Get Adobe Flash player

32 items tagged "koncert"

Wyników 1 - 20 z 32

VIII Szczecińskie Spotkanie Flażolecistów - muzyczny prezent dla Babć i Dziadków

Category: wydarzenia i kronika

VIII spotkanie flazolecistowPo raz ósmy flażoleciści z Przecławia, kilku szkół szczecińskich i z powiatu polickiego wzięli udział w koncercie w ramach Szczecińskiego Spotkania Flażolecistów, który odbył się w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ten specjalny koncert, był kolejny raz dedykowany babciom  i dziadkom z okazji nadchodzącego ich święta. Wydarzenie odbyło się wyjątkowo tydzień wcześniej niż zwykle, czyli w sobotę, 13 stycznia, ponieważ pierwszy termin ferii dla uczniów województwa zachodniopomorskiego, po raz trzeci wymusił na organizatorach przyspieszone świętowanie.

Szkolne kolędowanie [DUŻO ZDJĘĆ I WIDEO]

Category: wydarzenia i kronika

koncert swiatecznyTegoroczny koncert bożonarodzeniowy przyciągnął tłumy widzów do szkoły podstawowej. Każdy rodzic czy dziadek chciał podziwiać swoje pociechy podczas przedświątecznego grania czy śpiewania. Ciekawe stroje i przebrania oraz pięknie zaśpiewane pastorałki i kolędy nagradzane były licznymi brawami.  

Zaproszenie na Koncert Bożonarodzeniowy.

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert bozonarodzeniowyJuż w najbliższy piątek duże przedświąteczne wydarzenie w naszej okolicy. Na terenie przecławskiej podstawówki odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy połączony z kiermaszem świątecznym. Organizatorami całego wydarzenia są - Szkoła Podstawowa w Przecławiu, Rada Rodziców działająca przy tej placówce oraz Stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

Turgielanki zaśpiewają w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

Koncert TurgielankiPodczas niedzielnej mszy świętej w przecławskim kościele parafialnym, będzie można posłuchać chóru mieszkanek Wileńszczyzny. "Turgielanki" przyjadą do naszej miejscowości, aby oficjalnie rozpocząć akcję „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”. Dzień wcześniej panie będą koncertować w szczecińskiej "Pleciudze". O bilety do amfiteatru podobno już trudno. Ale na mszę świętą wstęp oczywiście jest bezpłatny. Początek o 10:30

Po raz czwarty smacznie i poetycko w Moczyłach.

Category: wydarzenia i kronika

Dolina Dolnej Odry Poezja Spiewana 2017Za nami duża impreza plenerowa w jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo. Do nadodrzańskich Moczył zjechali się artyści wyznaczający od lat standardy piosenek „z krainy łagodności”. Na scenie zaprezentowały się grupy "Czerwony Tulipan" oraz "Nad Porami Roku" oraz Adrianna Szymańska i Mariusz Lubomski. Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny "Dobre Smaki". Czyli było coś dla ciała i coś dla ducha.


"Czadoman" gwiazdą tegorocznych dożynek.

Category: wydarzenia i kronika

czadomanPod koniec sierpnia w Kołbaskowie odbędzie się tradycyjne święto plonów. Organizator, gmina Kołbaskowo, przygotowała niespodzianek dla całych rodzin. Będzie także wielka atrakcja dla fanów polskiej muzyki dance. Kołbaskowo odwiedzi "Czadoman", twórca jednego z największych hitów ostatnich lat - "Ruda Tańczy Jak Szalona".

Koncert wiosenny, świąteczny, piękny...

Category: wydarzenia i kronika

koncert na zamku12 kwietnia 2017 roku o godzinie 18.00, z inicjatywy pani Anny Mrozińskiej w Zamku Książąt Pomorskich  w Szczecinie w Sali Bogusława odbył się koncert pt. „ W poszukiwaniu wiosny”.  Był to kolejny występ przecławskich flażolecistów w zamkowym projekcie  pt.„Scena Amatora”.  Po raz pierwszy młodzi muzycy, pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej, wystąpili tam w 2009 roku. Była to grupa dzisiejszych uczniów drugiej klasy szkoły średniej.  Film z tamtego wydarzenia można obejrzeć w sieci.

To był bardzo koncertowy weekend

Category: w wolnym czasie

koledowanie 2017O tym, że mamy zdolnych uczniów nikogo nie trzeba już przekonywać. Nasze muzyczne talenty zaprezentowały się podczas dwóch weekendowych koncertów. W pierwszym z nich, który odbył się w szczecińskim kościele, wzięło w sumie prawie trzystu uczestników. W drugim, bardziej kameralnym, w przecławskim kościele parafialnym - kilkunastu. Ale każdy z nich miał swój niezwykły klimat.

To będzie wieczór poezji śpiewanej i regionalnych smaków.

Category: co, gdzie, kiedy ?

poezja spiewana moczyly"Wolna Grupa Bukowina", "Nad Porami Roku", "U Studni" i "Olga Adamska" wystąpią w najbliższą sobotę 3 września w Moczyłach. Będzie to trzecia już edycja imprezy pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną", która na stałe wpisuje się w kalendarz wydarzeń gminy Kołbaskowo. Na koncert pod odkrytym niebem do jednej z najpiękniejszych miejscowości gminy zaprasza wójt - Małgorzata Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.

Muzyczny Wehikuł Czasu

Category: wydarzenia i kronika

wehikul czasuPod takim tytułem w Zamku Książąt Pomorskich 20 kwietnia o 17.00 odbył się koncert w ramach promowania Amatorskiego Ruchu Artystycznego. W sali Księcia Bogusława trzydziestu młodych flażolecistów z zaprzyjaźnionych szkół podstawowych, w towarzystwie starszych kolegów z Akademii Sztuki, dało koncert, w którym słuchacz przemierzał drogę od ciepłej Prowansji i Hiszpanii, do zimnej Szkocji i Polski. Nie zabrakło także uzdolnionych uczniów z przecławskiej podstawówki pod kierunkiem Iwony Wierzbickiej.

