegoroczna rekonstrukcja bitwy o Szczecin zgromadziła na torze motocrossowym w Rosówku tłumy widzów.

Zaproszenie na inscenizację walk o Szczecin.

Category: w wolnym czasie

bitwa o szczecin 2018W niedzielę 22 kwietnia zapraszamy serdecznie na wydarzenie historyczne dotyczące walk o Szczecin, które rozegrały się w kwietniu 1945. Miejsce pikniku historycznego - tor motocrossowy w Rosówku - nie jest przypadkowe: dokładnie w tym miejscu 73 lat temu rozegrała się prawdziwa bitwa o Szczecin. W dniu inscenizacji walk będzie można zapoznać się z orężem wojsk walczących o przełamanie Odry w 1945 r prezentowanym przez ponad 100 rekonstruktorów z całej Polski.

Powstaną kolejne ścieżki rowerowe.

Category: sesje gminne i nie tylko

Karwowo WarnikMamy dobrą wiadomość dla wszystkich miłośników dwóch kółek. W gminie Kołbaskowo powstaną dwie kolejne ścieżki pieszo-rowerowe. Krótsza z nich pobiegnie z okolic toru motocrossowego do przejścia granicznego w Rosówku. Druga, dłuższa ma połączyć mieszkańców Karwowa z Warnikiem. Przy okazji tej inwestycji wyremontowany zostanie spory fragment drogi biegnącej przez centrum Karwowa. Realizacja obu zadań rozpocznie się jeszcze w tym roku.

Zapraszamy na rekonstrukcję bitwy o Szczecin

Category: co, gdzie, kiedy ?

bitwa o szczecin 2017Widowiskowa rekonstrukcja historyczna w 72 rocznicę bitwy o Szczecin odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia 2017 r. w Rosówku na terenie przy Motocrossie. Na uczestników imprezy czekają m.in. ekspozycja historycznego sprzętu wojskowego, kuchnia polowa, strzelnica, atrakcje wojskowe dla dzieci oraz możliwość nabycia książek o tematyce historycznej. Kulminacją imprezy będzie rozpoczynająca się o godz. 15.00 inscenizacja historyczna przygotowana tym razem przez Fundację Pasje oraz Studio Historyczne Huzar.

Kłopoty z kolejnym odcinkiem ścieżki rowerowej w Przecławiu

Category: sport i zdrowie

sciezka rosowekWłaśnie oddano oficjalnie ostatni, przygraniczny odcinek ścieżki pieszo - rowerowej w Rosówku. Popularną Szwarcówką dojedziemy teraz od granic Przecławia przez Smętowice, Kołbaskowo do granicy państwa w Rosówek/Neu Rossow. Tutaj budowa kolejnego fragmentu ścieżki nie sprawiała żadnych problemów gminie. Kłopoty zaczęły się jednak w Przecławiu podczas wytyczania trasy przebiegu kolejnego fragmentu, który miałby połączyć oba ciągi pieszo-rowerowe.

 

W poniedziałek pierwsi najemcy otrzymają klucze.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

mieszkania socjalne rosowekZakończyła się budowa prawie trzydziestu mieszkań w przygranicznym Rosówku. To była najbardziej pechowa inwestycja gminna i zakończona z ponad dwuletnim opóźnieniem. Obecnie budynek byłej straży granicznej jest już podłączony do sieci energetycznej i mogą się wprowadzać pierwsi najemcy. Umowy będą mogli podpisać w urzędzie gminy już od poniedziałku - 4 lipca.

5 czerwca zapraszamy do Rosówka

Category: co, gdzie, kiedy ?

motocoross-2013

W niedzielę 5 czerwca na terenie naszej gminy odbędzie się bardzo widowiskowa impreza sportowa. Będą to zawody motocrossowe - III Mistrzostwa Polski Strefy Zachodniej. W przygranicznym Rosówku będzie można zobaczyć dalekie skoki w tumanach kurzu i walkę o pierwszeństwo na mecie.

Historyczna inscenizacja „Ostatni przyczółek nad Odrą” [zdjęcia] [wideo]

Category: nasze okolice dawniej i dziś

bitwa o szczecin rosowek24 kwietnia w Rosówku odbyła się inscenizacja historyczna zatytułowana "Upadek Festung Stettin", będąca odwzorowaniem ostatnich dni kwietnia 1945 r., w których garnizon oblężonego Szczecina za wszelką cenę próbuje przełamać radziecki kordon i wyrwać się w kierunku wojsk niemieckich, stacjonujących na zachodnim brzegu Odry.

Zapraszamy na widowisko historyczne „Upadek Festung Stettin” do Rosówka

Category: nasze okolice dawniej i dziś

bitwa oszczecin 2015Dramatyczna obrona największego miasta Pomorza Zachodniego i odwrót wojsk niemieckich na rubież Kołbaskowo. 24 kwietnia w Rosówku po raz kolejny odbędzie się widowisko historyczne z udziałem ponad setki uczestników.

