Get Adobe Flash player

66 items tagged "pomoc"

Wyników 1 - 20 z 66

"Teatr Dla Życia" zagra dla Adasia

Category: w wolnym czasie

TeatrDlaZycia W poniedziałek 19 czerwca o godzinie 19.30 w kościele parafialnym w Przecławiu odbędzie się prezentacja projektu "Teatr dla życia - gramy dla Adasia". Wystawiana będzie słynna sztuka Moliera "Skąpiec". Młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu od kliku tygodni prowadzą intensywne próby. Występ uczniów Publicznego Gimnazjum w Przecławiu jest występem charytatywnym. Ma na celu zebranie funduszy na leczenie i rehabilitację kolegi ze szkoły - Adasia Bieli.

600 paczek pojechało na Litwę.

Category: wydarzenia i kronika

paczki na wielkanocZa nami kolejna akcja pamięci o rodakach na Kresach. Wczoraj do wieczora w szkole podstawowej w Przecławiu trwało pakowanie paczek żywnościowych. Fundacja Polskie Wartości wraz ze wsparciem wolontariuszy przygotowała prawie 600 wielkanocnych prezentów, które dostarczone zostaną w ten weekend do naszych rodaków zagranicą. Pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej są już w drodze Litwę.

 

Jeden procent dla Adama z Przecławia

Category: w wolnym czasie

adam biela 1 procent15-letniego Adama Biela w Przecławiu znają chyba wszyscy. To niezwykle sympatyczny chłopak, wielki fan piłki nożnej, ministrant w naszym parafialnym kościele i super kolega na którego zawsze można liczyć. Kilka miesięcy temu zakończył naukę w szkole podstawowej i rozpoczął edukację w publicznym gimnazjum w Przecławiu. Jest bardzo aktywną osobą pomimo swojej niepełnosprawności. Od najmłodszych lat cierpi na rozszczep kręgosłupa i wodonercze. Adam  sparaliżowany jest od pasa w dół i porusza się wyłącznie na wózku.

Jeden procent dla Antosia

Category: w wolnym czasie

AntekJeden procent to niewiele i często o takiej formie pomocy potrzebującym zapominamy. Czasami z niewiedzy, czasami z lenistwa. Niektórzy podatnicy myślą, że skoro płacą tak mało podatku, to 1% z tego to tylko kilka złotych. Ale ta suma pomnożona przez kilkuset podatników może bardzo pomóc, a środki zebrane w ten sposób podniosą jakość życia chorego dziecka i jego rodziców.

 

Patrycja czeka na 1%

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procTej dziewczyny chyba nikomu nie musimy przedstawiać. Patrycja, mieszkanka naszej gminy, od lat walczy z chorobą nowotworową. Pomimo ciężkiego stanu, radzi sobie z codziennymi czynnościami i potrafi wykonać wiele zadań. Regularnie uczęszcza w rehabilitacji zarówno w domu jaki i w specjalistycznych ośrodkach. Ale choroba postępuje. Patrycja jest niewidoma. Ma także zaburzenia pamięci. A wszystko zaczęło się od dnia w którym uderzoną ją podczas zabawy śnieżką w oko.

Polacy na Kresach mają piękne święta.

Category: wydarzenia i kronika

WilenszczyznaTo były tony żywności, ponad dwa tysiące przejechanych kilometrów i wiele, wiele radości oraz łez wzruszenia u naszych rodaków. Przed wigilią zakończyła się trzecia akcja "Paczki Dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Organizatorzy, którzy wrócili do domu z długiej podróży na Litwie, zapowiadają kontynuację akcji w przyszłym roku i to nie tylko w grudniu. Akcja pomocy rodakom ma być kontynuowana także na Wielkanoc i wakacje.

Wielkie pakowanie paczek dla Kresowian.

Category: wydarzenia i kronika

paczka dla kresowianW środę 14 grudnia od południa rozpoczęły się intensywne przygotowania do finału trzeciej "Paczki Dla Rodaka i Bohatera na Kresach". Na sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Przecławiu pojawiały się nieskończone ilości trwałej żywności, słodyczy oraz środków chemicznych. Do pracy zabrało się około 100 wolontariuszy, których zagrzewali do pracy pomysłodawcy akcji - Wojciech Woźniak i Łukasz Szełemej.

Ruszyła już trzecia „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”.

Category: co, gdzie, kiedy ?

Paczka dla kresowianWzorem poprzednich dwóch akcji ruszyła kolejna edycja pomocy dla rodaków na Kresach. Można już wpłacać pieniądze na specjalne konto Caritas. A od wczoraj do 6 grudnia także przynieść żywność trwałą i środki czystości do dwudziestu punktów na terenie całego kraju. Finałowe pakowanie odbędzie się 14 grudnia w Przecławiu.

Pomóżmy Patrycji w rehabilitacji

Category: wydarzenia i kronika

patrycja rehabilitacjaOd czterech lat piszemy o Patrycji Wątróbce ze Smolęcina, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu dobrych ludzi rodzinie udaje się wysyłać córkę kilka razy w roku na turnusy rehabilitacyjne. Kolejny wyjazd zaplanowano na początek maja. Niestety na subkoncie fundacji „Słoneczko” jest tylko 77 zł. A turnus kosztuje 5200 zł.

