18 items tagged "rehabilitacja"

Wyników 1 - 18 z 18

Patrycja czeka na 1%

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procTej dziewczyny chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Patrycja, mieszkanka naszej gminy, od lat walczy z chorobą nowotworową. Pomimo ciężkiego stanu, radzi sobie z codziennymi czynnościami i potrafi wykonać wiele zadań. Regularnie uczęszcza w rehabilitacji zarówno w domu jaki i w specjalistycznych ośrodkach. Ale choroba postępuje. Patrycja jest niewidoma. Ma także zaburzenia pamięci. A wszystko zaczęło się od dnia w którym uderzoną ją podczas zabawy śnieżką w oko.

Pomóżmy Patrycji w rehabilitacji

Category: wydarzenia i kronika

patrycja rehabilitacjaOd czterech lat piszemy o Patrycji Wątróbce ze Smolęcina, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu dobrych ludzi rodzinie udaje się wysyłać córkę kilka razy w roku na turnusy rehabilitacyjne. Kolejny wyjazd zaplanowano na początek maja. Niestety na subkoncie fundacji „Słoneczko” jest tylko 77 zł. A turnus kosztuje 5200 zł.

1% dla Patrycji Wątróbki

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procentNiedługo będziemy składać zeznania podatkowe za 2015 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 18-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina.

Jeden procent dla Patrycji

Category: w wolnym czasie

1 proc dla patrycjiNadchodzi czas składania zeznań podatkowych za 2014 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 17-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina która od lat wymaga leczenia i kosztownej rehabilitacji.    

1% dla Kuby Kalinowskiego

Category: w wolnym czasie

1-proc-dla-kubyKażdy podatnik może przekazać 1% podatku dochodowego na Organizacje Pożytku Publicznego. Nie płacimy go bezpośrednio przekazem - tylko wykazujemy w formularzu PIT organizację, którą chcemy wesprzeć, podając jej nazwę i numer KRS, a resztę robi za nas naczelnik urzędu skarbowego. My już kolejny rok zapraszamy i namawiamy do przekazania 1% mieszkańcowi naszej gminy - niepełnosprawnemu Kubie Kalinowskiemu z Kołbaskowa.

Pomóż Patrycji jednym procentem

Category: w wolnym czasie

1-proc-dla-patrycjiNiektórzy z nas już składają zeznania podatkowe za 2013 rok, niektórzy za kilka tygodni. Jak co roku warto skorzystać z 1% odpisu na dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego. Wprawdzie to jest często niewielka kwota, ale przemnożona przez wielu podatników może stanowić poważne wsparcie finansowe. Na przykład pokryć koszty rehabilitacji ciężko chorej Patrycji Wątróbki ze Smolęcina.

Rehabilitacja Patrycji - to dzięki Wam !

Category: nasze sprawy

rehabilitacja-patrycjiO mieszkance naszej gminy, która od lat walczy z nowotworową pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy, Patrycja Wątróbka ze Smolęcina cierpi na nowotwór skrzyżowania nerwów wzrokowych. Potem nastąpiły komplikacje w postaci wodniaka, a na koniec ostre wodogłowie wewnętrzne. Jeszcze niedawno jej stan określano jako wegetatywny. Dziś Patrycja chodzi, rozmawia, śmieje się i żartuje. Rehabilitacja ma sens, są efekty, jest poprawa. A to dzięki ofiarności wielu dobrych ludzi.

Dziś Patrycja ze Smolęcina kończy 16 lat

Category: w wolnym czasie

urodziny-patrycjiA los już ją tak okrutnie doświadczył. W 2006, kiedy miała niespełna 9 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór nerwu wzrokowego. Od tej pory przeszła liczne operacje. Zwykle w dniu urodzin dziecku śpiewamy sto lat i życzymy szczęścia, zdrowia i pomyślności. Patrycja do zdrowia potrzebuje regularnej i kosztownej rehabilitacji. Sumy znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Centrum Rehabilitacji "Sprawny Kręgosłup" zaprasza !

Category: sport i zdrowie

sprawny-kregoslupNieustający ból kręgosłupa? Problemy przy poruszaniu lub aktywnościach fizycznych? Zapraszamy do nowo-otwartego Centrum Rehabilitacji "Sprawny Kręgosłup" w Przecławiu. To wyjątkowe miejsce oferujące szeroką gamę zabiegów przeprowadzanych przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu. Pamiętaj - kręgosłup i stawy nie muszą boleć !

Jeden procent dla Kuby z Rajkowa

Category: w wolnym czasie

Kuba-KalinowskiJak co roku możemy przekazać 1% podatku dochodowego na Organizacje Pożytku Publicznego. Nie płacimy go bezpośrednio przekazem tak jak to było do 2007 roku - tylko wykazujemy w formularzu PIT organizację, którą chcemy wesprzeć, podając jej nazwę i numer KRS, a 1% podatku przekazuje za nas naczelnik urzędu skarbowego. Już trzeci rok zapraszamy do przekazania w tym roku 1% mieszkańcowi naszej gminy - niepełnosprawnemu Kubie Kalinowskiemu z Rajkowa.

