18 items tagged "patrycja"

Wyników 1 - 18 z 18

Pomóżmy Patrycji w rehabilitacji

Category: wydarzenia i kronika

patrycja rehabilitacjaOd czterech lat piszemy o Patrycji Wątróbce ze Smolęcina, która dzielnie walczy z chorobą nowotworową. Dzięki bezinteresownej pomocy wielu dobrych ludzi rodzinie udaje się wysyłać córkę kilka razy w roku na turnusy rehabilitacyjne. Kolejny wyjazd zaplanowano na początek maja. Niestety na subkoncie fundacji „Słoneczko” jest tylko 77 zł. A turnus kosztuje 5200 zł.

1% dla Patrycji Wątróbki

Category: w wolnym czasie

patrycja 1 procentNiedługo będziemy składać zeznania podatkowe za 2015 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 18-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina.

Jeden procent dla Patrycji

Category: w wolnym czasie

1 proc dla patrycjiNadchodzi czas składania zeznań podatkowych za 2014 rok. Jak co roku możemy przeznaczyć 1% naszego podatku na dowolnie wybraną Organizację Pożytku Publicznego. Wybór jest ogromny. Na wsparcie podatników liczy prawie 7000 takich organizacji. Warto jednak zastanowić się czy nie pomóc konkretnej osobie z naszej okolicy. Na każdą złotówkę z podatku czeka 17-letnia Patrycja Wątróbka ze Smolęcina która od lat wymaga leczenia i kosztownej rehabilitacji.    

Rehabilitacja Patrycji - to dzięki Wam !

Category: nasze sprawy

rehabilitacja-patrycjiO mieszkance naszej gminy, która od lat walczy z nowotworową pisaliśmy już wielokrotnie. Przypomnijmy, Patrycja Wątróbka ze Smolęcina cierpi na nowotwór skrzyżowania nerwów wzrokowych. Potem nastąpiły komplikacje w postaci wodniaka, a na koniec ostre wodogłowie wewnętrzne. Jeszcze niedawno jej stan określano jako wegetatywny. Dziś Patrycja chodzi, rozmawia, śmieje się i żartuje. Rehabilitacja ma sens, są efekty, jest poprawa. A to dzięki ofiarności wielu dobrych ludzi.

Dziś Patrycja ze Smolęcina kończy 16 lat

Category: w wolnym czasie

urodziny-patrycjiA los już ją tak okrutnie doświadczył. W 2006, kiedy miała niespełna 9 lat, zdiagnozowano u niej nowotwór nerwu wzrokowego. Od tej pory przeszła liczne operacje. Zwykle w dniu urodzin dziecku śpiewamy sto lat i życzymy szczęścia, zdrowia i pomyślności. Patrycja do zdrowia potrzebuje regularnej i kosztownej rehabilitacji. Sumy znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny.

Gimnazjaliści zagrali dla Patrycji i Magdy

Category: wydarzenia i kronika

zemsta-fredryPoniedziałkowy wieczór - 24 czerwca 2013 r. - długo zostanie w pamięci aktorów-amatorów, uczniów Publicznego Gimnazjum w Przecławiu. W ten właśnie dzień, w kościele parafialnym w Przecławiu, dzięki uprzejmości księdza proboszcza Tomasza Zaklukiewicza, odbyła się prezentacja projektu pt "TEATR DLA ŻYCIA - GRAMY DLA PATRYCJI I MAGDY"

"Teatr Dla Życia" zagra dla Patrycji i Magdy

Category: co, gdzie, kiedy ?

teatr-dla-zyciaW poniedziałek 24.06.2013 r. o godzinie 19.30 w kościele parafialnym w Przecławiu odbędzie się prezentacja projektu "Teatr dla życia-gramy dla Patrycji i Magdy". Wystawiana będzie słynna komedia Aleksandra Fredry "Zemsta". Młodzi aktorzy z Publicznego Gimnazjum w Przecławiu od kliku tygodni prowadzą intensywne próby.

Gimnazjaliści zebrali ponad 4000 zł !

Category: wydarzenia i kronika

gimnazjaliści-patrycjiW ostatnią sobotę, 15 grudnia, w przecławskim gimnazjum zorganizowano świąteczny kiermasz, z którego dochód został przeznaczony na rehabilitację Patrycji Wątróbki. Podczas akcji charytatywnej pod nazwą "Patrycji - Rówieśnicy" uczniowie z różnych szkół zaprezentowali swoją twórczość w gimnazjalnej auli.

Gimnazjum w Przecławiu zaprasza na akcję charytatywną

Category: co, gdzie, kiedy ?

kiermasz-2012Grono pedagogiczne, rada rodziców i gimnazjaliści zapraszają w najbliższą sobotę na akcję "Patrycji - Rówieśnicy". W tym dniu na terenie szkoły odbędą się "jasełka", występy artystyczne, kiermasz bożonarodzeniowy oraz pchli targ. Całość wpływów z imprezy będzie przeznaczona na rehabilitację Patrycji Wątróbki, która jeszcze niedawno uczęszczała do tej szkoły. Początek w sobotę 15 grudnia o 11:30

Co nowego u Patrycji Wątróbki

Category: wydarzenia i kronika

co-nowego-u-patrycjiOd listopada ubiegłego roku piszemy o Patrycji - czternastoletniej mieszkance naszej gminy, która z ogromną determinacją walczy z ciężką chorobą. Powrót do normalnego życia jest możliwy tylko dzięki systematycznej, nieprzerwanej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Są efekty - dziewczynka bardzo powoli ale czyni postępy. Rehabilitacja ma sens.