V Babski Turniej - tym razem bardzo charytatywny

Category: sport i zdrowie

V babski turniej11 marca w Kołbaskowie odbył się kolejny Babski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy. Impreza organizowana jest zawsze w pobliżu Dnia Kobiet i ma formę sportowo – integracyjną. W tym roku turniej siatkówki wygrały przecławianki, ale nie o puchar i zwycięstwo tym razem chodziło. Panie wsparły finansowo chorą koleżankę, nauczycielkę tutejszej szkoły.  

1% dla Patrycji Wątróbki

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procentNiedługo będziemy składać zeznania podatkowe za 2015 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 18-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina.

Podaruj 1% Julce Cerance

Category: w wolnym czasie

1 procent dla julkiNa zdjęciu zrobionym rok temu widać uśmiechniętą i sprawną dziesięcioletnią dziewczynkę. Kto by pomyślał, że swoje 11 urodziny będzie obchodziła jako sparaliżowana, przykuta do łóżka i wózka pacjentka. A do niedawna była samodzielna, wesoła, biegała na podwórku, pływała, jeździła na rowerze, a nawet sama chodziła i wracała ze szkoły.

1% po sąsiedzku: Maria Bartoszewicz z Warzymic

Category: w wolnym czasie

Bartoszewicz 1 procentNiedługo każdy z nas będzie składał zeznanie podatkowe za 2015 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Działa ich w naszym kraju bardzo wiele. Portal przeclaw24.pl piąty rok namawia do przekazywania swojego podatku „po sąsiedzku”. Wokół nas mieszkają osoby czekające na ten niewielki datek, który pomnożony przez większą liczbę darczyńców pomoże zmienić jakość życia.

10 stycznia zagramy znów z Orkiestrą

Category: co, gdzie, kiedy ?

wosp2016W drugą niedzielę Nowego Roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień będą kwestować wolontariusze i zbierać do puszek pieniądze - tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Nie inaczej będzie w Przecławiu, gdzie w szkole podstawowej odbędzie się gminny finał imprezy połączony z koncertami, licytacją oraz zbiórką datków.

6 chłopaków, 900 paczek i 3000 kilometrów

Category: wydarzenia i kronika

wyjazd na litweWyruszyli w piątek o trzeciej w nocy, zaraz po zakończeniu pakowania w przecławskiej podstawówce. Trzech Wojtków, Łukasz, Tomek i Konrad wyjechali na Litwę dużym samochodem ciężarowym oraz busem. Kierowali na zmianę. Zrobili po 1500 kilometrów w każdą stronę. Odwiedzili Rakańce, Ejszyszki, Soleczniki, Koleśnik, Niemienczyn, Turgiele i Butrymańce. Przedświątecznych radości u Kresowian była cała masa.

Ruszyła II edycja pomocy rodakom na Kresach

Category: wydarzenia i kronika

pomoc polakom na litwieRozpoczęła się już zbiórka pieniędzy w ramach II edycji "Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach". A od początku listopada będzie można dostarczać żywność o długim terminie ważności chemię gospodarczą oraz artykuły szkole. Przypomnijmy, w połowie grudnia zeszłego roku z Przecławia na Litwę wyjechało 400 paczek świątecznych. Czy w tym roku organizatorom uda się zebrać więcej ? Trzymamy kciuki za powodzenie akcji.

Pomóżmy studentom z Przylepu

Category: nasze sprawy

pozarApelujemy o pomoc dla studentów z miejscowości Przylep, w których mieszkaniu wybuchł pożar. W wyniku tego nieszczęśliwego wypadku studenci stracili cały swój dobytek. Młodzi są chętni do rozpoczęcia prac remontowych, jednak brakuje im materiałów budowlanych.

Jeden procent dla Patrycji

Category: w wolnym czasie

1 proc dla patrycjiNadchodzi czas składania zeznań podatkowych za 2014 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 17-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina która od lat wymaga leczenia i kosztownej rehabilitacji.    

Adaś czeka na 1%

Category: w wolnym czasie

adas 1 procentKażdy z nas raz do roku może zrobić co chce z częścią swojego podatku. Na 1% czeka kilka tysięcy Organizacji Pożytku Publicznego. Od kilku lat portal Przeclaw24.pl namawia do udzielenia pomocy mieszkańcom naszej gminy - naszym sąsiadom. 13-letni Adam Biela z Przecławia cierpi na rozszczep kręgosłupa i wodonercze. Jest sparaliżowany od pasa w dół i porusza się wyłącznie na wózku.

Zagrali i pomogli - po raz kolejny !

Category: sesje gminne i nie tylko

zagrali-i-pomogliW niedzielę 14 grudnia odbyła się akcji, mająca na celu zebranie środków na leczenie i rehabilitację czwórki dzieci z gminy Kołbaskowo. Podczas imprezy w Szkole Podstawowej w Przecławiu odbył się turniej piłki nożnej, kiermasz świąteczny oraz loterie i licytacje. W tym roku zbierano pieniądze dla Nicoli, Kuby, Marcina i Patrycji.