23 items tagged "policja"

Wyników 1 - 20 z 23

Jeden weekend – 6 nietrzeźwych kierujących.

Category: wydarzenia i kronika

6 nietrzezwych kierowcowW poprzedni weekend policjanci zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą okazał się 43-letni kierowca Nissana, który prowadził samochód mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Z kolei 37-latek wobec którego już wcześniej orzeczony został zakaz prowadzenia pojazdów, mając ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie uciekał przed policją, aby za wszelką cenę uniknąć spotkania z funkcjonariuszami. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Akcja CBŚP w Warzymicach

Category: wydarzenia i kronika

CBS w Warzymicach 4To nie były ćwiczenia. To nie było kręcenie filmu. Dziś w Warzymicach w okolicach sklepu "Netto" Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało w spektakularny sposób mężczyznę poruszającego się czarnym mercedesem CL500. Padł strzał, wybito szyby i skuto w kajdanki kierującego tym samochodem.

Nowe radiowozy dla policjantów

Category: wydarzenia i kronika

nowe radiowozy dla policjiKomenda Powiatowa Policji w Policach wzbogaciła się o trzy nowe radiowozy. Samochody pozyskano dzięki finansowemu wsparciu władz samorządowych. Dzięki współpracy Policji z lokalnymi samorządami policcy funkcjonariusze będą mogli jeszcze intensywniej czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu.

 

Policja zatrzymała podejrzanego o serię podpaleń.

Category: wydarzenia i kronika

pozar jednostki wojskowej do rajkowaSzczecińska policja zatrzymała podejrzanego o serię podpaleń na terenach byłej jednostki wojskowej zlokalizowanej przy ulicy "Do Rajkowa". Na tym terenie przez cały rok dochodziło do wielu pożarów. Podejrzany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozić mu może nawet 10 lat więzienia.

Uderzył w płot i uciekł z miejsca wypadku [FOTO]

Category: wydarzenia i kronika

wypadek warzymiceTo była cieżka noc dla mieszkańców jednej z warzymickich posesji. Dzisiejszej nocy w ich posesję uderzył samochód osobowy i zatrzymał się kilka centymetrów od ściany budynku. Gdyby nie metalowy płot oraz betonowe schody i murek - auto z pewnością naruszyłoby ścianę i konstrukcję budynku. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Posypią się mandaty?

Category: nasze sprawy

policja fotografuje pojazdyW miniony weekend na osiedlu Zielone Pole w Przecławiu miała miejsce nietypowa akcja policji. Na wniosek jednego z mieszkańców, lub grupy osób, sfotografowane zostały pojazdy, które zaparkowały na drogach pożarowych. Dokumentacja może posłużyć policji do wezwania ich właścicieli oraz udzielenia im stosownych pouczeń. Czy mogą też posypać się mandaty?

Ucieczka, wypadek i śmierć na miejscu

Category: wydarzenia i kronika

wypadek bedargowo 1Dziś wieczorem w Będargowie doszło do tragicznego wypadku. Na drodze wyjazdowej w kierunku Stobna doszło do zderzenia dwóch aut osobowych. Kierowca jednego z nich zmarł na miejscu. Drugi z nich przeżył. Na miejscu pracują strażacy, policja, pogotowie. Jest także prokurator. Droga powiatowa w tym miejscu jest zamknięta i z pewnością będzie jeszcze nieprzejezdna przez kilka godzin nocnych.

Policyjna wizja lokalna w Przecławiu [FOTO i WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

wizja lokalna policjiWczoraj późnym wieczorem policjanci dokonali wizji lokalnej w okolicach przystanku autobusowego. W zeszły czwartek doszło tutaj do zdarzenia w którym policjanci użyli paralizatora wobec osoby stojącej na przystanku. Kilka godzin później mężczyzna zmarł. Obecnie trwają postępowania wyjaśniające całe zdarzenie.

 

Policjanci użyli paralizatora. Mężczyzna zmarł.

Category: wydarzenia i kronika

policja przeclawDo zdarzenia doszło na przystanku autobusowym w Przecławiu przy drodze krajowej nr 13. Policjanci chcieli wylegitymować mężczyznę, który wyglądał na pijanego. 30 latek nie chciał pokazać dokumentów i zachowywał się agresywnie. Funkcjonariusze użyli paralizatora. Mężczyzna trafił do szpitala. Dziś nad ranem mężczyzna zmarł.

 

Po 18 latach znów mamy posterunek policji.

Category: wydarzenia i kronika

otwarcie posterunku policji w kolbaskowieNajlepiej, aby powstał w Przecławiu. Kiedyś funkcjonował tu rewir dzielnicowych. Potem został zamknięty, a dzielnicowi odjechali do Mierzyna. Ze znalezieniem dobrej lokalizacji było trudno. W Warzymicach i Przecławiu, tu gdzie mieszka ponad połowa gminy, dogodnego budynku nie znaleziono. Znalazł się w Kołbaskowie. Potem sprawy potoczyły się już szybko. Wczoraj, 8 grudnia, uroczyście otworzono w Kołbaskowie posterunek policji.

