21 items tagged "bezpieczeństwo"

Wyników 1 - 20 z 21

Dziś Święto Zmarłych. Jutro Zaduszki.

Category: co, gdzie, kiedy ?

bedargowo 1 listopadDziś, 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. Mieszkańcy gminy i przyjezdni goście tłumnie odwiedzają cmentarze w Kołbaskowie i Będargowie. Na grobach najbliższych zapalają znicze, modlą się i wspominają tych, którzy odeszli. Uczestniczą także w specjalnych mszach koncelebrowanych na terenie cmentarza.

Zebranie sołeckie w Warzymicach. O bezpieczeństwie, o inwestycjach, o melioracji.

Category: wydarzenia i kronika

zebranie warzymice 2018 Gośćmi trzygodzinnego zebrania wiejskiego w Warzymicach byli przedstawiciele Straży Ochrony Kolei, Policji i Straży Gminnej. Na pytania mieszkańców sołectwa odpowiadała także wójt Małgorzata Schwarz. Na zebraniu, które odbyło się w środę 25 kwietnia, pojawiło się zaledwie 25 mieszkańców tej największej w gminie miejscowości. To i tak dobry wynik, w porównaniu z zebraniem sołeckim w Przecławiu, które odbyło się kilka dni wcześniej, kiedy obecnych było zaledwie 10 osób.

Przybywa kamer. Będzie bezpieczniej?

Category: nasze sprawy

przybywa kamerW ciągu ostatnich kilku miesięcy na przecławskich osiedlach zamontowano kilkanaście nowych kamer. Niektóre z nich pojawiły się tam gdzie wisiały stare - analogowe. Kilka z nich powieszono w zupełnie nowych miejscach. Monitorowane mają być te okolice, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw lub wykroczeń oraz tam gdzie jest największy ruch samochodów oraz pieszych. Czy poprawią one nasze bezpieczeństwo?

Rogatki już działają!

Category: nasze okolice dawniej i dziś

rogatki juz dzialaja Po kilkuletniej batali z PKP PLK udało się zmodernizować dwa przejazdy kolejowe na naszym terenie. To efekt wspólnej starań samorządowców, rady sołeckiej, mieszkańców oraz służb mundurowych. Jeszcze dwa lata temu, na wspólnych zebraniach z PKP PLK nie dawano szans, że tutaj szybko pojawią się rogatki dla samochodów i pieszych. Okazało się, że nacisk na kolejarzy ostatecznie przyniósł efekt. I tak od 26 stycznia rogatki już funkcjonują.

Na drodze wybierz Życie

Category: warto wiedzieć

na drodze wybierz zycieJuż po raz III przy wsparciu Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie realizowany jest projekt pn. „Na drodze wybierz Życie”. To kampania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego w Powiecie Polickim. Jej celem jest zwiększenie świadomości uczestników ruchu drogowego.

Po 18 latach znów mamy posterunek policji.

Category: wydarzenia i kronika

otwarcie posterunku policji w kolbaskowieNajlepiej, aby powstał w Przecławiu. Kiedyś funkcjonował tu rewir dzielnicowych. Potem został zamknięty, a dzielnicowi odjechali do Mierzyna. Ze znalezieniem dobrej lokalizacji było trudno. W Warzymicach i Przecławiu, tu gdzie mieszka ponad połowa gminy, dogodnego budynku nie znaleziono. Znalazł się w Kołbaskowie. Potem sprawy potoczyły się już szybko. Wczoraj, 8 grudnia, uroczyście otworzono w Kołbaskowie posterunek policji.

Będzie poprawa. Będą rogatki. Na razie uważajcie!

Category: nasze sprawy

uszkodzona sygnalizacjaOd kilku tygodni trwają prace wzdłuż linii kolejowej Szczecin Gumieńce - Tantow mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Pod koniec wakacji na dwóch przejazdach kolejowych w Warzymicach i Przecławiu mają pojawić się pół rogatki. Obecnie przejazdy kolejowe wyposażone są tylko w sygnalizator, który właśnie się zepsuł. Uważajmy !

