20 items tagged "biblioteka"

Wyników 1 - 20 z 20

"Mała książka - wielki człowiek"

Category: w wolnym czasie

Mala ksiazka wielki czlowiekMiło nam poinformować, że Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie zakwalifikowała się do programu „Mała książka - wielki człowiek”. Program skierowany jest do dzieci z rocznika 2015 i ich rodziców. Serdecznie zapraszamy po wyprawki czytelnicze do naszych bibliotek w Kołbaskowie i Przecławiu. Niestety liczba wyprawek jest ograniczona, więc kto pierwszy, ten lepszy.

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego w Przecławiu

Category: w wolnym czasie

Czytanie Zeromskiego8 września odbyła się tegoroczna odsłona Narodowego Czytania, które przypada w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Czytanie odbywa się w wielkich miastach i małych wioskach, na uczelniach i w prowincjonalnych bibliotekach, w teatrach, parkach, na rynkach miast, w domach kultury i remizach strażackich. Wraz z władzami samorządowymi oraz mieszkańcami naszej gminy również włączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji, zainicjowanej w 2012r. przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym szczególnym roku czytaliśmy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Tydzień bibliotek za nami [FOTORELACJA]

Category: wydarzenia i kronika

tydzien bibliotekSpotkanie autorskie, lekcje biblioteczne, warsztaty z ilustratorem książek to jedne z atrakcji zakończonego w połowie maja tygodnia bibliotek. W Kołbaskowie i Przecławiu odbyły się też warsztaty literacko-plastyczne, konkurs tematyczny i „noc w bibliotece”. Pomimo tego, że święto biblioteki już się zakończyło to za kilka dni, a dokładnie 25 maja, do Przecławia przyjedzie poczytna pisarka Tanya Valko.

 

Grzegorz Kasdepke w Przecławiu

Category: wydarzenia i kronika

kasdepke18 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie Filia w Przecławiu miała ogromną przyjemność gościć wspaniałego pisarza dla dzieci i młodzieży pana Grzegorza Kasdepke. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości pani Beaty Bitel – dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu, która udostępniła nam salę gimnastyczną. W spotkaniu udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej w Przecławiu, Kołbaskowie i Będargowie oraz zainteresowani twórczością autora mieszkańcy gminy.

Wybieram bibliotekę

Category: co, gdzie, kiedy ?

wybieram biblioteke"Wybieram bibliotekę" to hasło przewodnie tegorocznego XII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. To wyjątkowy tydzień ukazać znaczenie czytania i podkreślić rolę tej instytucji w poprawie jakości życia oraz edukacji. Impreza rozpocznie się w Przecławiu i Kołbaskowie 8 maja i potrwa do 15 maja. Wstęp i udział w zajęciach dla wszystkich mieszkańców jest oczywiście bezpłatny.

Zaproszenie na 65 urodziny

Category: nasze okolice dawniej i dziś

65-lecie-bibliotekiGminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie powstała w 1949 roku jako Gromadzka Biblioteka Publiczna. Część archiwów i księgozbioru z tamtych lat przetrwała do dziś, choć placówka przechodziła różne koleje losu. Były liczne przeprowadzki, pożar oraz połączenie z biblioteką szkolną. Dziś ma się bardzo dobrze i mając 65 jesieni na swoim koncie ... zaprasza wszystkich na swoje urodziny


Przecław w obiektywie - wczoraj i dziś

Category: nasze okolice dawniej i dziś

przeclaw-w-obiektywie-Biblioteka w Przecławiu zaprasza wszystkich na wystawę zdjęć " Przecław w obiektywie - wczoraj i dziś". Wystawa połączona jest z promocją książki Marka Łuczka pt "Gotyckie kościoły Gminy Kołbaskowo".

Stare zdjęcia Przecławia poszukiwane

Category: nasze okolice dawniej i dziś

stare-zdjecia-przeclawiaZaraz po wakacjach Biblioteka Publiczna w Przecławiu planuje wystawę fotograficzną pod hasłem "Przecław w obiektywie - wczoraj i dziś". Będzie to wystawa historycznych zdjęć z naszej okolicy. Zarówno tych bardzo starych, ale także tych z najnowszej historii. 

Fotorelacja z przebiegu "Tygodnia Bibliotek 2013"

Category: wydarzenia i kronika

tydzien-bibliotekTegoroczny tydzień bibliotek odbył się pod hasłem "Biblioteka przestrzenią dla kreatywnych". W tym czasie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Kołbaskowie oraz jej filii w Przecławiu odbyło się wiele ciekawych wydarzeń .

Zapraszamy na spotkanie z Moniką Sawicką

Category: co, gdzie, kiedy ?

monika-sawicka-Gminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu zaprasza 15 maja na spotkanie autorskie z Moniką Sawicką autorką książek: Szeptem, Kolejność uczuć, Kruchość porcelany, Mimo wszystko, Serwantka, Demi-Sec, 7 kolorów tęczy, dziennikarką, właścicielką wydawnictwa, prezeską Fundacji  ,,Vade - Mecum - Chodź Ze Mną" im. Sandry Brędowskiej.