Młodzi aktorzy zagrają dla Patrycji

Category: co, gdzie, kiedy ?

sen-nocy-letniejW poniedziałek 25 czerwca w ZS w Przecławiu odbędzie się wyjątkowy spektakl. Uczniowe gimnazjum zaprezentują swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu Szekspira pt. "Sen Nocy Letniej". Całkowity dochód ze sprzedaży biletów będzie przeznaczony na rehabilitację Patrycji Wątróbki. Młodym aktorom gratulujemy zaangażowania i pomysłu oraz zapraszamy mieszkańców w najbliższy poniedziałek na godzinę 19:00.

Sprawozdanie ze zbiórki publicznej

Category: wydarzenia i kronika

sprawozdanie-finansowe26 lutego odbyła się impreza sportowa pod nazwą "Gramy dla Patrycji" połączona za zbiórką pieniędzy. W tym dniu udało się zebrać 19077,55 zł i w całości przeznaczyć na rehabilitację naszej mieszkanki. Względy formalne wymagają, aby komitet organizacyjny złożył pisemne sprawozdanie ze zbiórki publicznej oraz zamieścił je w lokalnych mediach. Co poniższym czynimy.

Zagraliśmy i zebraliśmy dziewiętnaście tysięcy !

Category: wydarzenia i kronika

zagralismy-dla-patrycjiW niedzielę 26 lutego odbył się I charytatywny turniej halowej piłki nożnej. Równolegle z zawodami sportowymi odbyły się występy artystyczne, kiermasze oraz zbiórka pieniędzy. To wszystko aby wysłać na kolejną rehabilitację Patrycję - mieszkankę naszej gminy. Najlepsza drużyna w niedzielnym konkursie sportowym to Zryw Kołbaskowo - jednak nie o wynik czy wygraną tu chodziło. Wygraliśmy wszyscy!

W niedzielę "Gramy dla Patrycji"

Category: co, gdzie, kiedy ?

gramy-dla-patrycji26 lutego w Zespole Szkół w Przecławiu odbędzie się Halowy Turniej Piłki Nożnej pod nazwą "Gramy dla Patrycji". Równolegle z zawodami sportowymi odbędą się pokazy artystyczne i kiermasze rękodzieła. W tym dniu na terenie szkoły zaplanowano wiele atrakcji. W organizację zaangażowało się już wiele stowarzyszeń, sołectw, firm i organizacji z naszej gminy. Dochód z imprezy przeznaczony będzie na rehabilitacje Patrycji Wątróbki ze Smolęcina.

Marzenia się spełniają. Patrycja będzie mieć protezę!

Category: w wolnym czasie

patrycja-wenta-z-mamaJeszcze rok temu marzenie o protezie nogi było poza zasięgiem 17 letniej Patrycji z Bobolina. Dzięki ofiarności wielu wspaniałych darczyńców pod koniec zeszłego roku udało się uzbierać kwotę, która odmieniła życie tej młodej dziewczyny. To także wpływy m.in 1% podatku dochodowego przyczyniły się do sfinansowania tego zakupu. Od kilku tygodni Patrycja jest bardzo szczęśliwa i uśmiechnięta.

Jeden procent dla Patrycji Wątróbki

Category: w wolnym czasie

Patrycja-Watrobka-1-procNiedługo każdy z nas będzie składał zeznanie podatkowe za 2011 rok. Od kilku lat możemy przeznaczyć 1% naszego podatku dochodowego na dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego. W naszym kraju jest ich prawie 7000. Można pomóc myśliwym ze Skierniewic, koszykarzom z Gliwic, strażakom z Warszawy czy harcerzom z Łodzi. My już drugi rok namawiamy aby przekazać 1% podatku komuś kogo znamy - np. naszej chorej sąsiadce. Wprawdzie o Patrycji Wątróbce już pisaliśmy kilka miesięcy temu - ale dziś wracamy do niej ponownie. Nasza pomoc jest jej bardzo potrzebna

Patrycja potrzebuje naszej pomocy !

Category: w wolnym czasie

Patrycja-Watrobka-Na adres redakcji wpłynął list Pani Moniki Wątróbki - mamy 14-letniej Patrycji, mieszkanki naszej gminy. Potrzebne są pieniądze na kosztowną rehabilitację dziecka. Patrycja od lat choruje na raka. Jest to nowotwór skrzyżowania nerwów wzrokowych (astrocytoma pilociticum). Po jego ponownym, częściowym wycięciu nastąpiły komplikacje. Najpierw wodniak a później ostre wodogłowie wewnętrzne wymusiły szereg zabiegów neurochirurgicznych.

Przekażmy 1% podatku niepełnosprawnej Patrycji

Category: w wolnym czasie

PatrycjaWenta1

Prosimy o przekazanie 1% podatku dla Patrycji Wenty z Bobolina. Jest ona absolwentką Szkoły Podstawowej w Będargowie oraz Gimnazjum w Przecławiu. Obecnie uczy się w Liceum profilowanym w Policach. Z powodu wady wrodzonej Patrycja może poruszać się tylko o dwóch kulach. Zebrane pieniądze pozwolą na zakup protezy nogi i umożliwią jej w miarę normalne życie. 1% podatku to często niewielka kwota - lecz przemnożona przez wielu dobroczyńców może odmienić jej los.