Get Adobe Flash player

27 items tagged "koncert"

Wyników 1 - 20 z 27

"Czadoman" gwiazdą tegorocznych dożynek.

Category: wydarzenia i kronika

czadomanPod koniec sierpnia w Kołbaskowie odbędzie się tradycyjne święto plonów. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała niespodzianek dla całych rodzin. Będzie także wielka atrakcja dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzi "Czadoman", twórca jednego z największych hitów ostatnich lat - "Ruda Tańczy Jak Szalona".

Koncert wiosenny, świąteczny, piękny...

Category: wydarzenia i kronika

koncert na zamku12 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00, z inicjatywy pani Anny Mrozińskiej w Zamku Książąt Pomorskich  w Szczecinie w Sali Bogusława odbył się koncert pt. „ W poszukiwaniu wiosny”.  Był to kolejny występ przecławskich flażolecistów w zamkowym projekcie  pt.„Scena Amatora”.  Po raz pierwszy młodzi muzycy, pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej, wystąpili tam w 2009 roku. Była to grupa dzisiejszych uczniów drugiej klasy szkoły średniej.  Film z tamtego wydarzenia można obejrzeć w sieci.

To był bardzo koncertowy weekend

Category: w wolnym czasie

koledowanie 2017O tym, że mamy zdolnych uczniów nikogo nie trzeba już przekonywać. Nasze muzyczne talenty zaprezentowały się podczas dwóch weekendowych koncertów. W pierwszym z nich, który odbył się w szczecińskim kościele, wzięło w sumie prawie trzystu uczestników. W drugim, bardziej kameralnym, w przecławskim kościele parafialnym - kilkunastu. Ale każdy z nich miał swój niezwykły klimat.

To będzie wieczór poezji śpiewanej i regionalnych smaków.

Category: co, gdzie, kiedy ?

poezja spiewana moczyly"Wolna Grupa Bukowina", "Nad Porami Roku", "U Studni" i "Olga Adamska" wystąpią w najbliższą sobotę 3 września w Moczyłach. Będzie to trzecia już edycja imprezy pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną", która na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń gminy Kołbaskowo. Na koncert pod odkrytym niebem do jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy zaprasza wójt - Małgorzata Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

Muzyczny Wehikuł Czasu

Category: wydarzenia i kronika

wehikul czasuPod takim tytułem w Zamku Książąt Pomorskich 20 kwietnia o 17.00 odbył się koncert w ramach promowania Amatorskiego Ruchu Artystycznego. W sali Księcia Bogusława trzydziestu młodych flażolecistów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, w towarzystwie starszych kolegów z Akademii Sztuki, dało koncert, w którym słuchacz przemierzał drogę od ciepłej Prowansji i Hiszpanii, do zimnej Szkocji i Polski. Nie zabrakło także uzdolnionych uczniów z przecławskiej podstawówki pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej.

To będzie gigantyczny koncert.

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert na 200 piszczalekSzósty raz uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu uczestniczyć będą w Szczecińskim Spotkaniu Flażolecistów. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 23 stycznia w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Według zapowiedzi organizatorów udział w nim może wziąć ponad 200 dzieci grających na flażoletach.

10 stycznia zagramy znów z Orkiestrą

Category: co, gdzie, kiedy ?

wosp2016W drugą niedzielę Nowego Roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień będą kwestować wolontariusze i zbierać do puszek pieniądze - tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Nie inaczej będzie w Przecławiu, gdzie w szkole podstawowej odbędzie się gminny finał imprezy połączony z koncertami, licytacją oraz zbiórką datków.

Zapraszamy na koncert świąteczno - patriotyczny

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert 13 grudniaW najbliższą niedzielę, 13 grudnia odbędzie się ostatni koncert w ramach akcji "Rodakom na Kresach". W przecławskim kościele parafialnym zagrają kwartet smyczkowy i Flażoleciści z Przecławia oraz zaśpiewa "Niepokorna Gromada". Podczas koncertu będzie można przekazać trwałą żywność, która trafi przed świętami do naszych rodaków na Litwie.

To była kraina łagodności.

Category: wydarzenia i kronika

poezja spiewanaPiękny koncert poezji śpiewanej już za nami. Do Moczył w gminie Kołbaskowo zjechali miłośnicy poezji z krainy łagodności. Pomimo deszczowego początku dnia, który przegonił wielu widzów, wieczorem było już bezdeszczowo co znacznie podniosło frekwencję na widowni. Na scenie w nadodrzańskich Moczyłach wystąpili Nad Porami Roku, Grażyna Madej, Barbara Stępniak-Wilk, Robert Kasprzycki oraz Andrzej i Maja Sikorowscy.

To będzie wieczór poezji i smaków

Category: co, gdzie, kiedy ?

poezja spiewana 2015W sobotnie popołudnie, 5 września, w Moczyłach odbędzie się druga edycja koncertu pod nazwą „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną”. W jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo wystąpią polskie gwiazdy prezentujący muzykę z krainy łagodności. Imprezie towarzyszyć będzie także wystawa malarska grupy „Indygo” i wystawa fotograficzna Zbigniewa Pajewskiego. Przed imprezą przeprowadzony zostanie konkurs "Dobre smaki" organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobre Gminy. Będzie więc "coś dla ciała i coś dla ducha".

To będzie koncert na 200 piszczałek !