Gimnazjaliści zebrali ponad 4000 zł !

Category: wydarzenia i kronika

gimnazjaliści-patrycjiW ostatnią sobotę, 15 grudnia, w przecławskim gimnazjum zorganizowano świąteczny kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację Patrycji Wątróbki. Podczas akcji charytatywnej pod nazwą "Patrycji - Rówieśnicy" uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swoją twórczość w gimnazjalnej auli.

Gimnazjum w Przecławiu zaprasza na akcję charytatywną

Category: co, gdzie, kiedy ?

kiermasz-2012Grono pedagogiczne, rada rodziców i gimnazjaliści zapraszają w najbliższą sobotę na akcję "Patrycji - Rówieśnicy". W tym dniu na terenie szkoły odbędą się "jasełka", występy artystyczne, kiermasz bożonarodzeniowy oraz pchli targ. Całość wpływów z imprezy będzie przeznaczona na rehabilitację Patrycji Wątróbki, która jeszcze niedawno uczęszczała do tej szkoły. Początek w sobotę 15 grudnia o 11:30

Co nowego u Patrycji Wątróbki

Category: wydarzenia i kronika

co-nowego-u-patrycjiOd listopada ubiegłego roku piszemy o Patrycji - czternastoletniej mieszkance naszej gminy, która z ogromną determinacją walczy z ciężką chorobą. Powrót do normalnego życia jest możliwy tylko dzięki systematycznej, nieprzerwanej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Są efekty - dziewczynka bardzo powoli ale czyni postępy. Rehabilitacja ma sens.

Młodzi aktorzy zagrają dla Patrycji

Category: co, gdzie, kiedy ?

sen-nocy-letniejW poniedziałek 25 czerwca w ZS w Przecławiu odbędzie się wyjątkowy spektakl. Uczniowe gimnazjum zaprezentują swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu Szekspira pt. "Sen Nocy Letniej". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na rehabilitację Patrycji Wątróbki. Młodym aktorom gratulujemy zaangażowania i pomysłu oraz zapraszamy mieszkańców w najbliższy poniedziałek na godzinę 19:00.

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Category: wydarzenia i kronika

sprawozdanie-finansowe26 lutego odbyła się impreza sportowa pod nazwą "Gramy dla Patrycji" połączona za zbiórką pieniędzy. W tym dniu udało się zebrać 19077,55 zł i w całości przeznaczyć na rehabilitację naszej mieszkanki. Względy formalne wymagają, aby komitet organizacyjny złożył pisemne sprawozdanie ze zbiórki publicznej oraz zamieścił je w lokalnych mediach. Co poniższym czynimy.

Zagraliśmy i zebraliśmy dziewiętnaście tysięcy !

Category: wydarzenia i kronika

zagralismy-dla-patrycjiW niedzielę 26 lutego odbył się I charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Równolegle z zawodami sportowymi odbyły się występy artystyczne, kiermasze oraz zbiórka pieniędzy. To wszystko aby wysłać na kolejną rehabilitację Patrycję - mieszkankę naszej gminy. Najlepsza drużyna w niedzielnym konkursie sportowym to Zryw Kołbaskowo - jednak nie o wynik czy wygraną tu chodziło. Wygraliśmy wszyscy!

W niedzielę "Gramy dla Patrycji"

Category: co, gdzie, kiedy ?

gramy-dla-patrycji26 lutego w Zespole Szkół w Przecławiu odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej pod nazwą "Gramy dla Patrycji". Równolegle z zawodami sportowymi odbędą się pokazy artystyczne i kiermasze rękodzieła. W tym dniu na terenie szkoły zaplanowano wiele atrakcji. W organizację zaangażowało się już wiele stowarzyszeń, sołectw, firm i organizacji z naszej gminy. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na rehabilitacje Patrycji Wątróbki ze Smolęcina.

Jeden procent dla Patrycji Wątróbki

Category: w wolnym czasie

Patrycja-Watrobka-1-procNiedługo każdy z nas będzie składał zeznanie podatkowe za 2011 rok. Od kilku lat możemy przeznaczyć 1% naszego podatku dochodowego na dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego. W naszym kraju jest ich prawie 7000. Można pomóc myśliwym ze Skierniewic, koszykarzom z Gliwic, strażakom z Warszawy czy harcerzom z Łodzi. My już drugi rok namawiamy aby przekazać 1% podatku komuś kogo znamy - np. naszej chorej sąsiadce. Wprawdzie o Patrycji Wątróbce już pisaliśmy kilka miesięcy temu - ale dziś wracamy do niej ponownie. Nasza pomoc jest jej bardzo potrzebna