160 km/h i rogatki

Category: nasze okolice dawniej i dziś

przejazd do remontuW tym roku będą przebudowane przejazdy kolejowe w Warzymicach. Do 2020 przejazd w Kołbaskowie. Co jeszcze się zmieni na torach? To wiadomość, na którą czekaliśmy od dawna. Na przejazdach dochodziło do wypadków. 5 lat temu zginęło małżeństwo z Warzymic. Dwa lata temu na przejeździe pod nadjeżdżający pociąg wjechała ciężarówka. Roku temu zginął pasażer forda. O wypadkach informowały media w całej Polsce, m.in. Onet.pl, Fakt, RMF FM, Kurier Poranny i inne. Przyjechali dziennikarze TVP Szczecin, którzy w ramach programu „To jest temat” zrealizowali odcinek „Krwawe przejazdy kolejowe”.

Kto odśnieża ? Każda droga ma swojego właściciela.

Category: nasze sprawy

droga krajowa 13 sniegOd kilku dni mamy mroźną i śnieżną zimę. To rzadkość w naszej lokalizacji. Przez kilka dni napadało dużo białego puchu i zmienił się nasz krajobraz. To co jest uciechą dla najmłodszych jest jednocześnie utrapieniem dla właścicieli dróg, którzy muszą odśnieżać drogi i chodniki tak, aby nie doszło do niebezpiecznych sytuacji.

 

Nowy radiowóz dla Policji

Category: wydarzenia i kronika

radiowoz dla policjiDzięki zaangażowaniu i finansowemu wsparciu Gminy Police, Powiatu Polickiego oraz Gminy Kołbaskowo policjanci polickiej komendy otrzymali nowy radiowóz. Opel Combo Van zakupiony został w ramach projektu „50/50” polegającego na tym, że samorządy z Policją finansują po połowie zakup sprzętu.


Wszystkich Świętych i Zaduszki

Category: co, gdzie, kiedy ?

bedargowo 1 listopadDziś, 1 listopada, dzień Wszystkich Świętych. Mieszkańcy gminy i przyjezdni goście tłumnie odwiedzają cmentarze w Kołbaskowie i Będargowie. Na grobach najbliższych zapalają znicze, modlą się i wspominają tych, którzy odeszli. Uczestniczą także w specjalnych mszach koncelebrowanych na terenie cmentarza.

Będą ważyć, mierzyć i karać.

Category: nasze okolice dawniej i dziś

waga preselektywnaNa granicy Szczecina i Warzymic pojawiła się nowa konstrukcja. Przy drodze krajowej 13 na ulicy Cukrowej budowana jest waga do preselektywnego mierzenia przejeżdżających pojazdów. Zespół czujników, kamer i pętli indukcyjnych będzie sprawdzać wagę oraz wymiary przejeżdżających pojazdów. Ci kierowcy, którzy przekroczą normę - zapłacą mandat.

Półrogatki może w 2018 ?

Category: nasze sprawy

warzymice przejazdProblemem niebezpiecznych przejazdów kolejowych w Warzymicach zajęły się media ogólnopolskie. W czwartek 18 sierpnia, pomiędzy Przecławiem a Warzymicami pojawili się reporterzy TVP Info. Obecni byli mieszkańcy obu wsi, sołtysi, radni, policja oraz władze samorządowe gminy i powiatu. Zabrakło jedynie przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych. I zabrakło konkretów.

Problem Warzymic na ogólnopolskiej antenie

Category: nasze sprawy

przeclaw przejazd kolejowyOd kilku lat mieszkańcy Warzymic walczą o poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Sołectwo i gminą piszą listy, interweniują u władz PKP, organizują spotkania. Tym razem sołtysowi Markowi Stożyńskiegu udało się namówić reporterów TVP na przyjazd do Warzymic. W czwartek 18 sierpnia, na granicy Przecławia i Warzymic pojawią się redaktorzy programu "To Jest Temat", który zostanie nadany na żywo w TVP Info.