To będzie gigantyczny koncert.

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert na 200 piszczalekSzósty raz uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu uczestniczyć będą w Szczecińskim Spotkaniu Flażolecistów. Odbędzie się ono w najbliższą sobotę, 23 stycznia w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Według zapowiedzi organizatorów udział w nim może wziąć ponad 200 dzieci grających na flażoletach.

10 stycznia zagramy znów z Orkiestrą

Category: co, gdzie, kiedy ?

wosp2016W drugą niedzielę Nowego Roku w całej Polsce zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień będą kwestować wolontariusze i zbierać do puszek pieniądze - tym razem na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Nie inaczej będzie w Przecławiu, gdzie w szkole podstawowej odbędzie się gminny finał imprezy połączony z koncertami, licytacją oraz zbiórką datków.

Zapraszamy na koncert świąteczno - patriotyczny

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert 13 grudniaW najbliższą niedzielę, 13 grudnia odbędzie się ostatni koncert w ramach akcji "Rodakom na Kresach". W przecławskim kościele parafialnym zagrają kwartet smyczkowy i Flażoleciści z Przecławia oraz zaśpiewa "Niepokorna Gromada". Podczas koncertu będzie można przekazać trwałą żywność, która trafi przed świętami do naszych rodaków na Litwie.

To była kraina łagodności.

Category: wydarzenia i kronika

poezja spiewanaPiękny koncert poezji śpiewanej już za nami. Do Moczył w gminie Kołbaskowo zjechali miłośnicy poezji z krainy łagodności. Pomimo deszczowego początku dnia, który przegonił wielu widzów, wieczorem było już bezdeszczowo co znacznie podniosło frekwencję na widowni. Na scenie w nadodrzańskich Moczyłach wystąpili Nad Porami Roku, Grażyna Madej, Barbara Stępniak-Wilk, Robert Kasprzycki oraz Andrzej i Maja Sikorowscy.

To będzie wieczór poezji i smaków

Category: co, gdzie, kiedy ?

poezja spiewana 2015W sobotnie popołudnie, 5 września, w Moczyłach odbędzie się druga edycja koncertu pod nazwą „Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną”. W jednej z najpiękniejszych wsi gminy Kołbaskowo wystąpią polskie gwiazdy prezentujący muzykę z krainy łagodności. Imprezie towarzyszyć będzie także wystawa malarska grupy „Indygo” i wystawa fotograficzna Zbigniewa Pajewskiego. Przed imprezą przeprowadzony zostanie konkurs "Dobre smaki" organizowany przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Dobre Gminy. Będzie więc "coś dla ciała i coś dla ducha".

To będzie koncert na 200 piszczałek !

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert na dzien babci i dziadka Po raz piąty uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu uczestniczyć będą w Szczecińskim Spotkaniu Flażolecistów, które odbędzie się w tę sobotę w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie to nic innego, jak godzinny koncert pt. „Hej kolęda, kolęda”, dedykowany Babciom i Dziadkom z okazji ich styczniowego święta.

To będzie msza z niezwykłą oprawą muzyczną.

Category: co, gdzie, kiedy ?

koncert-w-kosciele-Już w najbliższą niedzielę podczas wieczornej Mszy Św. zagra i zaśpiewa amatorski zespół muzyczny. Mieszkańcy gminy mieli już okazję posłuchać tej grupy podczas dożynek w Kołbaskowie. Zapraszamy serdecznie o godzinie 19:30 do Kościoła p.w Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu.

Uroczyste otwarcie "Bims-Plus" w Warzymicach.

Category: wydarzenia i kronika

bims-plus-otwarciePrzez wiele lat budynki i plac vis-a-vis hotelu Dworskiego popadały w ruinę. Od niedawna teren ma swojego nowego właściciela.W ekspresowym tempie dziewięciu miesięcy powstała hala magazynowa, hurtownia instalacyjna oraz salon wystawowy pod nazwą "Łazienki z pomysłem". Mimo, że obiekt funkcjonuje już ponad pół roku, dopiero wczoraj, 13 września, podczas "Dni Otwartych Bims Plus" uroczyście przecięto wstęgę.

Moczyły - Krainą Łagodności.

Category: wydarzenia i kronika

poezja-spiewana-moczyly6 września w najbardziej chyba malowniczej wsi naszej gminy, a więc położonych u brzegów Odry i u stóp skarpy nadodrzańskiej Moczyłach, odbyło się prawdziwe święto dla miłośników piosenki lirycznej. Koncert pod nazwą "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną" odbył się po raz pierwszy - jednak według zapowiedzi organizatora przedsięwzięcia - wójta M. Schwarz - stanie się imprezą cykliczną.

Poezja śpiewana w Moczyłach

Category: wydarzenia i kronika

dolina-dolnej-odry"Wolna Grupa Bukowina", "Sklep Z Ptasimi Piórami", "U Studni" i "Do Góry Dnem" wystąpią 6 września w Moczyłach podczas imprezy "Dolina Dolnej Odry Poezją Śpiewaną". To nie żart ! Czołowe grupy muzyczne od lat wyznaczające standardy piosenek „z krainy łagodności” wystąpią w naszej gminie. W najbliższą sobotę odbędzie się plenerowe wydarzenie artystyczne pod patronatem wójta gminy Kołbaskowo Małgorzaty Schwarz. Wstęp jest bezpłatny.