Otwarcie czytelni w Przecławiu

Category: co, gdzie, kiedy ?

otwarcie-czytelni-w-przeclawiuWe wtorek 30 października, późnym wieczorem w GBP w Kołbaskowie filii w Przecławiu dokonaliśmy oficjalnego otwarcia czytelni. Naszą uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Wójt Gminy Kołbaskowo - Małgorzata Schwarz, Radni: Anna Sypniewska, Iwona Wierzbicka, Dorota Trzebińska, Grzegorz Smolicz, Edward Sroka, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przecławiu - Beata Bitel, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Będargowie - Mariusz Wojewoda, Dyrektor Biblioteki im. Marii Skłodowskiej-Curie w Policach - Wioletta Kołodziejczyk, Instruktor powiatowy - Marta Juchnowicz, a także licznie zgromadzeni czytelnicy.

Fotorelacja z Tygodnia Bibliotek 2012

Category: w wolnym czasie

tydzien-bibliotek-za-namiTydzień Bibliotek 2012 obfitował w wiele różnorodnych wydarzeń. Rozpoczął się 8 maja Dniem Bibliotekarza i Bibliotek i trwał do wtorku 15 maja. Podczas obchodów odbyły się m.in.: spotkania z dziećmi i młodzieżą, mające na celu przybliżenie pracy bibliotekarza i funkcjonowania bibliotek, konkursy wiedzy, spotkanie literackie i autorskie oraz szereg akcji promujących czytelnictwo tj.: Cała Polska czyta dzieciom, Z książką do czytelnika, Uwolnij książkę.

Trwa ogólnopolski tydzień bibliotek

Category: co, gdzie, kiedy ?

tydzien-bibliotek-2012Po raz dziewiąty w całym kraju odbywa się "Tydzień Bibliotek". Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest "Biblioteka ciągle w grze!". Do ogólnopolskiej akcji czynnie włączyły się również Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie wraz z Filią w Przecławiu. Głównym celem programu jest promocja czytelnictwa, popularyzacja bibliotek, ich pracy i osiągnięć, jako ważnego elementu rozwoju intelektualnego oraz kulturalnego mieszkańców.

Konkurs na wiersz o bibliotece

Category: w wolnym czasie

konkurs-literacki-Zapraszamy dzieci, młodzież oraz dorosłych do wzięcia udziału w konkursie literackim na "wiersz o bibliotece". Regulamin konkursu dostępny jest już na stronie www.biblioteka-publiczna.info. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w tygodniu bibliotek obchodzonym od 8 do 15 maja 2012.

Akcja "Z książką do czytelnika"

Category: w wolnym czasie

z-ksiazka-do-czytelnikaGminna Biblioteka Publiczna w Przecławiu rozpoczyna akcję "Z KSIĄŻKĄ DO CZYTELNIKA". Dzięki tej akcji i zaangażowaniu wolontariuszy, każda osoba chora czy niepełnosprawna może skorzystać ze zbiorów przecławskiej biblioteki.

Biblioteka już gotowa. Otwarcie 24 lutego.

Category: co, gdzie, kiedy ?

biblioteka-kolbaskowoPo gruntownym remoncie Gminna Biblioteka w Kołbaskowie otwiera znowu swoje podwoje dla czytelników. Zmieniono i kompletnie przebudowano rozkład pomieszczeń wewnątrz budynku. Na zewnątrz obok schodów dobudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych. Oficjalne otwarcie w piątek 24 lutego o godzinie 14:00.

Przebudowa biblioteki w Kołbaskowie

Category: nasze okolice dawniej i dziś

remont-biblioteki-w-kolbaskowieTrwa remont budynku biblioteki publicznej w Kołbaskowie. Zakończenie prac zaplanowano na 16 grudnia. W budynku obok biblioteki i czytelni będzie się mieścił Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół. Budynek będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Schody zostały rozebrane i obecnie budowana jest pochylnia dla osób na wózkach.

Wypełnij ankietę czytelnika biblioteki

Category: w wolnym czasie

wypelnij-ankieteAby określić oczekiwania i potrzeby w zakresie czytelnictwa mieszkańców gminy oraz poprawić jakość pracy bibliotek, pani dyrektor Anna Boczek opracowała ankietę skierowaną do obecnych jak i przyszłych czytelników bibliotek w Kołbaskowie i Przecławiu. Dla wygody internautów przygotowana została także w formie elektronicznej. Należy przeczytać uważnie wszystkie pytania i anonimowo udzielić na nie odpowiedzi.

Z wizytą w Gminnej Bibliotece Publicznej

Category: w wolnym czasie

z-wizyta-w-biblioteceOd ponad 2 miesięcy Gminna Biblioteka Publiczna w Kołbaskowie ma nowego tymczasowego gospodarza - Panią Krystynę Badochę. Biblioteka oprócz typowej działalności polegającej na gromadzeniu i udostępnianiu swoich zbiorów - prowadzi też działalność kulturalną i oświatową. W ciągu ostatnich kilku tygodni zorganizowano spotkanie z malarką Wiesławą Burnat oraz odbył się turniej wiedzy o życiu Marii Skłodowskiej-Curie. Bibliotekę odwiedzają przedszkolaki i uczniowie z Przecławia i Kołbaskowa. Wykonano też nową stronę internetową placówki www.biblioteka-publiczna.info która jest na bieżąco aktualizowana.

Odbyła się V sesja Rady Gminy Kołbaskowo

Category: sesje gminne i nie tylko

Vsesja28 lutego w sali konferencyjnej Urzędu Gminy zebrali się po raz piąty radni gminy. Porządek dzienny obrad zmieniony został o dodatkowe uchwały umożliwiające powołanie nowego sołectwa - Warnik. Radni zdecydowali także o nieprzyjęciu sprawozdania z działalności Gminnej Biblioteki Publicznej w Kołbaskowie oraz złożyli wniosek o odwołanie Pani Dyrektor z zajmowanej funkcji.