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert na dzien babci i dziadka Po raz piąty uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu uczestniczyć będą w Szczecińskim Spotkaniu Flażolecistów, które odbędzie się w tę sobotę w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie to nic innego, jak godzinny koncert pt. „Hej kolęda, kolęda”, dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich styczniowego święta.

To będzie msza z niezwykłą oprawą muzyczną.

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert-w-kosciele-Już w najbliższą niedzielę podczas wieczornej Mszy Św. zagra i zaśpiewa amatorski zespół muzyczny. Mieszkańcy gminy mieli już okazję posłuchać tej grupy podczas dożynek w Kołbaskowie. Zapraszamy serdecznie o godzinie 19:30 do Kościoła p.w Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu.

Uroczyste otwarcie "Bims-Plus" w Warzymicach.

Category: wydarzenia i kronika

bims-plus-otwarciePrzez wiele lat budynki i plac vis-a-vis hotelu Dworskiego popadały w ruinę. Od niedawna teren ma swojego nowego właściciela.W ekspresowym tempie dziewięciu miesięcy powstała hala magazynowa, hurtownia instalacyjna oraz salon wystawowy pod nazwą "Łazienki z pomysłem". Mimo, że obiekt funkcjonuje już ponad pół roku, dopiero wczoraj, 13 września, podczas "Dni Otwartych Bims Plus" uroczyście przecięto wstęgę.

Moczyły - Krainą Łagodności.

Category: wydarzenia i kronika

poezja-spiewana-moczyly6 września w najbardziej chyba malowniczej wsi naszej gminy, a więc położonych u brzegów Odry i u stóp skarpy nadodrzańskiej Moczyłach, odbyło się prawdziwe święto dla miłośników piosenki lirycznej. Koncert pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" odbył się po raz pierwszy - jednak według zapowiedzi organizatora przedsięwzięcia - wójta M. Schwarz - stanie się imprezą cykliczną.

Poezja śpiewana w Moczyłach

Category: wydarzenia i kronika

dolina-dolnej-odry"Wolna Grupa Bukowina", "Sklep Z Ptasimi Piórami", "U Studni" i "Do Góry Dnem" wystąpią 6 września w Moczyłach podczas imprezy "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną". To nie żart ! Czołowe grupy muzyczne od lat wyznaczające standardy piosenek „z krainy łagodności” wystąpią w naszej gminie. W najbliższą sobotę odbędzie się plenerowe wydarzenie artystyczne pod patronatem wójta gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

Rekord na koncie WOŚP w Przecławiu !

Category: wydarzenia i kronika

22-final-wosp12 stycznia w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Mimo nie najlepszej pogody, mieszkańcy gminy licznie odwiedzili Szkołę Podstawową w Przecławiu. Odbyły się tam liczne występy artystyczne i aukcje. Całość wpływów ze sprzedaży i licytacji zasiliła konto orkiestry. A zebrano rekordową kwotę !

To będzie koncert na 150 piszczałek !

Category: co, gdzie, kiedy ?

flazolety-w-szczecinie 18 stycznia, z inicjatywy nauczycielek z SP w Przecławiu, SP nr 51 i nr 1 w Szczecinie, przy wsparciu Zgromadzenia Chrystusowców, odbędzie się IV Szczecińskie Spotkanie Flażolecistów. Do tego projektu dołączyły zespoły ze szczecińskich szkół: SP16, z Państwowej Szkoły Podstawowej "Na Głębokiem", uczniowie z Polsko - Amerykańskiej Szkoły Prywatnej w Szczecinie.

Wielka Orkiestra zagra także u nas.

Category: co, gdzie, kiedy ?

WOSP-201412 stycznia 2014 roku w całym kraju odbędzie się 22 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagra ona również w Gminie Kołbaskowo. W tym dniu 43 wolontariuszy będzie kwestować w szkołach w Przecławiu, Będargowie i Kołbaskowie. Pieniądze będą także zbierane do puszek na terenie osiedli, obiektów handlowych oraz w mniejszych miejscowościach gminy. Centralna impreza będzie miała miejsce w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Zaproszenie na koncert do Szczecina

Category: co, gdzie, kiedy ?

flazolety-w-szczecinie 19 stycznia, z inicjatywy nauczycielek z SP 51, SP 1 w Szczecinie i SP w Przecławiu, przy wsparciu Zgromadzenia Chrystusowców, odbędzie się trzecie spotkanie flażolecistów. Do tego projektu dołączyły zespoły z kilku szczecińskich szkół: SP3, SP16, SP42 SP45 oraz z Państwowej Szkoły Podstawowej na Głębokim. Po raz pierwszy w tym koncercie wystąpią uczniowie z Polsko - Amerykańskiej Szkoły Prywatnej w Szczecinie, z SP nr 2 w Goleniowie, z Zespołu Szkół w Suchaniu.

13 stycznia - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Category: co, gdzie, kiedy ?

wosp-kolbaskowo13 stycznia 2013 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra również w Gminie Kołbaskowo. W tym dniu młodzi wolontariusze będą kwestować w szkole w Przecławiu, w Kołbaskowie, na terenie osiedli oraz mniejszych miejscowościach gminy. Centralna impreza będzie miała miejsce w Zespole Placówek Oświatowych w Kołbaskowie. Także w Szkole w Przecławiu odbędą się aukcje oraz występy artystyczne naszej młodzieży.