Tragiczny wypadek małżeństwa z Przecławia

Category: wydarzenia i kronika

wypadek pulawy 1Jak podaje Komenda Powiatowa Policji w Puławach (woj. lubelskie) w poniedziałek doszło do tragicznego potrącenia dwójki pieszych w podeszłym wieku. W przechodzące na pasach starsze małżeństwo uderzył samochód osobowy. W wyniku wypadku zmarła kobieta, a jej mąż walczy o życie w szpitalu. Okazuje się, że są to mieszkańcy Przecławia. Naszego Przecławia.

Złodzieje nie mają wakacji.

Category: nasze sprawy

wlamanie do auta przeclawWakacje to czas kiedy rośnie ilość kradzieży i włamań. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na podejrzane osoby, które kręcą się koło domów czy klatek schodowych. Pamiętajmy, że kiedy odpoczywamy z dala od swojego domostwa, inni mogą nam przygotować niemiłą niespodziankę. O nasileniu się letnich kradzieży przekonali się także niektórzy z mieszkańców Przecławia.

Nowy radiowóz dla Policji

Category: wydarzenia i kronika

radiowoz dla policjiDzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu Gminy Police, Powiatu Polickiego oraz Gminy Kołbaskowo policjanci polickiej komendy otrzymali nowy radiowóz. Opel Combo Van zakupiony został w ramach projektu „50/50” polegającego na tym, że samorządy z Policją finansują po połowie zakup sprzętu.


Młodzież edukuje seniorów

Category: wydarzenia i kronika

mlodziez edukuje seniorow3 grudnia, przed przecławską publicznością wystąpiła Młodzieżowa Grupa Teatralna z Kołbaskowa. Aktorzy wystawili sztukę pod nazwą „Fałszywy wnuczek – ohydna zasadzka na babcię i dziadka”. Po zakończonym spektaklu policjanci i strażnicy gminni omówili z seniorami zasady bezpieczeństwa. Całe wydarzenie odbyło się w ramach gminnego  programu pod nazwą „Bezpieczny Senior”.

XVII-wieczny dzwon wrócił do Kołbaskowa

Category: wydarzenia i kronika

dzwon kolbaskowoOdnaleziono zabytkowy XVII wieczny dzwon, który przed laty należał do parafii w Kołbaskowie. Był na liście poszukiwanych dóbr kultury sakralnej. To wynik akcji szczecińskiego koordynatora policji do spraw dziedzictwa narodowego dr Marka Łuczaka. Dzwon od wczoraj jest już na terenie parafii. Znaleziony został w stodole koło Pyrzyc.

Przeprowadzka policjantów

Category: nasze sprawy

rewir dzielnicowychKilka lat temu w Przecławiu, obok przychodni i poczty funkcjonował rewir dzielnicowych. Placówka była podległa komisariatowi policji w Mierzynie. Pod numerem 58 zastać można było jednego z dwóch dzielnicowych. Sytuacja zmieniła się w połowie 2013 roku, kiedy to okazało się że pomieszczenie rewiru wymaga poważnego remontu. Popękały ściany i podłoga. Ostatecznie z braku środków zdecydowano o jego zamknięciu. Od niedawna policjanci dysponują już nowym pomieszczeniem. Ale pojawił się problem.

Zapraszamy na Piknik Służb Mundurowych

Category: w wolnym czasie

piknik-sluzb-mundurowych-Wójt Gminy Kołbaskowo zaprasza na polsko-niemiecki piknik służb mundurowych. W sobotę 10 maja na boisku gminnym w Kołbaskowie będzie można obejrzeć z bliska policyjny sprzęt, zasiąść za kierownicą wozu strażackiego oraz radiowozu. Swoje możliwości działania w pokazie zaprezentują straże pożarne z Kołbaskowa, Smolęcina i Penkun, oraz członkowie patrolu rozminowania z batalionu saperów ze Stargardu Szczecińskiego.

Złapano złodzieja rowerów na "Zielonym Polu"

Category: nasze sprawy

skradzione-roweryPolicja z Mierzyna zatrzymała złodzieja rowerów i pasera, który je sprzedawał. Za dokonane czyny mogą spędzić nawet pięć lat w więzieniu. Sprawca wybierał rowery, które były pozostawione na klatce bez zabezpieczenia. Kilka odzyskanych jednośladów wkrótce wróci do właścicieli.

Kradzież z włamaniem w Przecławiu. Policja prosi o pomoc.

Category: wydarzenia i kronika

policja-Dziś, 11 października w godzinach przedpołudniowych w Przecławiu okradziono jedno z mieszkań na osiedlu "Zielone Pole". Sprawcy włamali się do mieszkania z którego następnie skradli wartościowe przedmioty. Ze względu na dobro śledztwa które dopiero się toczy - nie możemy podać szczegółów. Jednak jednym z ważnych tropów w tej sprawie są przedstawione na zdjęciach brązowe płyty pilśniowe.

Uwaga na złodziei - okradziono parafię !

Category: wydarzenia i kronika

okradziono-parafieLato to czas wzmożonych kradzieży i włamań do mieszkań.  Obiektem zainteresowania złodziei są piwnice, rowery i wózki na klatkach schodowych oraz cenniejsze przedmioty pozostawione na widoku za szybą samochodu. Są też poważniejsze włamania do mieszkań i domów, kiedy my właśnie wyjechaliśmy na wczasy. W tym roku złodzieje nie oszczędzili budynku Parafii w Przecławiu.