Przejazd (nie)bezpieczny

Category: nasze sprawy

przejazd warzymiceJednym z priorytetów nowego sołtysa i rady sołeckiej Warzymic jest poprawa bezpieczeństwa na dwóch przejazdach kolejowych. We wsi od lat dochodziło do niebezpiecznych wypadków z udziałem samochodów i ciężarówek. Dwa lata temu pociąg staranował samochód osobowy w którym zginęło małżeństwo. Na początku tego roku ciężarówka zderzyła się z pociągiem, tutaj na szczęście ofiar nie było. Kilka dni temu na przejeździe kolejowym pomiędzy Przecławiem a Warzymicami odbyło się ważne zebranie.

Starostwo wymaluje pasy dla pieszych

Category: nasze sprawy

odpowiedz-starostwaTo jedyna inwestycja na jaką mogą liczyć mieszkańcy Warzymic w tym roku. Nie pomagają apele mieszkańców czy radnych gminy o poprawę bezpieczeństwa i budowę 700m chodnika łączącego osiedla z wsią. Ze względu na ograniczone finanse budżetu, starostwo nie wykona w tym roku nic więcej w Warzymicach. Znamy już treść odpowiedzi jaką udzielił mieszkańcom wsi Starosta Leszek Guździoł.

Debata „Bezpieczni w sieci”

Category: wydarzenia i kronika

bezpieczni-w-sieciW bieżącym roku szkolnym Publiczne Gimnazjum w Przecławiu stara się o honorowy tytuł „Bezpiecznej Szkoły”. Program pod tą samą nazwą organizowany jest już po raz dziesiąty, a jego inicjatorami są Komenda Wojewódzka Policji i Fundacja „Razem Bezpiecznej”. Głównym celem programu jest ograniczenie demoralizacji i przestępczości wśród małoletnich, pomoc w realizacji działań związanych z bezpieczeństwem na terenie placówek oświatowych. Jest on realizowany poprzez wyróżnienie innowacyjnych inicjatyw profilaktycznych oraz promowanie bezpieczeństwa w szkołach. Z obszarów, w których można było podjąć działania, w naszej szkole wybrany został ten związany z bezpieczeństwem w sieci.

Sezon grillowy

Category: w wolnym czasie

grillowane-przepisy-Rozpoczyna się zwykle w długi majowy weekend i trwa nawet przez pół roku. Za oknem mamy już ciepłą wiosenną pogodę i coraz więcej już dni oferuje nam przyjemne słoneczne chwile. W nadchodzący długi weekend nad przydomowymi ogródkami w Przecławiu i Warzymicach unosić się będzie dym i zapach smażonego mięsa i warzyw. A sezon grillowy, o którym właśnie mowa, właśnie się rozpoczyna !

Zdrowi, bezpieczni i pomocni !

Category: wydarzenia i kronika

zdrowi-bezpieczni-pomocniTrzecia "Biała Sobota" już za nami. 15 września na terenie Szkoły Podstawowej w Przecławiu wielu mieszkańców naszej gminy mogło skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich. Przez 4 godziny do badań ustawiały się kolejki, a w mammobusie pod szkołą mieszkanki mogły wykonać bezpłatne badania piersi. Do Przecławia zawitało Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, które w ramach akcji "krewniacy" pobrało krew od honorowych dawców. W opinii wielu mieszkańców taka "biała sobota" powinna odbywać się co miesiąc !

Zapraszamy na "Białą Sobotę"

Category: co, gdzie, kiedy ?

biala-sobotaW sobotę, 15 września Stowarzyszenie "Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo" zaprasza wszystkich mieszkańców na "Białą Sobotę". To już trzecia impreza podczas której można skorzystać z konsultacji lekarzy specjalistów i wykonać bezpłatne badania. Gośćmi w tym roku będą: Wojskowe Centrum Krwiodawstwa, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Żandarmeria Wojskowa oraz Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Impreza rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Przecławiu oraz na placu przed budynkiem szkoły.