 

W czerwcu dojedziemy do Niemiec

Category: sport i zdrowie

rosowekOddana 21 marca 2015 roku ścieżka pieszo-rowerowa z Przecławia do Kołbaskowa i Rosówka będzie miała wkrótce swoje przedłużenie do Neu Rossow. Obecnie kończy się na wysokości zakładu PMC Group. W urzędzie gminy w Kołbaskowie właśnie podpisano umowę z wykonawcą brakującego odcinka do granicy z Niemcami. Termin wykonania prac wyniesie 5 miesięcy.

Nie będzie uchodźców w Rosówku

Category: nasze sprawy

rosowek mieszkaniaOd wielu tygodni krążą niepotwierdzone informacje o możliwości osiedlenia się uchodźców na terenie naszej gminy. Jedną ze wskazywanych nieoficjalnie lokalizacji mają być wyremontowane lokale socjalne w budynku po służbach granicznych w Rosówku. Gmina Kołbaskowo przygotowała tam 29 mieszkań, które na początku przyszłego roku trafią do najbardziej potrzebujących rodzin.

Inwestycyjna końcówka roku w gminie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

chodnik przylepPrzebudowa stacji uzdatniania wody w Bobolinie, budowa drogi Przecław - Kurów, nowe chodniki w Przylepie i Rosówku czy remont drogi na Zielonym Polu to kilka aktualnie zakończonych lub trwających inwestycji w gminie Kołbaskowo. Od kilku miesięcy w Kamieńcu powstaje świetlica, kończy się budowa mieszkań socjalnych w Rosówku oraz zakończono montaż oświetlenia w Kurowie. Pod koniec roku gmina nie zwalnia tempa. A w planach na następny roku kilka nowych inwestycji.

Mieszkania socjalne w Rosówku na finiszu.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

rosowek mieszkania socjalneKończy się jedna z najdłużej trwających inwestycji gminy Kołbaskowo. W przygranicznym Rosówku gmina planowała w zeszłym roku oddać do użytkowania 29 mieszkań socjalne. Niestety tak się nie stało. Pierwszy wykonawca wyłoniony w przetargu, kilka miesięcy później zbankrutował. Prace ma dokończyć nowa firma. Według umowy mieszkania oddane będą do 31 października 2015.

Motocross Rosówek 2015 - fotorelacja i wyniki

Category: sport i zdrowie

motocross 2015W niedzielę 24 maja odbyła się IV Runda Mistrzostw Strefy Polski Zachodniej w Motocrossie. Na starcie pojawiło się w sumie 160 zawodników z całej Polski w wieku od 10 do 60 lat. Na przebudowanym torze im. Zbigniewa Rutkowskiego zobaczyliśmy wyścigi w klasach MX OPEN, MX2 a także MX QUAD OPEN, MX2C, MX1C, MX65, MX85, MX2 JUNIOR, MX KOBIET oraz MX MASTERS.

Za kilka dni motocross.

Category: co, gdzie, kiedy ?

motocoross-2013

W najbliższą niedzielę odbędzie się bardzo widowiskowa impreza sportowa, która będzie miała miejsce na terenie naszej gminy. Do przygranicznego Rosówka przyjadą najlepsi polscy jeźdźcy na swoich motocyklach i quadach. Będą dalekie skoki w tumanach kurzu i walka kto pierwszy na mecie.

Rosjanie znów zdobyli Szczecin.

Category: wydarzenia i kronika

bitwa oszczecin 2015W 70 rocznicę zakończenia walk na ziemi szczecińskiej w przygranicznym Rosówku odbyła się rekonstrukcja "Walki o Szczecin". To już trzecia impreza zorganizowana przez gminę Kołbaskowo dla miłośników militariów i nie tylko. Na polach obok toru motocrossowego odbył się wojskowy piknik oraz pokazy walk jakie odbyły się na terenie naszej gminy pod koniec wojny. Jak co roku nie było niespodzianek - wygrali Rosjanie, a Nimecy wycofali się na zachód.

26 kwietnia - rekonstrukcja bitwy o Szczecin.

Category: co, gdzie, kiedy ?

bitwa o szczecinWidowiskowa rekonstrukcja historyczna w 70. rocznicę bitwy o Szczecin odbędzie się w niedzielę 26 kwietnia 2015 r. w Rosówku na terenie przy Motocrossie. Zapraszamy już od godz. 12.00. Na uczestników imprezy czekają m.in. ekspozycja historycznego sprzętu wojskowego, dwie kuchnie polowe, dwie strzelnice, "Misja Komandosa" dla dzieci, możliwość nabycia książek o tematyce historycznej, konkurs. Kulminacją imprezy będzie rozpoczynająca się o godz. 15.00 inscenizacja historyczna przygotowana tym razem przez Fundację Pasje oraz Studio Historyczne Huzar.

Ruszył pomiar ruchu na DK13

Category: nasze sprawy

pomiar ruchu przeclawGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad raz na kilka lat bada natężenie ruchu na wszystkich drogach którymi zarządza. Taki pomiar odbędzie się także na Drodze Krajowej nr 13 która przebiega przez Warzymice, Przecław, Smętowice, Kołbaskowo i Rosówek. Wyniki mają w przyszłości pomocne w ustalaniu rozwoju sieci dróg oraz pierwszeństwa ich remontowania.